Power-up Break

Kiedy stawiasz zespół przed ważnym wyzwaniem, upewnij się, że w kluczowym momencie wystarczy mu mocy. Pomysłowość, wytrwałość, skupienie, otwartość na współpracę, odwaga – to zasoby, których chcesz mieć pod dostatkiem podczas warsztatów kreatywnych lub szkoleniowych, narad kryzysowych, czy sprintów przed ważnym deadlinem. Możemy zapewnić je Twoim ludziom realizując krótkie, regenerujące i energetyzujące przerwy w pracy.

Włącz supermoc

Nagłe zmiany rynkowe, sytuacje kryzysowe (czyli zagrożenie) lub wiele godzin pracy bez przerwy, niepewność, brak snu, tygodnie wytężonej pracy nad projektem (czyli długotrwała mobilizacja) powodują, że w organizmie człowieka podnosi się poziom kortyzolu – hormonu stresu. To z kolei redukuje aktywność kory nowej – tej części mózgu, która pozwala nam tworzyć, planować i współpracować. Okazuje się więc, że Twoi ludzie tracą swój twórczy potencjał, dokładnie wtedy kiedy Twoja organizacja najbardziej go potrzebuje.

Nie zmienisz zasad neurobiologii. Możesz jednak z nich skorzystać. Poziom kortyzolu można łatwo obniżyć poprzez wysiłek fizyczny i ćwiczenia oddechowe. Potężnym wzmacniaczem pomysłowości, odwagi i otwartości na współpracę jest natomiast oksytocyna. To tzw. hormon szczęścia wydzielany kiedy doświadczamy aktów wdzięczności, hojności lub bliskości.

Nie tylko przytulanie

Paul J. Zak, amerykański neurobiolog, wyliczył że 7 przytuleń dziennie zapewnia człowiekowi dobry nastrój i trwały dostęp do twórczego potencjału. Możesz wprowadzić zwyczaj przytulania w swojej organizacji, albo zastąpić go lub wzmocnić:

  • treningiem uważności,
  • ćwiczeniami oddechowymi,
  • ćwiczeniami w ruchu i w interakcji z ludźmi,
  • automasażem.

Można je wykonywać nie luzując nawet krawata. Komponują się w 20-minutowe zestawy dopasowane do konkretnych okoliczności w ciągu dnia.

Doładowanie na żądanie

Usługa Power-up Break to gotowe rozwiązanie, które możesz zastosować zawsze, kiedy tego potrzebujesz. Doświadczony trener zjawi się w Twojej firmie i poprowadzi 20-minutowe zajęcia z zespołem liczącym do 20 osób. Pomoże członkom zespołu zregenerować się i odzyskać potencjał twórczy i decyzyjny.

Powe-up Break szczególnie dobrze podnosi potencjał ludzi podczas

  • warsztatów kreatywnych,
  • szkoleń,
  • całodniowych sesji roboczych lub decyzyjnych,
  • prac zespołów kryzysowych,
  • sprintów zamykających ważne projekty.

Świetnie sprawdza się również w pracy indywidualnej jako przygotowanie do ważnego wystąpienia lub wsparcie dla osoby pozostającej pod długotrwałą presją.

Power-up Break nie tylko maksymalizuje potencjał ludzi podczas pojedynczych wydarzeń, ale także wyposaża ich w umiejętności, które mogą stosować samodzielnie na co dzień zawsze kiedy tego potrzebują.

Sprawdzone narzędzia, trwałe rozwiązanie

Program ćwiczeń Power-up Break oraz metodologia prowadzenia ich podczas zajęć z pracownikami organizacji biznesowych został opracowany przez czołowych ekspertów w dziedzinie mindfulness, jogi, medytacji, masażu i pracy z oddechem, a także przez doświadczonych trenerów biznesu.

Kare Landfald

twórca Zen Coachingu, dawny pracownik ONZ oraz norweskiego MSW, konsultant, coach, mediator, menedżer i nauczyciel rozwoju osobistego oraz zarządzania zmianą w organizacjach.


Michał Godlewski

ekspert psychologii oddechu, założyciel Instytutu Oddechu, popularyzator świadomego oddychania, coach, mówca motywacyjny. Zwolennik podejścia integratywnego, łączy pracę z oddechem transmodalnym.


dr Lidia Czarkowska

jest konsultantką, trenerką, akredytowanym coachem i superwizorką Izby Coachingu. Autorką wielu publikacji poświęconych coachingowi. Założycielką Centrum Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego.


Bartłomiej Filipek

współzałożyciel i prezes StrefaRozwoju.pl. Wcześniej szef marketingu w międzynarodowej firmie szkoleniowo-doradczej oraz menedżer w międzynarodo-wych agencjach marketingowych Prowadzi również executive coaching i szkolenia dla kadry menedżerskiej.


Tomasz Zalas

Psycholog, trener i coach. Pomaga klientom żyć szczęśliwiej i stawać się lepszymi przywódcami. Korzysta przy tym z takich metod, jak Mindfulness, Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach i trening asertywności, 8xO. Współpracuje m.in. z Instytutem Psychoimmunologii (IPSI).


Ilona Pawluk

Ilona Pawluk


joginka, terapeutka, psycholożka. Trenerka jogi oddechowej w Międzynarodowej Fundacji Art Of Living od 1990 r. Prowadzi warsztaty jogi w Polsce i ponad 20 innych krajach. Trenerka  programów Do Something Now! Posiada szereg certyfikatów coachingu m.in. Group Leader TBr®


Przejdź do paska narzędzi