ruch cover

Ruch – dobrodziejstwo dla ciała i duszy

Czego pragną mężczyźni? Jak nie popaść w rutynę na macie? I jak pomaganie innym może pomóc nam samym? Przeczytaj, jakie filmy, artykuły i cytaty zainspirowały nauczycielkę jogi i redaktorkę Strefy Rozwoju Kingę Kubiak. Zacznij tydzień od świeżej dawki energii!

Jaki temat jest teraz dla Ciebie szczególnie żywy?

Jako instruktorkę jogi najbardziej inspirują mnie… inni jogini, ruch, zwłaszcza związane z nim badania naukowe i odkrycia, a także szeroko pojęty zdrowy tryb życia. Wokół tego kręci się mój świat i moje lektury.

Najważniejsze źródła inspiracji

Wideo

  • Mówca i coach John Wineland opowiada o tym, czego pragną mężczyźni. Najlepiej skonsultować tę wypowiedź z drugą połową… Ja dostałam potwierdzenie, że człowiek mówi prawdę. Film charakteryzuje prawdziwie głęboki sposób przekazu, w którym nie ma nic z pośpiesznego, feerii pomysłów i gonitwy myśli, jest za to zwrócenie uwagi na wartość bycia blisko siebie.

Artykuły

Książki

Ostatnio jestem pod wrażeniem dwóch:

  • Nieskończona sieć R. Louisa Schultza i Rosemary Feitis to książka o tym, jakie znaczenie w naszym ciele ma tkanka łączna i powięzi. Autorzy w sposób przystępny i obrazowy (ilustracje też są:) tłumaczą, jak powstaje człowiek, a wraz z nim, jak rozwijają się powięzi i w jaki sposób można wpływać na ciało, by nie bolało i rozwijało się harmonijnie.
  • Wiecznie młody. Jak się nigdy nie zestarzeć. W pogoni za długowiecznością Billa Gifforda,amerykańskiego dziennikarza, który postanowił odkryć, co można zrobić, by się nie zestarzeć. Książka liczy ponad 400 stron i prezentuje solidną porcję wiedzy zdobytej z widocznym zacięciem badawczym. Autor dotarł bowiem do największych autorytetów z tej dziedziny i dzieli się z czytelnikami rozlicznymi wynikami doświadczeń naukowych. A całość czyta się lekko, łatwo i przyjemnie.

Grafiki

Cytaty

  • „Skup całą uwagę na tu i teraz i powiedz mi, jaki w tej właśnie chwili masz problem” – Eckhart Tolle
  • „Wszechświat udzieli Ci takich lekcji, które będą najbardziej pomocne, byś mógł się stać najwspanialszą wersją samego siebie” – Ralph Smart

 

Ekspercki Przegląd Prasy - Kinga KubiakKinga Kubiak – od 12 lat ćwiczy jogę, od 5 – uczy joginów na różnym poziomie zaawansowania, z dużą uważnością na wady postawy. W praktyce nauczania wykorzystuje metody relaksacji autogennej według Schulza i Jacobsona. Absolwentka studiów Joga i relaksacja, Wydział Rehabilitacji na AWF Warszawa, kursów weekendowych Lesława Kulmatyckiego i kursu mindfulness według metodologii Johna Kabat Zinna. Szkoli z zakresu zarządzania energią fizyczną jako członek zespołu Human Power i prowadzi samodzielnie warsztaty z zarządzania stresem. Przez 10 lat była dziennikarką, redaktorką, a następnie dyrektorką w portalu PRoto.pl, zarządzała zespołem i treściami.

Kinga Kubiak-Święcicka

Redaktor

Kinga Kubiak-Święcicka - od 13 lat ćwiczy jogę, od 5 - uczy joginów na różnym poziomie zaawanasowania, z dużą uważnością na wady postawy. W praktyce nauczania wykorzystuje metody relaksacji autogennej według Schulza i Jacobsona. Absolwentka studiów Joga i relaksacja, Wydział Rehabilitacji na AWF Warszawa, kursów weekendowych Lesława Kulmatyckiego i kursu mindullness według metodologii Johna Kabat Zinna.

Przejdź do paska narzędzi