prawdziwe mistrzostwo sztuki kochania cover

Ekspercki Przegląd Prasy – Freya Wolna

Na czym polega prawdziwe mistrzostwo sztuki kochania? Od czego zaczyna się proces naprawy wszelkiego rodzaju związków z innymi ludźmi? Jaki mężczyzna jest w stanie w pełni sprostać energii miłości kobiety? Klucze do udanych relacji, nie tylko seksualnych, przedstawia w „Eksperckim Przeglądzie Prasy” nauczycielka tantry Freya.

Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy

Jak stać się mistrzowskim kochanką/kochankiem? Jak zadowolić ukochaną/ukochanego? Jak być szczęśliwym i jak dać szczęście? Jak mówić o tantrze, medytacji w rozpędzonej dobie fast life, fast food, fast sex? Archetypowo, kobiety szukają, rycerza na białym koniu, który uratuje je i zabierze, a mężczyźni księżniczki, którą mogliby wyzwolić. Potem oboje marzą o krainie szczęśliwości, w której będą żyli długo i szczęśliwie… Jak tego dokonać, niestety romanse i baśnie, ani nawet kolorowe czasopisma nie podają. A to dokładnie jest esencją sztuki świadomego życia i świadomej seksualności. Mistrzowski kochanek się nie spieszy, nie ma planu ani agendy na temat tego, jak doprowadzi partnerkę do orgazmu. Celem jest obecność i bezcelowość.

Jakość naszych związków jest elementem jakości naszego życia. Rozwijając kontakt ze sobą, z animusem i animą – męskością i kobiecością w sobie – wnosimy nową jakość do naszych kontaktów z ludźmi: zarówno w pracy, i rodzinie, jak i relacji intymnej. Komunikacja, wyrażanie swoich potrzeb i frustracji w nieraniący i zarazem prawdziwy sposób to sztuka sama w sobie, która zaczyna się od nas samych – naszego związku ze sobą.

Najważniejsze źródła inspiracji

Żyjemy w takich fascynujących czasach. Cała wiedza świata jest na wyciągnięcie ręki. Uwielbiam się uczyć i poznawać nowe dziedziny, poglądy innych, zgłębiać wiedzę.

  • Najczęściej zwracam się do wyszukiwarki Google, która podpowiada mi miejsca, gdzie znajdę odpowiedź na dane pytanie. Owszem, czasem wyszukanie rzetelnej informacji zajmuje sporo czasu, ale dzięki temu trafiam na prawdziwe skarby – strony i blogi, które obserwuję.
  • Mind Body Green oraz Elephant Journal – oba portale to prawdziwa skarbnica wiedzy o poglądach społecznych w zakresie ekologii, relacji zdrowia, seksualności. Znajduję tam ciekawostki, inspiracje, które wykorzystuję, by poznać problemy współczesnych nowoczesnych ludzi i ich rozwiązania. To dla mnie źródło inspiracji do moich własnych artykułów, czasem tłumaczę je i dzielę się nimi na swoim facebookowym fanpage’u.

Filmy

  • Wykłady Moojiego – lubię je oglądać, bo znajduję w nich spokój, głębię, i inspirację do wchodzenia w medytację. Mooji uczy akceptacji tego, co jest, jego rozmowy z uczestnikami satsangów genialnie prowadzą ich, a równocześnie youtubowych widzów, do znalezienia własnej odpowiedzi, własnej prawdy, własnej ciszy i przestrzeni, w której są naprawdę sobą. Jego wykłady na każdy prawie temat krótko i dosadnie mogą pomóc w każdej sytuacji. Można wejść głęboko. Do miejsca, gdzie nie ma już dualizmu. Gdzie jesteś tylko ty i ty widzisz siebie jako ja i nie ja…

https://www.youtube.com/watch?v=o4ONcHIyzjg

  • Krótki filmik o odwadze bycia innym:

  • „Brain Power today: Scientists study the healing power of sex” – amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że seks jest zdrowy i powinien być przepisywany przez lekarzy na receptę. Spieszmy się więc kochać, bo za chwilę ktoś go opatentuje i bez recepty będzie zakazany!

