oddychaj na zdrowie cover

Oddychaj na zdrowie!

Jak wiele ról odgrywa w naszym życiu oddech? Gdzie szukać najnowszych informacji na ten temat? W jaki sposób medytacja transformuje mózg? Szczegóły w Eksperckim Przeglądzie Prasy nauczycielki jogi i instruktorki metody Butejki Anny Ryczek.

Jaki temat jest dla Ciebie aktualnie szczególnie żywy?

Praca z oddechem, gdyż jest to pomost między naszym umysłem świadomym a podświadomym. Oddech towarzyszy każdej naszej aktywności i kiedy jesteśmy go świadomi, staje się naszym wsparciem i przewodnikiem. Praca z oddechem to świadomość siebie, swoich emocji, swojego umysłu, ciała. To ciągłe powracanie do bycia tu i teraz. To wyczuwanie subtelnych różnic w naszym nastroju. To wreszcie praca nad wytrzymałością, wytrwałością, cierpliwością. To powrót do zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego.

Najważniejsze źródła inspiracji

  • Yoga International – źródło ciekawych artykułów o jodze, życiu, medytacji, uważności.
  • Buteyko Clinic International – najnowsze badania i ciekawostki na temat oddychania, metody Butejki, oddechu w sporcie, mindfulness.

Filmy

Caroline McHugh opowiada o tym, jak być najlepszą wersją siebie.

Wim Hof przekonuje, że warto i można przekraczać granice komfortu i własnych możliwości w myśl sentencji: „Na tyle się znamy, na ile nas sprawdzono”.

Niezwykły i poruszający dokument o przeprowadzonym w Indiach eksperymencie polegającym na nauczaniu więźniów medytacji vipassana.

Artykuły

Cytaty

„Jeśli jesteś panem swojego oddechu, nikt nie ukradnie ci spokoju”

 

anna-ryczek-epp-bioAnna Ryczek – nauczycielka jogi, pasjonatka pracy nad sobą, instruktorka metody Butejki. Jest absolwentką psychologii na UAM w Poznaniu. Już w czasie studiów zainteresowała się świadomą pracą z umysłem, jogą oraz medytacją (m.in. vipassaną). W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała metodą Butejki, która stanowi pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Dzięki Metodzie Butejki poradziła sobie z przestymulowanym układem nerwowym, którego przyczyna leżała w nadmiernym oddychaniu. Zafascynowana tym sposobem pracy z oddechem uzyskała dyplom instruktora metody Butejki w klinice Patricka McKeown. Jest tłumaczką pierwszych książek na temat metody Butejki w Polsce pt. „Zamknij usta” oraz „Spokojny oddech, spokojny umysł” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International. Prowadzi grupowe i indywidualne warsztaty oddechowe. Uczy również aerial i vinyasa jogi, relaksacji i mindfulness. Uwielbia chodzić boso i pływać w morzu.

Oddech to najbardziej naturalna czynność, która ma wpływ na nasze ciało i umysł

A więc warto to robić dobrze! Zapraszamy na fascynującą podróż do świata oddechu. Weź udział w bezpłatnym Minikursie Oddychania i wyciszania umysłu z Patrickiem McKeownem. Sprawdź szczegóły!

Avatar

Anna Ryczek

Prelegent

Anna Ryczek – nauczycielka jogi, pasjonatka pracy nad sobą, instruktorka metody Butejki. Jest absolwentką psychologii na UAM w Poznaniu. Już w czasie studiów zainteresowała się świadomą pracą z umysłem, jogą oraz medytacją (m.in. vipassaną).

Przejdź do paska narzędzi