Neurobiologia kreatywności i inspirowania

czyli jak robić skuteczny marketing bez wysiłku i zmuszania się do czegokolwiek

Jeśli na myśl o targetach i deadlinach czujesz narastające napięcie w ciele i dostrzegasz, jak Twoje myśli pogrążają się mroku przechodzącym stopniowo w nieprzeniknione ciemności… to świetnie Cię rozumiem. Marketingu w praktyce uczyłem się w latach 90. od Amerykanów oraz raportujących do nich rodaków. Razem z praktyczną wiedzą i narzędziami przyswoiłem kompleks zarobiony jestem, więc żyję.

Z czasem zdałem sobie jednak sprawę, że taka postawa nie służy ani mi, ani markom, które promuję, ani tym bardziej nabywcom, do których staram się dotrzeć. Neurobiologia, która gwałtownie rozwinęła się w ostatnich latach, potwierdza moje spostrzeżenia. Obrazowania pracy mózgu i inne badania dowodzą, że IQ osób pod wpływem reakcji lękowej organizmu (stresu) obniża się o kilkanaście procent. Spada nasza zdolność do planowania, podejmowania decyzji, kreowania innowacyjnych rozwiązań i wczuwania się w ludzi, żeby skutecznie się z nimi komunikować i współpracować. Nawet nasze nasz system immunologiczny przestaje działać, kiedy posotajemy pod presją przez dłuższy czas. 

  • Jak dowozić rezultaty na czas nie tracąc przy tym zdrowia, polotu i radości życia?
  • Skąd się biorą genialne rozwiązania i dlaczego nie z ciężkiej pracy?
  • Jak złapać prawdziwą więź z nabywcom i tchnąć duszę w marketing?
  • Jak radzić sobie z systemem, który żąda wyników i jednocześnie drenuje Cię z zasobów, bez których nie jesteś w stanie dostarczyć oczekiwanych rezultatów?

Na te i podobne pytania odpowiadam podczas warsztatów dostępnych również online. Wyposażam ich uczestników w narzędzia do samodzienego stosowania na co dzień, dzięki którym można robić skuteczny marketing bez wysiłku i zmuszania się do czegokolwiek.

Program dostępny w formie:
  • wykładu (20 do 90 minut) – online lub stacjonarnie
  • krótkich warsztatów (60 do 90 minut) – online lub stacjonarnie 
  • szkolenia warsztatowego (1 lub 2 dni) – stacjonarnie
  • kursu online (6 x 90 minut + materiały do samodzielnej pracy)

Bartłomiej FilipekBartłomiej Filipek jest wydawcą portalu StrefaRozwoju.pl i trenerem wolności emocjonalnej, twórcą metody POMOC. Wcześniej przez 5 lat szef marketingu w międzynarodowej firmie szkoleniowo-doradczej. Przedtem przez ponad 10 lat menedżer w międzynarodowych agencjach marketingowych zarządzający projektami PR dla światowych marek konsumenckich. Od ponad 15 lat prowadzi executive coaching i szkolenia dla kadry menedżerskiej.

 

Przejdź do paska narzędzi