emocje i ekonomia

Emocje i ekonomia na jesienne rozterki

Gdzie szukać inspiracji do zrozumienia istoty i natężenia emocji? Jak stosować prawa ekonomii w codziennym życiu? I jak oswoić się z nadchodzącą jesienią? Szczegóły w eksperckim przeglądzie prasy współautorki bloga Jestem Bogata Izabeli Kaźmierczak.

Najważniejsze źródła inspiracji

Atlas Emocji – miejsce do sprawdzenia, szczególnie w kontekście Światowego Dnia Empatii przypadającego na 2 października. Emocje rozłożone na czynniki pierwsze, ubrane w ładną metaforę. Atlas pozwala zrozumieć, skąd się biorą, określić ich natężenie i odnaleźć spokojne miejsce. Dla każdego, kto chce czuć, to miejsce obowiązkowe do odwiedzenia.

Filmy

  • Jeremy Irons opowiada o długach, europejskim kryzysie i pracy – prześmiewczo, ale i prawdziwie. Dla mnie – spojrzenie z drugiej strony na to, dlaczego pożyczamy, pracujemy i o co chodzi z tym bogaceniem się.
  • Animowany wykład o tym, dlaczego czasami to, co jest bardziej cenne, niekoniecznie jest bardziej wartościowe – podstawowe określenia, których uczysz się na ekonomii, a w życiu niby się nimi kierujesz, ale często o nich zapominasz lub ich sobie nie uświadamiasz. Warto czasem zajrzeć, by zweryfikować, za czym ja tak gonię i czy na pewno o to mi chodzi.

Artykuły

  • „Letting Go: A Guided Meditation for Fall” – jesień zawsze kojarzyła mi się ze zbiorami i tworzeniem zapasów. Tymczasem natura jesienią pozbywa się tego wszystkiego, czego już dłużej nie potrzebuje i co zimą stanowiłoby niepotrzebny bagaż. Autorka artykułu proponuje konkretne ćwiczenie, które pozwoli podłączyć się pod ten rytm natury. Ciekawa odmiana w świecie, w którym na ogół zabiegamy, by mieć więcej, i tęsknimy za naturą 🙂
  • „(L)Earning What I’m Worth” – historia, jakich wiele… chce się słuchać. Droga dziewczyny od etatu do własnej prosperującej firmy. O tym, jaki wpływ na nasze decyzje ma stan umysłu, i o tym, jak kolejne kroki wynikają z poprzednich. Rzecz o wdrażaniu wiedzy w praktyce, a przede wszystkim o budzeniu się aspiracji, marzeń i ich realizowaniu.

Cytaty

„Odwaga to nie brak lęku, ale działanie mimo niego” – powiedział ktoś mądry i odważny, jak sądzę, gdyż kiedy ktoś czeka, aż przestanie się bać, jedyne, co mu się zmienia, to poziom lęku. Na większy.

 

Izabela_Kaźmierczak-bioIzabela Kaźmierczak – z wykształcenia ekonomistka (Szkoła Główna Handlowa), z doświadczenia strateżka (wiele lat pracy w międzynarodowych agencjach reklamowych), z pasji trenerka (absolwentka Szkoły Komunikacji Opartej na Empatii). Współautorka bloga Jestem Bogata, który powstał w celu wspierania kobiet w tworzeniu zdrowych relacji z pieniędzmi. W pracy trenerki najbardziej ceni nieskrępowane myślenie, otwartość, entuzjazm i logikę. Prywatnie kobieta z pasją i poszukująca, matka, żona, rowerzystka.

Avatar

Bartłomiej Filipek

Redaktor

Pomagam ludziom osiągać takie rezultaty w życiu zawodowym i prywatnym, jakich dotąd nie potrafili sobie wyobrazić lub bali się o nich marzyć. Uczę ich samodzielnie zwiększać wydajność pracy swojego mózgu, skuteczność, a także siłę i odporność psychiczną - korzystać z emocji, zamiast im ulegać.

Przejdź do paska narzędzi