Skuteczność osobista

Stone: trening antystresowy

0
0
Stone: trening antystresowy
Coaching
537 zł
Bartłomiej Filipek

W prosty sposób możesz opanować stres, odzyskać skupienie i energię życiową. Poprzez trening z wykorzystaniem prostej, wciągającej gry komputerowej, możesz poprawić stan swojego zdrowia, zwiększyć kreatywność, skuteczność i poczucie szczęścia, a nawet satysfakcję z seksu.


Kluczem do skuteczności systemy Stone jest biofeedback oparty o wskaźnik zmienności rytmu zatokowego, czyli HRV. Wyjaśnijmy to po kolei. Dlaczego biofeedback? Kiedy starasz się rozluźnić i skoncentrować, Stone monitoruje poziom Twojego stresu i informuje Cię, jak Ci idzie. Robi to w bardzo obrazowy sposób – poprzez prostą grę komputerową, w której zdobywasz tym więcej punktów, im lepiej się relaksujesz i skupiasz. Skąd Stone zna poziom Twojego stresu? Pomiar zmian w rytmie pracy Twojego serca (HRV), pozwala precyzyjnie określić, w jakim stanie aktualnie się znajdujesz. Kiedy układ nerwowy wszczyna alarm w organizmie (reakcję „walcz, albo uciekaj"), zmienia się sposób pracy Twojego serca. Odwrotna zmiana następuje w miarę, jak się uspokajasz.
Po co trenować relaks

Stres fizjologiczny, zwłaszcza jeśli jest długotrwały, ma zgubne skutki dla ludzkiego ciała i umysłu. Organizm w stresie koncentruje się na przetrwaniu. Temu celowi podporządkowują się wszystkie funkcje fizjologiczne. Komórki wolniej się namnażają, oczyszczają i odżywiają. Organy i tkanki ciała gorzej się regenerują i rozwijają. Zmienia się aktywność mózgu, w sposób, który hamuje twórczość, a wzmacnia automatyczne reagowanie na zewnętrzne okoliczności. Zamiast szukać kreatywnych rozwiązań i testować innowacje, człowiek w stresie podąża utartymi ścieżkami, starając się jak najszybciej i jak najmniejszym wysiłkiem uwolnić od kolejnych bodźców. Umiejętność relaksowania się i koncentrowania na podejmowanych zadaniach jest więc decydująca dla naszej kondycji fizycznej i psychicznej oraz dla skuteczności i wydajności naszych działań.
Na czym polega trening Stone

W pakiecie Stone otrzymujesz:

  • monitor pracy serca – małe, wygodne urządzenie, które zakładasz na palec lub na ucho i podłączasz kablem USB do komputera, tabletu lub smartphone'a
  • oprogramowanie do zainstalowania na komputerze lub urządzeniu mobilnym.


Wystarczy, że założysz czujkę i uruchomisz aplikację Stone, i już możesz rozpocząć trening. Każdą z gier komputerowych wchodzących w skład pakietu Stone sterujesz wyłącznie siłą swojego umysłu. Im bardziej się rozluźniasz lub koncentrujesz, tym lepsze osiągasz wyniki.W grze Crystal Clear uczysz się skupienia na zawołanie. Na ekranie obserwujesz krople wody spadające do misy. Im mocniej się koncentrujesz, tym większe krople wpadają do naczynia, a ono szybciej się napełnia.

Energy Booster to gra pomagająca opanować rozbiegane myśli i dzięki temu odzyskać spokój i energię życiową.

Instant Relaksation to trening rozluźniania się. Dzięki niemu możesz opanować sztukę relaksowania się nawet w najbardziej stresujących sytuacjach, jakie spotykają Cię na co dzień. Dzięki prostym instrukcjom po polsku, nauczysz się uspokajać nerwy poprzez świadome regulowanie własnego oddechu i dopasowywanie go do rytmu serca.


Mental Magic – Mind Control to gra ucząca kontroli nad własnymi emocjami. Prowadzisz samochód po torze wyścigowym przy pomocy własnego umysłu. Im więcej spokoju, tym szybciej i sprawniej samochód się porusza. Szalejące emocje powodują spowolnienie jazdy i uszkodzenia jezdni.
Motywujące tablice wyników

Żeby podtrzymać Twój zapał, oprogramowanie Stone wyposażono w możliwość zapisywania wyników i śledzenia postępu wielu różnych użytkowników. Możesz urządzać zawody dla rodziny i znajomych, a także obserwować własne postępy uzyskiwane dzięki codziennym staraniom. Za systematyczny trening otrzymujesz dodatkowe nagrody. Możesz podzielić się swoimi wynikami z innymi użytkownikami systemu, publikując je na serwerze.


Dla kogo to jest

Stone to narzędzie dla specjalistów psychologów, psychiatrów, trenerów pomagających swoim klientom. Jest to również rozwiązanie dla wszystkich chcących trenować samodzielnie, w domu, by lepiej zapanować nad stresem, swoimi myślami i emocjami. Również dla dzieci od 5 roku życia.
Co jest w zestawie

  • Pakiet Programów: zestaw 3 gier z analizą postępów i systemem motywacyjnym. Plus dodatkowa gra gratis. (Instrukcje wewnątrz programu w języku polskim.)
  • Sensor biofeedback: czujnik pracy serca zakładany na ucho lub palec. (Wymaga jedynie okresowego przetarcia suchą ściereczką.)
  • Urządzenie Stone: analizuje dane z czujnika i wysyła do komputera przez złącze USB. Bardzo prosta instalacja.
  • Gwarancja 24 miesiące.
  • Instrukcja obsługi.

Pakiet dla profesjonalistów kosztuje 729 zł


Pakiet do użytku domowego kosztuje 597 zł


Zamów poprzez StrefaRozwoju.pl i skorzystaj z 10% zniżki

0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback