Rozstanie z samotnością

jak uwolnić się od najpowszechniejszej z przyczyn chorób cywilizacyjnych i zapewnić sobie bliskość na co dzień

Doświadczyłem samotności we dwoje i wiem, jak jest wypalająca. Choć udało mi się od niej uwolnić,  obserwuję pogarszające się z roku na rok statystyki, z których wynika, że coraz więcej ludzi cierpi z powodu samotności. Skutkiem tego cierpienia są coraz częstsze przypadki depresji i samobójstw, a także chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie.  

Choć od lat wiadomo, że pozostawanie w trwałym, bliskim związku o ponad połowę zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci, samotnych przybywa. Dzieje się to, pomimo że dysponujemy lepszymi narzędziami komunikacji niż kiedykolwiek w historii naszej cywilizacji. Że fizycznie żyjemy bliżej siebie niż kiedykolwiek w historii tej planety. 

Cierpienie z powodu samotności sprawia, że stajemy się zgorzkniali, nieufni, samolubni i tym bardziej zmniejszamy swoje szanse na stworzenie bliskiej relacji.

Przekonałem się, że z tego błędnego koła można się wyrwać i że istnieje jeden czynnik, który zmienia wszystko. Jeden krok, który każdy może wykonać, by uodpornić się na samotność. 

Możesz go poznać podczas warsztatów Epidemia samotności – jak uwolnić się od najpowszechniejszej z przyczyn chorób cywilizacyjnych i zapewnić sobie bliskość na co dzień

  • Jak wyrwać się z błędnego koła samotności?
  • Jak cieszyć się bliskością na co dzień, pomimo cywilizacyjnych i kulturowych ograniczeń?
  • Jakie praktyki można stosować samodzielnie każdego dnia, żeby uodpornić się na samotność?

Odpowiedzi na te i inne pytania prezentuję podczas prelekcji i warsztatów, które prowadzę stacjonarnie oraz przez internet.

[su_box title=”Program dostępny w formie:” box_color=”#34bad7″]
  • wykładu (20 do 90 minut) – online lub stacjonarnie
  • krótkich warsztatów (60 do 90 minut) – online lub stacjonarnie 
  • szkolenia warsztatowego (1 lub 2 dni) – stacjonarnie
  • kursu online (6 x 90 minut + materiały do samodzielnej pracy)
[/su_box] [signin source=”SR” text=”Zapytaj o szczegóły”]

Bartłomiej FilipekBartłomiej Filipek jest wydawcą portalu StrefaRozwoju.pl i trenerem wolności emocjonalnej, twórcą metody POMOC. Wcześniej przez 5 lat szef marketingu w międzynarodowej firmie szkoleniowo-doradczej. Przedtem przez ponad 10 lat menedżer w międzynarodowych agencjach marketingowych zarządzający projektami PR dla światowych marek konsumenckich. Od ponad 15 lat prowadzi executive coaching i szkolenia dla kadry menedżerskiej.