doświadczaj i bądź obecny cover

Doświadczaj i bądź obecny

Co warto wiedzieć o swojej rodzinie, by faktycznie móc żyć własnym życiem? O jakich dwóch rzeczach warto pamiętać niezależnie od pory dnia? Filary swojej filozofii życiowej w kolejnej odsłonie cyklu sekretów mistrzów życia zdradza przedsiębiorca i międzynarodowy nauczyciel ustawień systemowych Cecilio Regojo. 

Rytuał poranny – jak zaczynasz dzień?

Nie mam żadnego szczególnego rytuału porannego. Natomiast niezależnie od pory dnia zwracam szczególną uwagę na to, by być obecnym tu i teraz: jak coś robię – czy wykonuję jakieś zadanie, idę na spotkanie, czy prowadzę warsztaty – to staram się z jednej strony być w tym doświadczeniu na sto procent, z drugiej mieć też jasną intencję – wiedzieć, jaki ma być rezultat.

1–3 ​książki, które dajesz w prezencie/polecasz?

Od książek wolę żywe doświadczenie. Dlatego nieczęsto daję je w prezencie. Ale podoba mi się uniwersalny przekaz książki Mnich, który sprzedał swoje Ferrari Robina S. Sharmy.

Kiedy myślisz o słowie „sukces” –  kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy?

Sam uważam się za taką osobę (śmiech). A mówiąc całkiem poważnie: słowo „sukces” kojarzy mi się przede wszystkim z rodzicami, z tym że to, jak definiujemy sukces często uwarunkowane jest naszym systemem rodzinnym. Dlatego, byśmy mogli żyć w pełni własnym życiem, tak ważne jest uświadomienie sobie tych ukrytych mechanizmów, które wpływają na nasze decyzje.

Gdybyś dostał billboard, co byś na nim napisał?

„Bądź obecny”. Często gdy jesteśmy w domu, myślimy o pracy, będąc w pracy, krążymy myślami wokół domu. A jak się spotykamy w restauracji, mówimy o tych wszystkich restauracjach, do których nie poszliśmy. Cieszyć się tym, co mamy tu i teraz – to przypuszczalnie jedna z najważniejszych rzeczy, o których warto pamiętać.

 

cecilio portret3.jpgCecilio Regojo – ma ponad 40-letnie doświadczenie jako przedsiębiorca. Z wykształcenia jest inżynierem, ukończył też liczne studia podyplomowe, m.in. z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem. Posiada certyfikat Master Trainer INFOSYON, jest również międzynarodowym trenerem ustawień organizacyjnych. Prowadzi szkolenia w ponad 20 krajach, a jego kursy ukończyły setki osób na całym świecie.
Adam de Nisau

Adam de Nisau

Redaktor

Adam de Nisau, współtwórca Strefy Rozwoju, certyfikowany trener nuChapter i certyfikowany HeartMath coach&mentor. Od prawie 20 lat w praktyce eksploruje – jako czytelnik i królik doświadczalny – tematy związane z produktywnością, psychologią pozytywną, pracą z ciałem i mindfulness.

Przejdź do paska narzędzi