myśli cover

Myśl o myślach

Skąd się biorą nasze myśli? Jak być spełnioną i w pełni szczęśliwą kobietą niezależnie od wieku? I gdzie szukać recepty na sukces w biznesie? Szczegóły w eksperckim przeglądzie prasy Agaty Kaczmarek – twórczyni metody MNO.

​Jaki temat jest dla Ciebie aktualnie najbardziej żywy?

To, co jest we mnie teraz żywe, to pytanie: po co jesteśmy na tym świecie? Osobiście doświadczyłam, jak wielkie znaczenie mają moje przekonania odnośnie budowania mojej rzeczywistości, jak wiele możemy zyskać lub stracić w zależności od tego, czy utrzymujemy relacje z niektórymi osobami, czy nie, oraz jak ogromne znaczenie ma to, czym karmimy swój umysł na co dzień. Od tego wszystkiego zależy, jak zaprojektujemy nasze życie i na ile ono będzie naprawdę nasze. Moja ścieżka doprowadziła mnie do tego, w czym chcę się realizować i czym się dzielić. Jestem przekonana, że każdy z nas przyszedł na świat w jakimś celu i ten cel jest większy od nas samych. Dlatego obudziła się we mnie potrzeba stworzenia mojego własnego narzędzia do pracy z ludźmi – MNO, czyli My New Ocean.

Najważniejsze źródła inspiracji

​Filmy

  • „Skąd się biorą nasze myśli” – Ekchart Tolleopowiada o tym, że nasze myśli w rzeczywistości nie są nasze, tworzą kolektywną całość. A jak to nam służy, każdy już sobie odpowie.

Artykuły

Blogi

  • Mindvalley – platforma o budowaniu świadomości człowieka prowadzona przez Vishena Lakhianiego. W maju ukazała jego książka pt.: „The Code of Extraordinary Mind” podważająca systemy, według których żyją współcześni ludzie, oraz zachęcająca do ustalania własnych reguł gry we wszystkich obszarach życia. Jestem w trakcie jej czytania.

Podcasty

  • „Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” – Michał Szafrański przekazuje bardzo praktyczne informacje i porady na temat finansów zarówno osobistych, jak i firmowych. Cenne wskazówki podaje w przyjemny i zrozumiały sposób. Niedawno wydał także książkę pt. „Finansowy ninja”, która jest świetnym podręcznikiem prowadzenia finansów w naszym życiu.
  • „Po nitce Ariadny” – wywiady z osobami ze świata biznesu, autorami książek czy blogerami. Pytania zadawane przez prowadzącą są trafne i dotykają sedna, a na koniec każdego podcastu następuje zgrabne podsumowanie całości.

Książki

  • „Gdziekolwiek jesteś, bądź” Johna Kabata-Zinna – przewodnik uważnego życia. Autor uczy, w jaki sposób poprzez 5-minutową praktykę każdego dnia zbliżać się do bycia bardziej świadomym. Jaskrawymi przykładami ze swojego życia ilustruje, jak chociażby najbardziej prozaiczne czynności, takie jak mycie piecyka gazowego, mogą stać się platformą do medytacji.
  • „Zaczynaj od dlaczego. Jak wielcy przywódcy inspirują innych do działania” Simona Sineka – autor kontynuuje swoją myśl, którą podzielił się w 2009 r. podczas wystąpienia na konferencji TED TALK. Wyjaśnia, dlaczego niektóre marki i ich liderzy osiągnęli sukces, a innym – mimo dostępu do tych samych technologii – się to nie udało. Książka zawiera historie przywódców, myślicieli czy szefów korporacji oraz opisuje ich drogę, czyli komunikację z klientem. Warto poznać to studium przypadków i odnieść do swoich relacji z otoczeniem czy klientami.

Cytaty

  • „Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie” – Peter Drucker
  • „Polegaj na sobie, nikogo nie naśladuj. Własny talent możesz dawać w każdej chwili, razem ze skumulowaną siłą pracy całego życia, ale talent zapożyczony będzie zawsze nietrwały i połowiczny… Rób, co tobie przeznaczone, wtedy żadne nadzieje nie będą zbyt wygórowane, a żaden czyn zbyt śmiały” – Ralph Waldo Emerson 

 

Agata Kaczmarek – twórczyni metody MNO (ang. My New Ocean). Przez prawie dekadę pracowała w korporacji w dziale HR, gdzie wspierała rozwój pracowników na wszystkich szczeblach kariery, m.in. poprzez tworzenie innowacyjnych projektów. Jednak pod wpływem negatywnych doświadczeń zawodowych i wewnętrznego głosu, który podpowiadał jej poszukiwanie sposobu na dzielenie się pasją pomagania innym, opracowała koncepcję MNO. Nazwa odwołuje się do jej własnego wewnętrznego oceanu i misji umożliwiania innym dostrzeżenia takiego oceanu możliwości w sobie.

Agata Kaczmarek

Agata Kaczmarek

Przejdź do paska narzędzi