Harmonia, spokój i balans

Droga do harmonii według Anety Jagielińskiej-Latoszek

Gdzie szukać informacji na temat ekspertów z różnych dziedzin spoza głównego nurtu? Dlaczego najlepszym lekarzem każdego człowieka jest on sam? I co jest niezbędne do wkroczenia na drogę samouzdrawiania? Do aktywnego uczestnictwa w tym procesie i nie tylko zachęca w eksperckim przeglądzie prasy refleksolog Aneta Jagielińska-Latoszek.

Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy

Poszukuję w życiu harmonii, równowagi między pracą a życiem osobistym, między aktywnością a pasywnością, wewnętrznego spokoju i balansu. Na co dzień towarzyszy mi pytanie, jak emocje, myśli wpływają na samopoczucie, ujawniają się w ciele pod postacią chorób i niedomagań. I – co najważniejsze – jak uleczyć ciało i psychikę, które dla mnie są nierozerwalnie związane. Wierzę, że człowiek jest jednością psycho-duchowo-fizyczną, a wyzwania, choroby, które spotykają go na ścieżce życia, służą do rozwoju, ciągłego doskonalenia i poszerzania świadomości. Zapraszam na tę drogę.

Najważniejsze źródła inspiracji

Serwisy internetowe

  • Refleksologia.com – strona internetowa Polskiego Instytutu Refleksologii, na której szukam informacji o nowych szkoleniach, odpowiedzi na nurtujące mnie pytania zawodowe i konkretnych wskazówek do pracy.
  • Niezaleznatelewizja.pl – niezależne opinie ekspertów, np. Jerzego Zięby, w różnych dziedzinach spoza głównego nurtu. Jeżeli potrzebuję informacji na jakiś temat czy nowej metody wspomagania zdrowia, szukam właśnie tam. Polecam filmiki z moją nauczycielką Wandą Budzanowską-Bratko, np. „Czytanie mapy stóp”.
  • Jadłonomia – blog o jedzeniu, a ja uwielbiam smacznie i zdrowo jeść. Jestem przekonana, że to, czym się żywimy, wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i to, kim jesteśmy, dlatego przywiązuję do sposobu żywienia dużą wagę. Swoim klientom również zalecam odpowiednią dietę, gdyż wtedy efekty zdrowotne są zdecydowanie szybsze.

Filmy

  • Oczyszczająca mantra Ra Ma Da Sa Sa oczyszcza na wielu poziomach: fizycznym, psychologicznym, duchowym. Zwana jest też mantrą serca, ponieważ je otwiera, uspokaja i harmonizuje całe ciało.
  • Ćwiczenia qigong z Daisy Lee i Franceskiem Garripolim to rodzaj chińskiej gimnastyki zdrowotnej. Z tym fragmentem ćwiczę codziennie rano. Jest to qigong oczyszczający, podnosi również poziom witalności, usprawnia oddychanie, wpływa na wszystkie narządy wewnętrzne.
  • Ewelina Gawłowska, założycielka Life Success Company opowiada o efektywnym kreowaniu przyszłości, wpływie ograniczających przekonań na to, w którym miejscu jesteśmy w życiu, i o roli podświadomości w ich przeprogramowywaniu. Trochę przegadane, ale inspirujące. Czasem oglądam nagrania Eweliny, dopingują mnie do zmiany moich nawyków i rozwoju zawodowego.

Artykuły:

Książki:

  • „Anatomia duszy. Siedem poziomów siły i uzdrawiania” Caroline Myss – książka, która pokazuje, że źródło wszelkich naszych niedomagań leży w nas samych i tylko my jesteśmy w stanie sobie skutecznie pomóc, przy inspiracji i wsparciu specjalistów. Autorka przekonuje, że zdrowienie zaczyna się od naszej duszy, i – co ważne – krok po kroku demonstruje, jak to osiągnąć.
  • „Odżywianie dla zdrowia” Paula Pitchforda – nieustające źródło wiedzy i inspiracji, nie tylko na temat żywienia, które przystępnie przedstawia medycynę chińską i jej główne założenia
  • „Podręcznik refleksoterapii stóp” Hanne Marquardt – książka, do której wciąż wracam, stale zaglądam, coś doczytuję, szukam wskazówek do pracy. Osobiście poznałam autorkę, która jest dla mnie nieustającym źródłem inspiracji

Cytaty

„Uzdrawianie wymaga aktywności. Nie jest to proces bierny. Musimy sięgnąć do swoich wewnętrznych zasobów, by znaleźć w sobie wolę porzucenia przestarzałych przekonań i zachowań i zobaczyć siebie w nowym, zdrowym świetle – by odrzucić kule i iść samodzielnie” – Caroline Myss. Uważam, że to ode mnie zależy, jak się będę czuła, na co będę chorowała i ile będę miała pracy. To ja jestem kreatorką mojego życia, a każdy mój pacjent, aby wyzdrowieć, powinien wziąć odpowiedzialność za swój proces leczenia i być jego aktywnym uczestnikiem. Tylko wtedy możliwe jest pełne zdrowie! 

 

Ekspercki Przegląd Prasy - Aneta Jagielińska-LatoszekAneta Jagielińska-Latoszek – z wykształcenia psycholog i psychoterapeutka, z zamiłowania i zawodu refleksolog i masażysta on zon su. Te dwie ścieżki łączy w jedną pasję pomagania ludziom w drodze do pełni zdrowia i harmonii, z której zrodziła się marka Stopy Cesarzowej. Prowadzi własny gabinet, w którym skupia się na przywracaniu i zachowaniu zdrowia, promowaniu odpowiedniego stylu życia i dbania o siebie i własny dobrostan. Na co dzień przywraca ludziom wiarę i udowadnia, że dobre zdrowie i samopoczucie jest możliwe. Prowadzi również warsztaty, wykłady, organizuje wyjazdy rozwojowe i oczyszczające (Mama Kamp, Babeczki na detoksie).
Avatar

Aneta Jagielińska – Latoszek

Prelegent

Aneta Jagielińska – Latoszek, dyplomowany refleksolog i masażystka On Zon Su, psycholog, psychoterapeutka, ukończyła liczne kursy samorozwoju i wspierania zdrowia, m.in. Dietetyka wg medycyny chińskiej, od lat zafascynowana naturalnymi metodami powrotu i zachowania zdrowia, mama 2 dzieci: 8 letniej Zosi i 6 letniego Jasia.

Przejdź do paska narzędzi