bog-zen-coer-epp

Bóg a droga zen

Czy w życiu codziennym jest przestrzeń dla duchowości? Jaką rolę odgrywają praktyki duchowe w życiu zwykłego człowieka? I czy wierzący w Boga może podążać drogą zen? Szczegóły w eksperckim przeglądzie prasy​ Agnieszki Bonar-Sadulskiej. 

Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy

Coraz bardziej dostrzegam konieczność „odczarowania” rozwoju osobistego i duchowego. Pokazania, że jakakolwiek praktyka duchowa, niekoniecznie bliski mi zen, nie jest oderwana od naszej codzienności. Jak mówi Willigis Jäger: droga duchowa, która nie prowadzi do codzienności, jest drogą na manowce.

Najważniejsze źródła inspiracji

Wykłady

Susan Cain wprowadza w świat introwertyków, który wielu z nas wydaje się zbyt ograniczający, zwłaszcza jeśli chodzi o aktywność zawodową. Pokazuje niedocenianą stronę bycia introwertykiem, a ekstrawertykom przybliża sposób, w jaki introwertycy doświadczają życia.

David Steindl-Rast, medytujący benedyktyn, mówi o wdzięczności, doświadczanej chwila po chwili i mocno osadzonej w tu i teraz, z poruszającą prostotą!

Filmy

Film o zen bez znieczulenia, w doskonałej formie. Pozycja obowiązkowa!

Książki

Cytaty

  • Słowa, które przepływają przez mnie od około roku:

Każdy z was jest doskonały taki, jaki jest, i może się nieco poprawić. Shunryū Suzuki

  • Wiersz, który porusza mnie od kilku miesięcy:

Przez trzydzieści trudnych lat szukałem Drogi,

Poprzez spadające liście i kwiaty,

Ale teraz ujrzałem kwiat brzoskwini,

I w ogóle nie wątpię. Zhiqing

agnieszka-bonar-zen-bioAgnieszka Bonar-Sadulska – z wykształcenia biotechnolog, przez ponad 10 lat pracowała jako wykładowca przybliżający zagadnienia związane ze zdrowiem, leczeniem naturalnym i holistycznym podejściem do profilaktyki chorób. Od kilku lat łączy zainteresowanie nowoczesnymi technologiami i narzędziami social media z pracą zawodową. Od ponad 10 lat zaangażowana w rozwój osobisty, stopniowo odkrywa coraz większą przestrzeń do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Od roku współtworzy Polsko-Niemiecką Fundację Willigisa Jaegera “Mądrość Wschodu i Zachodu”. Pracuje w Instytucie Rozwoju Osobistego Euphonia we Wrocławiu. Współtworzy strategię i uczestniczy w realizacji wszystkich projektów instytutu i fundacji. Opracowała i zredagowała najnowszą książkę Alexandra Poraj-Żakieja “Zen w codzienności”.

Avatar

Agnieszka Bonar-Sadulska

Doradca

Agnieszka Bonar-Sadulska - z wykształcenia biotechnolog, przez ponad 10 lat pracowała jako wykładowca przybliżający zagadnienia związane ze zdrowiem, leczeniem naturalnym i holistycznym podejściem do profilaktyki chorób. Od kilku lat łączy zainteresowanie nowoczesnymi technologiami i narzędziami social media z pracą zawodową.

Przejdź do paska narzędzi