do piękna cover

Do piękna dochodzi się przez akceptację

​Na czym polega holistyczny wpływ dbania o siebie w wymiarze fizycznym? W jaki sposób zabija nas pszenica? I która aktywność ruchowa może być wybitnie wyzwalająca? Kulisy piękna wewnętrznego i zewnętrznego odsłania w Eksperckim Przeglądzie Prasy kosmetolog Aleksandra Knaflewska.

Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy

​Najważniejszym tematem jest dla mnie kobiecość. Obserwuję jej przebudzanie, czyli pogłębianie świadomości kobiet na temat własnych praw, dbania o siebie, seksualności. Drogą do mądrego bycia ze sobą i dochodzenia do piękna jest akceptacja. Aby dobrze czuć się z partnerem, kluczowa jest umiejętność komunikacji, mówienia o swoich potrzebach, fantazjach. Kobiety często mają przekonanie, że mężczyzna domyśli się wszystkiego, tymczasem jest odwrotnie. Od niedawna zgłębiam również tantrę. To dla mnie rodzaj wymiany energii między partnerami i źródło mocy na co dzień.

Do mojego gabinetu przychodzą najróżniejsze klientki – cudowne kobiety: lekarki, podróżniczki, businesswoman i wiele innych. Rozmawiamy o szeroko rozumianym pięknie, macierzyństwie, związkach oraz pasjach i odkrywamy swoje piękno.

Staram się podchodzić holistycznie do człowieka, pogłębiam swoją wiedzę dotyczącą medycyny chińskiej, uczęszczam na warsztaty kobiece. Dzięki temu znam m.in. rytm dobowy człowieka, wiem, o jakich porach najlepiej pracują hormony, kiedy są najlepsze godziny dla piękna, a to wszystko przekłada się dobre samopoczucie i zdrowie.

Najważniejsze źródła inspiracji

Strony internetowe

  • Strona Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowego Stylu Życia „Twoja Moc” – uczęszczam na warsztaty i czytuję newsletter, dzięki czemu zdobywam wiedzę dotyczącą oczyszczania organizmu.
  • „Poczta Zdrowia” – kompendium wiedzy na temat zdrowia i naturalnych terapii, m.in. leczenia ziołami. To również uświadamianie w kwestiach zdrowotnych, np. rozwiewanie szkodliwych mitów dotyczących działania różnego rodzaju leków i roślin itd.

Blogi i magazyny

  • Travelicious” – blog na temat podróży i stylu życia, który odwiedzam z błyskiem w oku. Inspirujący, świeży i bardzo przystępny.
  • „Zwykłe Życie” – magazyn wydawany w wersji papierowej, ale można go też poczytać online. Zawiera mnóstwo inspiracji i interesujących rozmów z ciekawymi ludźmi. Redaktorki często przeprowadzają wywiady z osobami posiadającymi własne firmy. Ostatni numer nosi tytuł „Dziewczyny” i pokazuje kobiety z pasją

Filmy

  • „The True Cost” – film dotyczący przemysłu modowego od kulis. Pokazuje warunki, w jakich żyją osoby zatrudnione w przemyśle tekstylnym i jak to wpływa na środowisko.

Dwa filmy, które pokazują prawdę o ociepleniu klimatu, o tym, że duże firmy emitują ogromne ilości dwutlenku węgla do atmosfery i to jest przyczyną ocieplenia klimatu. Otwierają ​oczy, poruszają kwestie niepoprawne politycznie.

  • The reality of climate change
  • The Great Global Warming Swindle
  • „Zeitgeist”uświadamia w szerokim zakresie: zdrowia, kultury, religii i wielu innych obszarów. Pozwala spojrzeć na rzeczywistość z nieco innej perspektywy.

Artykuły

Książki

  • „Potęga teraźniejszości” Eckharta Tolle’ego, która prezentuje filozofię życia nie w przeszłości lub przyszłości, ale koncentrację na teraźniejszości i chwili obecnej. Lektura jest bardzo inspirująca i praktyczna – przynosi gotowe klucze do pracy z umysłem i świadomością.

Cytaty

  • „Dance, dance, otherwise we are lost” – Pina Bausch. Taniec jest dla mnie rodzajem wyzwolenia, oczyszczenia, otwarcia drogi do własnej seksualności. Każda kultura ma swój własny styl tańca, a każdy z nas może dopasować coś do siebie i swojego temperamentu. Cechą wspólną wszystkich rodzajów tańca jest moim zdaniem poczucie wolności.

do piękna banner

Aleksandra Knaflewska

Masażysta

Aleksandra Knaflewska – magister kosmetologii i specjalistka w zakresie masaży orientalnych. Odbyła kursy masażu bańką chińską, gua sha, lomi lomi nui, balijskiego, hinduskiego głowy, shiatsu i liftingującego twarzy. Prowadzi w Warszawie salon kosmetyczny Na Temat Piękna, sprzyjający poczuciu harmonii i relaksu.

Przejdź do paska narzędzi