Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia – Nisarga Eryk Dobosz

Sekrety Mistrzów Życia – Nisarga Eryk Dobosz

Jakie praktyki pozwalają nieustannie kultywować życie tu i teraz? Gdzie poszukiwać inspiracji na każdy kolejny dzień? Swoje sposoby na bycie ze sobą w harmonii przedstawia w kolejnej części cyklu Strefy Rozwoju „Sekrety mistrzów życia" Nisarga Eryk Dobosz, współzałożyciel i dyrektor Europejskiego Instytutu Sztuk Uzdrawiania poprzez Ciało (EIBOHA).


Nisarga Dobosz – współzałożyciel oraz jeden z dyrektorów Europejskiego Instytutu Sztuk Uzdrawiania poprzez Ciało (European Institute Of Body Oriented Healing Arts), wykwalifikowany terapeuta masażu, certyfikowany w zakresie wielu technik. Specjalizuje się w uwalnianiu mięśniowo-powięziowym oraz głębokiej pracy z tkankami miękkimi. Od 10 lat praktykuje m.in. pracę z ciałem i oddechem, medytacje oraz tantrę. Podczas swoich podróży przez Indie, Nepal, Chiny, USA, Meksyk oraz Europę zdobył wiele różnorodnych umiejętności oraz doświadczeń i żył w różnych duchowych wspólnotach. Jego droga pokazała mu, że dawanie i otrzymywanie masażu prowadzi do samoświadomości i miłości.
Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

​Wstaję wcześnie rano, około 06.00. Po przebudzeniu wpisuję do notatnika pięć rzeczy, za które jestem wdzięczny, ćwiczę jogę przez 20 minut, potem idę pobiegać na 30 minut. Po powrocie przez 20 minut praktykuję vipassanę (medytacja obserwacji w ciszy), biorę prysznic i jem śniadanie, zwykle są to owoce lub owsianka oraz świeżo wyciskane soki. Taki rytuał pozwala mi zacząć dzień od pozytywnych myśli i emocji, często też wizualizuję rzeczy, które tego dnia chcę zamanifestować.

Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?

​1. The Golden Key Emmeta Foxa – książka o tym, jak ważne są nasze myśli i emocje, jak kształtują naszą rzeczywistość. Uważam że to, o czym myślimy i co czujemy, kreuje mocno naszą materialną rzeczywistość.

2. The Greatest Salesman in the world Oga Mandino – niesamowita książka dająca dziesięć pergaminów, czyli praktyk do budowy życia pełnego bogactwa duchowego i materialnego. Skupia się na: miłości, emocjach, modlitwie, obecności, medytacji.

3. The book of secrets Osho – wspaniałe źródło medytacji tantrycznych, obejmujące dwanaście głównych aspektów ludzkiego życia. Można do niej powracać w nieskończoność i zawsze znaleźć coś nowego. To książka, do której powracam często, lubię ją otwierać na chybił trafił, kiedy szukam inspiracji na dany dzień.

Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?

Bruce Lyon – mój nauczyciel tantry. Mieszka w Nowej Zelandii. To człowiek, który moim zdaniem jest najbardziej zintegrowanym mężczyzną, jakiego znam. Uczy tantry i kosmologii. Ostatnio miałem okazję spędzić z nim dwa tygodnie na jego wyspie w Nowej Zelandii. To było wspaniałe doświadczenie – widzieć kogoś, kto potrafi tak wspaniale łączyć elementy duchowości, relacji, miłości oraz materii . Bycie w jego obecności jest zawsze bardzo inspirujące i pełne niespodzianek oraz spontaniczne, gdyż Bruce żyje w chwili obecnej, totalnie oddany wizji prawdy, obecności i miłości.

Gdybyś mógł wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrał i dlaczego?

Vipassanę, praktykę medytacyjną wywodzącą się z buddyzmu, polegającą na obserwacji chwili obecnej, oraz praktykę metody biodynamicznej czaszkowo-krzyżowej, która jest oparta na obecności, obserwacji i nic nierobieniu, co stwarza przestrzeń do głębokiego uzdrawiania układu nerwowego.

Jeśli miałbyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisał?

Bądź szczęśliwy teraz – tylko jesteś odpowiedzialny za własne myśli, emocje, słowa i czyny.


Już wkrótce Nisarga Dobosz wraz z Gitenem Tonkovem poprowadzą wspólne szkolenie: TRENING BIODYNAMICZNEGO ODDECHU ORAZ UWALNIANIA TRAUMY - "INTELIGENCJA EMOCJONALNA"
Zobacz również:

Mistrzowie życia: Satyarthi Peloquin

Jakie smoothie postawi Cię w mig na nogi? Które medytacje są szczególnie dobre, by z pozytywną energią zacząć dzień? I jaka lektura najbardziej wzmocni Twoje plecy? Poznaj nawyki i przemyślenia na temat sukcesu Sathyarthiego Peloquina, twórcy metody mięśniowo-powięziowego rozluźniania. Satyarthi Peloquin – specjalista z ponad 40-letnim doświadczeniem w dziedzinie pracy z ciałem. Prowadzi szkolenia, których tematem jest m.in. współuzależnienie, seminaria „Ścieżka miłości
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/mistrzowie-zycia-satyarthi-peloquin

Nisarga Eryk Dobosz - ćwiczenia

Wprowadzenie„Kiedy otworzysz się na istotę wszelkich emocji, znajdziesz spokój, którego szukasz. Emocje to najwięksi przyjaciele. To brama do duszy
http://www.strefarozwoju.pl/blogi/wpis/nisarga-eryk-dobosz-workbook
Trener
0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback