Odkryj w sobie kobiecą siłę!

Odkryj w sobie kobiecą siłę!

Dlaczego aktywacja kobiet i kobiecość to tematy żywe dla Sylwii Boguckiej? Które kobiety potrafią inspirować do działania i w jaki sposób otworzyć umysł, aby dzięki empatii wprowadzać w swoim życiu pozytywne zmiany? O tym poczytasz w Eksperckim Przeglądzie Prasy.

Jaki temat jest dla Ciebie aktualnie szczególnie żywy i dlaczego?

Kobiece Liderki, a temat ten jest dla mnie ważny z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, jestem kobietą i zanurzanie się w kobiecości, rozwijanie wewnętrznego przywództwa to moja codzienność. Po drugie, aktywacja kobiet to moja misja. Po trzecie, Kobieca Liderka, to mój projekt, który z wielką przyjemnością cały czas rozwijam. Jako ewolucjonistka wierzę, że rewolucja prowadzi donikąd. Możliwa jest za to transformacja w zgodzie z wewnętrznym rytmem i rozpoznanymi zasobami.

A wszystko po to, aby bez względu na okoliczności, z ODWAGĄ podążać własną drogą, każdego dnia czuć PASJĘ, odkrywać i celebrować PIĘKNO w sobie, w innych i w całym świecie.

Główne inspiracje

Filmy

  • Film o Dianie Nyad, kobiecie, która w wieku 64 lat przepłynęła dystans 177 kilometrów z Kuby na Florydę.

  • Film o kolejnej niezwykłej kobiecie, niewątpliwie Kobiecej Liderce, prekursorce modernizmu – Eileen Gray, opowiadający o tym jaka może być tytułowa cena pragnień. 
  • Filmy autorstwa: Simpals Animation Studio, robione trochę z przymrużeniem oka, ale jednocześnie z ogromną pasją. Szczególnie ten zapadł mi w pamięć bo jest o determinacji, i o pracy w trudnych warunkach, ale z morałem… 🙂

Artykuły

Blogi 

Autor Piotr C., bez ogródek pisze o tym, co ważne dla nas wszystkich jak poradzić sobie z rozstaniem, co zrobić, gdy w życiu nam nie wychodzi lub czy sukces zawsze oznacza szczęście. Czasem można się z nim nie zgodzić, czasem – można się wręcz obrazić. Jednak Piotr C. jest zwykle inspirujący i daje do myślenia.

Kogo interesuje rzeczywistość bez cukrowania, ważne społecznie tematy, choćby takie, jak zdecydowanie się na dziecko mimo śmiertelnej choroby i ceni dobre pióro, odsyłam do artykułów Joanny Gierak-Onoszko. 

Książki 

  • Psychowzroczność autorstwa Daniela J. Siegela. Książka, która otwiera oczy i daje do myślenia, układa w głowie i wiele tłumaczy, napisana przez pioniera w dziedzinie pielęgnacji zdrowia psychicznego. Znajdziemy w niej praktycznie i w przystępny sposób opisaną umiejętność “psychowzroczności” – spoglądania w głąb własnego umysłu i odczuwania empatii w celu wprowadzenia pozytywnych przemian. 
  • O dysfunkcjach pracy zespołowej – Ostatnio dużo pracuję z tematem zespołowości. Jeśli i dla was ważny jest rozwój zespołów, celowego działania, efektywności i dobrej atmosfery to „Pięć dysfunkcji pracy zespołowej”– Patricka Lencioniego będzie bardzo inspirującą lekturą.

Cytaty 

  • Trzeba jakoś swoje życie przeżyć. Jeżeli chcesz utrzymać się na odpowiednim poziomie, nie masz wyjścia – musisz znaleźć jakiś ciekawy na to sposób. Nie znajdziesz go jednak, jeżeli tylko będziesz siedział na tyłku. Katharine Hepburn
  • Zawsze próbuję robić to czego nie potrafię, w ten sposób się uczę. Pablo Picasso
  • Nigdy nie zapominajcie o tym, by brać z życia jak najwięcej, nie bójcie się ryzykować, płakać ani być szczęśliwymi. Najważniejsze to być w drodze. Każdego dnia robić krok do przodu. Martyna Wojciechowska

Executive & Team CoachSylwia Bogucka – Executive & Team Coach, mentor coach, seksuolog oraz trener w programie „Narodziny Coacha” (ICF ACSTH), którego jest współautorką. Specjalizuje się w rozwoju zespołów i ich liderów, tworzy programy rozwojowe dla kobiet, w ciągu 6 lat zainspirowała ponad 1000 z nich do zmiany swojego życia i realizacji marzeń. Stworzyła markę i społeczność Kobieca Liderka. Posiada ponad 1300 godzin praktyki coachingowej: indywidualnej, zespołowej i grupowej oraz ponad 500 godzin szkoleniowych z coachingu przeprowadzonych w ramach szkoleń otwartych i dla firm.

Hidden Content
Avatar

Sylwia Bogucka

Sylwia Bogucka - Executive & Team Coach, mentor coach, seksuolog oraz trener w programie „Narodziny Coacha"(ICF ACSTH), którego jest współautorką. Specjalizuje się w rozwoju zespołów i ich liderów, tworzy programy rozwojowe dla kobiet, w ciągu 6 lat zainspirowała ponad 1000 z nich do zmiany swojego życia i realizacji marzeń.

Przejdź do paska narzędzi