Fear free
spokój i jasność umysłu w obliczu największych życiowych wyzwań

Jeśli cokolwiek powstrzymuje Cię od realizacji marzeń i celów, jakie sobie stawiasz, to może to być tylko jedno – silny lub chroniczny stres. Fizjologiczna reakcja Twojego układu limbicznego na zagrożenie obniża Twoje IQ o 15%, niemal całkowicie uniemożliwia planowanie i podejmowanie decyzji oraz współpracę z ludźmi. Zapisz się na bezpłatne warsztaty i dowiedz się, jak możesz wygaszać reakcje stresową w mniej niż 90 sekund zawsze kiedy tego potrzebujesz. Poznaj praktyczne narzędzia do samodzielnego treningu oraz stosowania na co dzień. 

Twój autonomiczny system nerwowy (nie podlega Twojej woli) ma tylko jeden cel – utrzymać Cię przy życiu. Kiedy więc dostrzega oznaki zagrożenia, działa natychmiast. Błyskawicznie wzbudza alarm – reakcję stresową. Zanim zdołasz świadomie zweryfikować, czy zagrożenie jest realne, krew odpływa z Twojej kory mózgowej (gdzie normalnie odbywa się planowanie, podejmowanie decyzji, empatia i wszystkie procesy wspierające kreatywność i interakcje społeczne), żeby zasilić mięśnie. Twój mózg limbiczny zakłada, że wszystko czego teraz potrzebujesz, to energia do walki lub ucieczki.

Tym czasem w cywilizowanym świecie rzadko grozi Ci atak drapieżnika. Zazwyczaj przyczyną alarmu (wzbudzenia lękowego) staje się przeciążenie zadaniami, niepomyślny obrót spraw w pracy, krytyczna mina szefa, rozzłoszczony partner życiowy, zbyt uciążliwe zachowanie dziecka lub choćby sama myśl o tym co złego może się wydarzyć. Są to sytuacje, w których nie potrzebujesz sprawnych mięśni, ale raczej pomysłowości, odwagi i wytrwałości oraz otwartości na ludzi. Fizjologia Twojego organizmu pozbawia Cię tych zasobów właśnie wtedy, kiedy są Ci niezbędne. 

Możesz temu jednak zaradzić samodzielnie uruchamiając 5 czynników, które wygaszają reakcję stresową w czasie krótszym niż 90 sekund. 

[su_box title=”Program dostępny w formie:” box_color=”#34bad7″]
  • wykładu (20 do 90 minut) – online lub stacjonarnie
  • krótkich warsztatów (60 do 90 minut) – online lub stacjonarnie 
  • szkolenia warsztatowego (1 lub 2 dni) – stacjonarnie
  • kursu online (6 x 90 minut + materiały do samodzielnej pracy)
[/su_box] [signin source=”SR” text=”Zapytaj o szczegóły”]

Bartłomiej FilipekBartłomiej Filipek jest wydawcą portalu StrefaRozwoju.pl i trenerem wolności emocjonalnej, twórcą metody POMOC. Wcześniej przez 5 lat szef marketingu w międzynarodowej firmie szkoleniowo-doradczej. Przedtem przez ponad 10 lat menedżer w międzynarodowych agencjach marketingowych zarządzający projektami PR dla światowych marek konsumenckich. Od ponad 15 lat prowadzi executive coaching i szkolenia dla kadry menedżerskiej.