siła jest kobietą cover

Siła jest kobietą

Na jakie pytania odpowiada kobiecość? Ile ma w sobie odcieni? Dlaczego życie powinno być jak najbardziej twórcze i czym należy się w nim kierować? Szczegóły w eksperckim przeglądzie prasy trenerki Anny Zając – współtwórczyni skierowanych do kobiet projektów Uwolnij kobiecość i Boginie tańczą.

​Jaki temat jest dla Ciebie aktualnie szczególnie żywy?

Szczególnie żywa jest dla mnie tematyka kobiecości. Zgłębiam ją od kilku lat i im bardziej ją eksploruję, tym ciekawsza się dla mnie staje. Czerpię z niej coraz więcej inspiracji, którą wykorzystuję w mojej pracy i życiu. Kobiecość jest dla mnie odpowiedzią na pytanie, jak cieszyć się w pełni z tego, kim jesteś fizycznie i psychicznie.

Niezwykle ważna jest dla mnie także tematyka szeroko pojętego rozwoju osobistego: poznawania siebie, przekraczania własnej strefy komfortu, wychodzenia poza to, co znane, robienia nowych rzeczy (ale nie tylko dla idei lub ciągle czegoś nowego). Robienie nowych twórczych rzeczy jest dla mnie źródłem energii życiowej, ale też niesie za sobą stres. Dlatego interesuję się spowalnianiem czasu i mądrym zarządzaniem nim. Nieodmiennie od dłuższego czasu jest mi bliski temat poczucia własnej wartości, tematyka dojrzałości i dojrzewania. Powracają do mnie także cyklicznie tematy: ciała (troski o ciało i integracji przeżyć) oraz pieniędzy (jak zarabiać na tym, co kocham, pracować sprytnie i stwarzać dla pieniędzy przepływ).

Najważniejsze źródła inspiracji

Osoby

Filmy

  • Elizabeth Gilbert o magii kreatywności i przełamywaniu twórczego impasu – bardzo przydatne także w strefach życia niełączonych zwykle z twórczością:
  • Kaouthar Darmoni o kobiecości w perspektywie międzykulturowej:
  • Reshma Saujani o odwadze w kontrze do perfekcji i o tym, jak ulepszać świat, dodając młodemu pokoleniu odwagi:

Artykuły

Książki

Cytaty

  • „Swoją własną pełnię możesz odnaleźć dopiero w źródle Twojego pragnienia”Chameli Ardagh
  • „Pokaż, co umiesz, pokaż się światu i pomyśl: ja to się światu udałam!”Dorota Wellman
  • „Odwagą jest podążanie w kierunku nieznanego pomimo lęku. Nie oznacza to braku lęku. Lęk ustaje, kiedy stajemy się coraz bardziej odważni. (…) Droga serca jest drogą odwagi. Oznacza życie w poczuciu niepewności, życie z miłością, zaufaniem, poruszanie się po nieznanym, pozostawienie przeszłości i pozwolenie na to, by spełniała się przyszłość. Odwaga jest poruszaniem się po niebezpiecznych ścieżkach”Osho
 

Anna Zając – z wykształcenia psycholożka, z zawodu i pasji trenerka. Łączy pracę z ciałem, ruchem i grupą w nową jakość na bazie wielkiej pasji do tańców karaibskich, które otwierają na doświadczanie pełni kobiecości. Tworzy i współtworzy skierowane do kobiet projekty rozwojowe: Uwolnij kobiecość, Boginie tańczą, Kobiety w pełni, prowadzi przeznaczone dla nich warsztaty, wyjazdy i społeczności. Organizuje również wydarzenia taneczne oraz szkolenia biznesowe i rekrutacje. Rozwija własną markę psychologiczno-szkoleniową Źródła siły. Uważa, że najważniejsze jest w życiu podążanie własną ścieżką.

 

Hidden Content
Anna Zając

Anna Zając

Prelegent

Projekt Uwolnij Kobiecość powstał z potrzeby pielęgnowania kobiecości i dzielenia się radością z bycia kobietą. Są to autorskie warsztaty psychologii kobiety i treningu mięśni dna miednicy oraz kręgi kobiet. Pracujemy nad kobiecością odczuwaną bezpośrednio w ciele poprzez bodźce i emocje oraz tą odczuwaną w psychice poprzez wyobrażenia, przekonania, opinie i porównania.

Przejdź do paska narzędzi