już jesteś wolny

Już jesteś wolny

Jakie ​nawyki sprzyjają sukcesowi? I jakimi lekturami warto się inspirować, by budować lepsze relacje? Na łamach „Sekretów Mistrzów Życia” tym razem prezentujemy zasady życiowe Arjuny Ardagh.

Rytuał poranny – jak zaczynasz swój dzień?

Mam z góry zaplanowany poranek: zaczynam dzień o wschodzie słońca od otwarcia ciała za pomocą Qi Gong – zależnie od tego, ile danego dnia mam czasu poświęcam na to 15–45 minut. Potem medytuję w ciszy około 10 minut. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało – mamy z żoną dwuminutowy rytuał oddawania sobie czci. Stałą częścią poranka jest także zażywanie suplementów: minerałów – dla lepszego przyswajania w postaci orotanów, a także witamin w postaci liposomalnej – C, B, B12, DHEA i Omega- 3.

1–3 ​książki, które dajesz w prezencie/polecasz?

Jest wiele dobrych książek. Jako pierwsza na myśl przychodzi mi jednak świetna pozycja, którą napisali Patrul Rinpoche i Dilgo Khyentse Rinpoche, The Heart Treasure of the Enlightened Ones: The Practice of View, Meditation, and Action: A Discourse Virtuous in the Beginning, Middle, and End, w błyskotliwy sposób nakreślając, czym jest podążanie ścieżką buddyzmu.

​Jeśli do końca życia mógłbyś wykonywać tylko jedną praktykę Awakening Coachingu, to jaka by to była?

Byłoby to bez wątpienia pytanie: kto doświadcza tej chwili? Kto doświadcza dźwięków, kształtów i kolorów oraz odczuć? Kto doświadcza wątpliwości? To właśnie dzięki temu pytaniu i osobie H.W.L. Poonja, mojego nauczyciela i bezpośredniego ucznia Ramany Maharshiego, który mi je zadał, w 1991 roku na mojej ścieżce duchowej nastąpił przełom.

Gdybyś miał do dyspozycji billboard, co byś na nim napisał?

​„Już jesteś wolny”. Bo tak właśnie jest.

 

Arjuna Ardagh - Sekrety Mistrzów ŻyciaArjuna Ardagh – autor, mówca i założyciel Awakening Coaching Training, programu szkoleniowego poświęconego „przebudzeniu świadomości w kontekście życia codziennego”. Autor ośmiu książek, w tym bestsellera The Translucent Revolution i Przebudzenia do jedności.

Jest członkiem Transformational Leadership Council, prywatnej organizacji zrzeszającej mówców motywacyjnych i uczestnikiem licznych międzynarodowych konferencji. Wraz z żoną Chameli Gad Ardagh prowadzi warsztaty Głębsza miłość. Mieszkają razem z dwoma synami w Nevada City w USA.

Adam de Nisau

Redaktor

Adam de Nisau, Executive Inspiration Officer, Strefa Rozwoju. Od ponad 15 lat w praktyce eksploruje – jako czytelnik i królik doświadczalny – tematy związane z produktywnością, psychologią pozytywną, pracą z ciałem i mindfulness. W ramach webinarów Strefy Rozwoju przeprowadził wywiady z kilkudziesięcioma ekspertami z obszaru rozwoju osobistego, testując wiele z ich wskazówek na własnej skórze.

Przejdź do paska narzędzi