uwierz we własne siły

Uwierz we własne siły i odnieś sukces

W pierwszej odsłonie Eksperckiego Przeglądu Prasy tym, co dodaje mu skrzydeł dzieli się współzałożyciel i dyrektor Europejskiego Instytutu Sztuk Uzdrawiania poprzez Ciało (EIBOHA) Nisarga Dobosz.

Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy 

Otwiera się teraz nowy rozdział w moim życiu i jestem na etapie zainteresowania wystąpieniami publicznymi. Uczę się w The Public Speaking Academy u Andy’ego Harringtona w Londynie. Moje najważniejsze źródła inspiracji obecnie to:

Najważniejsze źródła inspiracji

Youtube

Codziennie zerkam do YouTube’a. Tym, co ostatnio zwróciło moją uwagę jest:

  • Wystąpienie na TED-zie Logana LaPlante’a. To zaledwie 10-letni chłopiec, ale dojrzały duchowo i emocjonalnie, który mówi dorosłym, jak widzi szczęście. Niby to rzeczy oczywiste, ale ponieważ wychodzą z ust dziecka, docierają do mnie w inny sposób.
  • Przekaz Gary’ego Vaynerchuka, o tym, jak odnieść sukces w social mediach, jak uwierzyć we własne siły. To wizjoner, który widzi przyszłość w internecie, przedstawiając ten wirtualny świat za 5–10 lat.

Artykuły

Lubię krótkie artykuły. Najczęściej czytam je z rana, a ich treść uruchamia się we mnie w ciągu dnia.

Książki

Dużo czytam na Kindle’u. Ostatnio:

  • Daniela Coyle’a The talent code, gdzie autor dowodzi naukowo, że talent nie jest, jak zawsze sadziliśmy, czymś wrodzonym, ale można się go wyuczyć wykorzystując konkretne i powtarzalne mechanizmy.
  • Ważna jest też dla mnie w kontekście biznesowym książka Briana Tracy’ego Maximum achievement (Maximum osiągnięć), w której autor uczy, jak podążać za swoim potencjałem do sukcesu. Przedstawia on strategię efektywnego zarządzania czasem i energią.

Lubię też słuchać w samochodzie audiobooków. Ostatnio Jasona McCoy’a:

Cytaty

„Bądź szczęśliwy, dziel się z innymi, bądź pełen miłości” – Tony Robbins. Chciałbym, by ta maksyma stała się moim wzorcem komórkowym, niezmienną częścią mojego życia.

 

Ekspercki Przegląd Prasy - Nisarga DoboszNisarga Dobosz – współzałożyciel i dyrektor Europejskiego Instytutu Sztuk Uzdrawiania poprzez Ciało (European Institute Of Body Oriented Healing Arts), terapeuta i nauczyciel masażu. Specjalizuje się w mięśniowo-powięziowym rozluźnianiu energetycznym oraz głębokiej pracy z tkankami miękkimi.

Avatar

Nisarga Dobosz

Przejdź do paska narzędzi