Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia – Grzegorz Turniak

Sekrety Mistrzów Życia – Grzegorz Turniak

Jakie ​nawyki sprzyjają sukcesowi? I jakimi lekturami warto się inspirować, by budować lepsze relacje? W drugiej części cyklu „Sekrety mistrzów życia" poznasz recepty na sukces guru networkingu w Polsce Grzegorza Turniaka. 
Grzegorz Turniak – niestrudzony orędownik wartościowych idei: networkingu, minglingu, zarządzania talentami i karierą. W lutym 2006 roku założył firmę BNI Polska i do grudnia 2012 był jej prezesem. Współautor książek: z Jackiem Santorskim „Alchemia kariery", z Romanem Wendtem „Profesjonalny networking, czyli kontakty, które procentują" z Witoldem Antosiewiczem „Praktyczny poradnik networkingu" i z Krzysztofem Rumianowskim „Zanurz się w Błękitnym Oceanie".
Co robisz rano, by dobrze zacząć dzień? ​Wykonuję zestaw ćwiczeń: 5 rytuałów tybetańskich zawartych w książce „Źródło wiecznej młodości" Petera Keldera, w której autor opisał historię pewnego emerytowanego oficera armii brytyjskiej poszukującego recepty na długie życie.


Jakie książki najczęściej dajesz innym w prezencie? ​Zazwyczaj dobieram książki indywidualnie pod kątem konkretnej osoby. Zdarza mi się prezentować pozycje, którymi w danym momencie szczególnie się fascynuję. Lubię się dzielić z innymi klasykami, takimi jak:

- „7 nawyków skutecznego działania" – S. Covey

- „Od dobrego do wielkiego" – J. Collin

- „Co będzie miarą Twojego życia" – C.M. Christensen

- „Człowiek w poszukiwaniu sensu" – V.Frankl

​Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto pierwszy przychodzi Ci do głowy?

​Moi rodzice. Oboje pracowali w firmie państwowej Poczta Telegraf Telefon w Rawie Mazowieckiej. Prowadzili spory przydomowy ogród, a ojciec działał społecznie jako radny.
Kiedy myślę o słowie „sukces", myślę właśnie o nich, ponieważ żyli z sensem, godnie i pogodnie na miarę czasów i swoich możliwości.

Jakbyś miał do dyspozycji billboard, co byś na nim napisał?

​Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że moje motto życiowe brzmi: „Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu". To zdanie w znakomity sposób oddaje fakt, że w życiu wybór ostatecznie zawsze należy do nas. Dlatego szkoda czasu na wymówki, działajmy i wykorzystujmy naszą energię z sensem i pożytkiem dla innych.


***
Redaktor
0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback