Kariera Superbohatera

Kariera Superbohatera

Jeśli w pracy chcesz tylko przetrwać, nie czytaj dalej. Jeśli jednak chcesz rozkwitać… to co innego 🙂

StrefaRozwoju.pl i międzynarodowy zespół ekspertów portalu mają dla Ciebie sposób na karierę, która przyniesie Ci nie tylko pieniądze i prestiż, ale przede wszystkim osobiste spełnienie.

Pomyśl o swojej wymarzonej pracy. O firmie, w której możesz rozwinąć skrzydła, spełnić swoje marzenia i osiągnąć sukces. Nie zgadniemy co to za firma, ale jedno wiemy o niej na 100 procent: działa na konkurencyjnym rynku w szybko zmieniających się warunkach. Takie czasy. Dlatego wcale nie ceni najwyżej pracowników, którzy najsumienniej wykonują powierzone im zadania. Raczej walczy o takich, którzy rozumieją cele swojego pracodawcy, potrafią dostrzec szanse, zagrożenia i niespodziewane komplikacje, znaleźć rozwiązanie i wdrożyć je pomimo przeciwności i ryzyka.   

Najwyższe notowania na współczesnym rynku pracy mają ludzie, których cechuje:

 1. odwaga do wychodzenia z inicjatywą i podejmowania ryzyka,
 2. wytrwałość w dążeniu do celu pomimo trudności, niepowodzeń i krytyki,
 3. pomysłowość, dzięki której znajdują wyjście z najtrudniejszych sytuacji,
 4. ciekawość popychająca do własnego rozwoju i udoskonalania wszystkiego wokół siebie,
 5. życzliwość, dzięki której rozwiązują konflikty i układają sobie współpracę z innymi,
 6. zdrowie zapewniające siłę do podejmowania coraz to nowych wyzwań pomimo codziennych trudności i mijających lat.

Osoby dysponujące na co dzień tymi 6 Supermocami nie tylko osiągają lepsze rezultaty, ale także są szczęśliwsze. Zamiast szukać pracy swojego życia sprawiają, że staje się nią właśnie to zajęcie, którego się podjęli.

Jeśli nie każdego dnia masz dostęp do swoich 6 Supermocy, albo zależy Ci, żeby Twoi podwładni korzystali z nich na co dzień, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: można się tego nauczyć!

Przetrwanie czy rozkwit

Przypomnij sobie sytuację, w której ewidentnie zabrakło Ci odwagi, wytrwałości, życzliwości… Każdy z nas miewa takie chwile, kiedy chciałby już tylko “mieć to za sobą”,  po prostu… przetrwać.  

Kiedy Twój organizm wchodzi w tryb przetrwania oszczędza energię na walkę, ucieczkę lub przeczekanie w bezruchu, aż zagrożenie minie. Komórki przestają się odżywiać i regenerować – system immunologiczny praktycznie się wyłącza, a partie mózgu odpowiedzialne za pomysłowość, przewidywanie długofalowych skutków działania oraz za empatię przestają działać. Działasz więc reaktywnie – nawykowo, w oparciu o emocje.

Nieźle się to sprawdza, gdy walczysz o życie w dziczy. Natomiast w cywilizowanych okolicznościach fizjologia Twojego organizmu obraca się przeciwko Tobie. Odbiera Ci dostęp do najważniejszych zasobów, których potrzebujesz, by zaradzić problemowi. Chyba, że nad nią zapanujesz.

Możesz nauczyć się wychodzić z trybu przetrwania i przechodzić  do trybu wzrostu, w którym masz dostęp do 6 Supermocy. Najwyższe funkcje Twojego mózgu działają na pełnych obrotach, podobnie jak Twój system immunologiczny.

Kariera Superbohatera

Wystarczy, że w odpowiednim momencie sprowokujesz wydzielanie oksytocyny – neuroprzekaźnika, który wyłącza alarm w Twoim organizmie. Wystarczy do tego trening uważności i życzliwości oraz proste ćwiczenia fizyczne lub umiejętny oddech. Możesz je wszystkie opanować podczas dwudniowego szkolenia lub 8 sesji online i samodzielnie stosować od zaraz. Możesz w nie wyposażyć swoich podwładnych i współpracowników. Skutki są natychmiastowe.

Dla kogo jest to szkolenie

To rozwiązanie dla każdej osoby, która chce poprawić swoje rezultaty oraz satysfakcję z pracy, ale także dla menedżerów, którzy chcą zwiększyć produktywność i skuteczność swoich zespołów. Umiejętności, jakie uzyskują uczestnicy tego szkolenia przynoszą rezultaty, gdy tylko zaczyna się je stosować, szczególnie osobom, które potrzebują

 • zwiększyć swoją wydajność, innowacyjność i skuteczność w działaniu,
 • pełniej korzystać ze swojego potencjału,
 • czerpać z pracy więcej radości i spełnienia,
 • podejmować trafne decyzje z większą łatwością,
 • działać skuteczniej w pracy i poza nią,
 • lepiej radzić sobie w relacjach z ludźmi – unikać zbędnych konfliktów lub mieć większą odporność na presję otoczenia,
 • skuteczniej angażować innych we współpracę,
 • pozbyć się tremy i innych lęków, które je ograniczają,
 • pozbyć się uczucia wypalenia, zniechęcenia lub braku energii do działania,  
 • uwolnić się od niepokoju lub ataków paniki,
 • poprawić swoją koncentrację,
 • sypiać lepiej,
 • pozbyć się natłoku myśli lub zmartwień.  

Korzyści ze szkolenia

 • Dostęp do 6 Supermocy zawsze kiedy są potrzebne,
 • Znajomość praktycznych sposobów uruchamiania trybu wzrostu dopasowanych do warunków, codziennego funkcjonowania w pracy i poza nią,
 • Dostęp do multimedialnej bazy wiedzy zawierającej ponad 20 ćwiczeń pozwalających doskonalić się w zamienianiu niepokoju, lęku i napięcia w spokój, skupienie i radość,
 • Dostęp do wspierającej społeczności ludzi, którzy aktywnie doskonalą się w korzystaniu na co dzień z 6 Supermocy pod kierunkiem ekspertów Strefy Rozwoju.

Przebieg szkolenia

Zajęcia mają charakter warsztatowy. Uświadamiają uczestnikowi co mu pomaga, a co szkodzi. Pozwalają opanować nowe umiejętności wchodzenia w tryb wzrostu i odzyskiwania dostępu do 6 Supermocy. Dostarczają dokładnie tyle wiedzy teoretycznej ile potrzeba, by uporządkować swoje doświadczenia oraz móc łatwo dobierać odpowiednie narzędzia do sytuacji życiowych, w których są pomocne.

Ćwiczenia obejmują

 • trening uważności i życzliwości – ćwiczenia mentalne, które możesz stosować samodzielnie w każdych warunkach,
 • trening fizyczny – proste ćwiczenia, które możesz stosować samodzielnie w domu i w pracy, który utrzymują stan Twojego kręgosłupa i stawów w optymalnym stanie
 • trening oddechowy – proste ćwiczenia dopasowane do warunków, w których funkcjonujesz na co dzień w pracy i poza nią.  

Szkolenie stacjonarne

Zajęcia trwają 2 dni i odbywają się w centrum Warszawy lub w innym miejscu wybranym przez klienta.

Szkolenie on-line

W zajęciach można uczestniczyć przez internet – wirtualna klasa. Uczestnicy widzą i słyszą prowadzącego. Mogą też zabierać głos na wideo (są wtedy widoczni i słyszalni dla reszty grupy) lub tekstowo – poprzez czat.

Szkolenie obejmuje 8 cotygodniowych sesji. Każda trwa 90 minut. Pomiędzy nimi uczestnicy wykonują zadania domowe i mogą korzystać z zamkniętej grupy dyskusyjnej moderowanej przez prowadzącego szkolenie.

Prowadzący

Tomasz ZalasTomasz Zalas – psycholog, trener i coach. Wykorzystuje metody takie jak Mindfulness, Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach i trening asertywności, 8xO, by pomagać klientom stać się lepszymi przywódcami. Współpracuje m.in. z Instytutem Psychoimmunologii (IPSI), posiada także doświadczenie w biznesie.

 

Przejdź do paska narzędzi