Telewizja

  • „Serial „Gra o tron” – dopiero niedawno trafiłam na tę produkcję i spędziłam kilkanaście zimowych wieczorów z bohaterami Westeros, Północy, starego i nowego świata. Lubię świat fantasy, baśnie i mity, w których znajduję prawdę o sobie, o relacjach, o naszej kulturze, religii czy duchowości. „Gra o tron” to opowieść o cywilizacji, wojnie zagładzie, nadziei na lepsze jutro, demokracji, bezlitosnej walce o władzę, nienawiści i miłości, o ludzkich słabościach, okrucieństwie i pięknie człowieka. Na tle krwawych wojen toczy się odwieczna walka dobra ze złem, które nie mogą istnieć bez siebie. Tak jak światło bez ciemności. Nasz dzisiejszy świat – wydawać by się mogło tak bardzo cywilizowany – również pełen jest okrucieństwa człowieka względem człowieka, zwierząt, przyrody, a nawet samego siebie…
  • Film „Niebezpieczna piękność” polecam w ramach klimatów tantrycznych. Przedstawia Wenecję w czasach burzliwego okresu inkwizycji. Oglądając historię pięknej Weroniki z podupadłego, niegdyś potężnego rodu, która staje się kurtyzaną, widzimy społeczeństwo otwarcie wykazujące otwartość wobec zmysłowości, poezji, mody, sztuki, w tym sztuki miłości seksualnej. W tamtych czasach w Wenecji kurtyzany należały do szczególnej grupy kobiet. Cieszyły się poważaniem, podczas gdy czarno-szare żony zajmowały się modlitwą, wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu. Film ten poddaje w wątpliwość akt małżeństwa jako umowy, transakcji zapewniającej bezpieczeństwo, pieniądze i przedłużenie rodu. „Niebezpieczna piękność” to uczta dla oka, zmysłów i dobra lekcja sztuki miłości. Historia ukazuje walkę dobra ze złem, uwikłanie bohaterów pomiędzy miłością, ludzkimi słabościami i wielką polityką. Film oparty jest na faktach historycznych.

Artykuły

Cytaty

„Głębia kobiecej miłości, energia seksualna i emocje przerażają mężczyzn. A jednocześnie pragną oni całkowitego stopienia z pełnią oddania i dzikością kobiety. Mężczyzna jest w stanie sprostać energii miłości kobiety tylko wtedy, gdy wyrośnie ze swoich lęków. I tylko taki mężczyzna jest warty ofiary twojego oddania w stałym związku” – David Deida, „Kochanie. Przewodnik po świecie mężczyzn, seksu i najgłębszych rozkoszach miłości”.

Ostatnio trafia do mnie sporo klientów z pytaniami i problemami w obszarze relacji i związków. Kobiety szukają silnego mężczyzny, mężczyźni oddanej kobiety…, a kiedy już są w związku, pragną zmienić partnera czy partnerkę. Praca rozpoczyna się od siebie, poznania swoich pragnień i lęków, poznania swojego animusa i animy, zawarcia wewnętrznego pokoju ze sobą, pokochania siebie. Często jako pracę domową polecam książki Davida Deidy, który pięknie i dosadnie pisze o miłości, seksie i duchowości.

 

FreyaFreya – nauczycielka tantry i trenerka z ponad 15-letnim doświadczeniem, tłumaczka, certyfikowana facylitatorka medytacji Osho, life & tantra coach, praktyk pracy z ciałem i oddechem. W swojej pracy skupia się na uzdrawianiu relacji, seksualności oraz intymnej komunikacji. Prowadzi kręgi kobiet, warsztaty tantryczne, medytacje Osho, praktykuje masaż tantryczny oraz coaching relacji intymnych. Zanim zajęła się tantrą, przez ponad 10 lat była liderką w biznesie, regionalną menedżerką odpowiedzialną za szkolenia i rozwój w międzynarodowej korporacji, liderką Women Leadership Council. Od ponad 20 lat ćwiczy jogę i medytuje. Jej tantryczni nauczyciele to John Hawken, Santoshi i Shachar Caspi.

 

Avatar

Freya

Prelegent

Trenerka z ponad 15 letnim doświadczeniem, tłumaczka, nauczycielka Tantry, certyfikowana facylitatorka medytacji OSHO, Life&Tantra coach, praktyk pracy z ciałem i oddechem. W swojej pracy skupia się na uzdrawianiu relacji, seksualności, relacjach oraz intymnej komunikacji, prowadzi kręgi kobiet, warsztaty tantryczne, medytacje OSHO, praktykuje masaż Tantryczny oraz coaching relacji intymnych.

Przejdź do paska narzędzi