antidotum na życiowy stres

Antidotum na życiowy stres: 5 filarów osobistego dobrostanu – czyli jak zbudować trwałe poczucie szczęścia w życiu

Lidia Czarkowska
Cały świat
1 miesiąc
różne ceny

Wielu osobom poczucie szczęścia wydaje się czymś ulotnym i zależnym od bardzo wielu czynników, na które nie mają wpływu. Myślący w ten sposób ludzie często doświadczają swoistych „wzlotów” i „upadków” emocjonalnych – dużych wahań nastroju. Chwilowa euforia przechodzi we frustrację, ta w poczucie bezsilności, płynącą stąd wściekłość lub smutek i wreszcie w rezygnację. Stres zaczyna rządzić ich życiem, a przecież można inaczej…

Badania nad dobrostanem (wellbeing) psychicznym i trwałym poczuciem szczęścia pokazują, że możemy je aktywnie tworzyć w naszym życiu. Wielu psychologów, socjologów i antropologów wzięło na swój warsztat badawczy te czynniki, które sprawiają, że niektórzy ludzie długoterminowo doświadczają w swoim życiu szczęścia, satysfakcji i spełnienia. Jak się okazało nie jest to kwestia losu, przeznaczenia ani przypadku, tylko przyjmowanych przez te osoby strategii myślenia i działania oraz praktykowanego stylu życia.

Zapraszam Cię na warsztaty, podczas których poznasz sposób na życie szczęśliwych ludzi. Nauczysz się zmniejszać własny poziom stresu i zrozumiesz psychologiczne mechanizmy tworzenia dobrostanu w 5 sferach własnego życia:

 1. materialnej,
 2. fizycznej,
 3. emocjonalnej,
 4. społecznej,
 5. i duchowej.

Poznasz narzędzia do obniżenia stresu i budowania trwałego poczucia szczęścia. Dopasujesz je do własnej sytuacji życiowej i wytrenujesz się w ich samodzielnym stosowaniu. Warto zarezerwować w kalendarzu 6 x 90 minut popołudniami, na udział w naszych warsztatach, aby zacząć aktywnie tworzyć swoją drogę do trwałego poczucia szczęścia.

Dla kogo jest to szkolenie

Dla osób, które:

 • wielokrotnie próbowały coś zmienić w swoim życiu na lepsze i znają wynikającą stąd frustrację, kiedy zmiany okazują się niewystarczające lub nietrwałe,
 • chcą wziąć odpowiedzialność za własne poczucie szczęścia, aby sytuacje zewnętrzne i stres przestały rządzić ich życiem,
 • są gotowe do pracy nad sobą, aby zaprosić konstruktywne zmiany w konkretnym, wybranym przez siebie obszarze.

A także dla:

 • osób, które wspierają innych ludzi w trudnych sytuacjach, aby poznać mechanizmy psychologiczne i praktyczne metody sprzyjające budowaniu i utrzymywaniu osobistego dobrostanu.

Korzyści ze szkolenia

Podczas półtora dnia intensywnego szkolenia lub 6 półtoragodzinnych sesji

 • rozwiniesz umiejętności dbania o własny nastrój, zdrowie i energię życiową,
 • zdiagnozujesz poziomu własnego zestresowania w oparciu o wybrane testy na stres doraźny i długoterminowy oraz identyfikacji głównych przyczyn stresu w swoim życiu,
 • poznasz psychologiczne mechanizmy sprzyjające efektywnemu radzeniu sobie ze stresem oraz metody aktywnego budowania dobrostanu,
 • poznasz praktyczne techniki służące obniżaniu poziomu stresu do optymalnego funkcjonowania,
 • otrzymasz pakiet ćwiczeń poprawiających jakości życia w sferze fizycznej, materialnej, psychicznej, społecznej i duchowej. Nauczysz się je samodzielnie stosować na co dzień.

Przebieg szkolenia

Zajęcia prowadzę metodą warsztatową – oprócz ugruntowanej w psychologii, socjologii i antropologii wiedzy, przekażę Ci wiele konkretnych narzędzi do pracy nad własnym poczuciem szczęścia. Zaproszę Cię do ćwiczeń. Wspólnie dostosujemy wypróbowane techniki do Twojej unikalnej sytuacji życiowej i doświadczysz ich działania w praktyce. A wszystko to w atmosferze akceptacji, szacunku i poszanowania prywatności wobec każdego uczestnika warsztatów.

Zajęcia on-line

Szkolenie obejmuje 6 cotygodniowych sesji (czwartki, od godz. 18.00), z których każda trwa 90 minut. Czas pomiędzy naszymi spotkaniami możesz wykorzystać na trening - zaproponuję Ci konkretne zadania domowe. Możesz też dzielić się spostrzeżeniami i wątpliwościami z pozostałymi uczestnikami kursu dzięki zamkniętej grupie dyskusyjnej, którą moderuję.

Przygotowuję nagrania wideo wszystkich 6 sesji - masz do nich dostęp przynajmniej przez rok po zakończeniu kursu.

Indywidualna sesja konsultacyjna

Chcę Ci maksymalnie ułatwić wprowadzenie nowych narzędzi dbania o swój dobrostan, czyli nastrój, zdrowie i energię życiową. Dlatego po odbyciu szkolenia zapraszam Cię na dodatkową, bezpłatną sesję konsultacyjną. W ciągu 90 minut pomogę Ci stworzyć Twój własny plan budowania dobrostanu i poczucia szczęścia w wybranych przez Ciebie sferach. Możemy spotkać się twarzą w twarz w Warszawie lub zdalnie poprzez wideo-połączenie.

Prowadzący

dr Lidia D. Czarkowskadr Lidia D. Czarkowska jest konsultantką, trenerką, akredytowanym coachem i superwizorką Izby Coachingu. Autorką wielu publikacji poświęconych coachingowi.

Już w dzieciństwie, kiedy pomagała kolegom opanować materiał szkolny z matematyki, fizyki czy biologii, pasjonowało ją to, na jak wiele sposobów różni ludzie postrzegają tę samą rzeczywistość Z ciekawością poszukiwała sposobów, by skutecznie przekazywać wiedzę i umiejętności innym - niezależnie od ich indywidualnych cech. Zdecydowała się studiować psychologię, socjologię, antropologię i pedagogikę. Zebrała w ciągu dwudziestu lat praktyki cały arsenał narzędzi, dzięki którym pomaga innym ludziom doskonalić się i zmieniać własne życie. Uczy też innych (coachów, doradców, trenerów i mentorów) profesjonalnego pomagania.

Jest adiunktem w Katedrze Nauk Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, dyrektorem Centrum Coachingu i Mentoringu ALK, kierownikiem studiów podyplomowych: Coaching profesjonalny. Założyła i prowadzi Instytut Jakości Życia. Prywatnie jest żoną, mamą czwórki dzieci, pasjonatką gór i tańca.

 
Wczytuję mapę...
różne ceny
4 stycznia 2018 - 8 lutego 2018
Cały świat, Cały świat

Organizator

Zdjęcie profilowe Lidia Czarkowska

Lidia Czarkowska

Prelegent

dr Lidia D. Czarkowska jest konsultantką, trenerką, akredytowanym coachem i superwizorką Izby Coachingu. Autorką wielu publikacji poświęconych coachingowi.

Już w dzieciństwie, kiedy pomagała kolegom opanować materiał szkolny z matematyki, fizyki czy biologii, pasjonowało ją to, na jak wiele sposobów różni ludzie postrzegają tę samą rzeczywistość Z ciekawością poszukiwała sposobów, by skutecznie przekazywać wiedzę i umiejętności innym – niezależnie od ich indywidualnych cech.

Zamów Antidotum na życiowy stres: 5 filarów osobistego dobrostanu – czyli jak zbudować trwałe poczucie szczęścia w życiu

Aby zamówić usługę, wypełnij poniższy formularz

Zamawiam usługę
Antidotum na życiowy stres: 5 filarów osobistego dobrostanu – czyli jak zbudować trwałe poczucie szczęścia w życiu
Rodzaj biletu Cena Ilość miejsc
Bilet zwykły 980,00 zł
Early Bird - Bilet specjalny tylko do pn 13.11.2017 880,00 zł Niedostępny


Antidotum na życiowy stres: 5 filarów osobistego dobrostanu – czyli jak zbudować trwałe poczucie szczęścia w życiu.

Lidia Czarkowska
4 stycznia 2018 - 8 lutego 2018
Cały świat, Cały świat
1 miesiąc
różne ceny
Nie pasuje Ci ten termin? Obserwuj inne edycje tego wydarzenia!
Przejdź do paska narzędzi