Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia – Ann Weiser Cornell

Sekrety Mistrzów Życia – Ann Weiser Cornell

Na czym polega najpotężniejsza praktyka rozwojowa? Co warto sobie uświadomić, by być szczęśliwym człowiekiem? I po jakie książki sięgnąć w celu poznania podstawowych założeń focusingu? Na te pytania odpowiada w cyklu „Sekrety Mistrzów Życia" Ann Weiser Cornell – twórczyni techniki focusingu relacji wewnętrznych.


Ann Weiser Cornell – jedna z najbardziej znanych nauczycielek focusingu – metody samoświadomości stworzonej przez jej mentora Eugene'a Gendlina. Jest autorką kilku bestsellerowych książek, które zostały przetłumaczone na jedenaście języków, takich jak m.in.: „Focusing. Mądrość ciała. Przewodnik po emocjonalnym uzdrawianiu siebie", „The Radical Acceptance of Everything", „Focusing in Clinical Practice. The Essence of Change". Focusingu uczy na całym świecie od 1980 r., opracowała własną technikę zwaną focusingiem relacji wewnętrznych. Pełniła również funkcję prezesa Stowarzyszenia Psychologii Humanistycznej (The Association for Humanistic Psychology).​Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

​Rano najlepiej mi się pisze. Naturalnie budzę się około 6.00 rano. Po prysznicu i śniadaniu zabieram laptopa, jadę do miejscowej kawiarni i dobre dwie godziny poświęcam książce, którą obecnie piszę. To dla mnie czas, którego z niecierpliwością wyczekuję i którym naprawdę się cieszę.

​Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?

„Focusing" mojego mentora Eugene'a Gendlina to książka zmieniająca życie. Jest w niej wszystko: informacje o tym, jak możemy się zmienić poprzez odczuwanie i akceptację tego, jacy dokładnie jesteśmy właśnie teraz. Moja własna książka, „The Power of Focusing" ma na celu wsparcie oraz uzupełnienie pracy Gene'a. Uwielbiam również obdarowywać ludzi moją najnowszą pozycją pt. „Presence".

​Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?

​Osobą, która przychodzi mi dziś w tym kontekście do głowy, jest papież Franciszek. Nie jestem katoliczką, więc postrzegam go po prostu jako osobę pozostającą prawdziwą dla samej siebie, nawet gdy znajduje się w gronie najpotężniejszych ludzi na świecie. Uważam, że jego wytrwałość w wypowiadaniu się otwarcie w obronie prześladowanych, a przeciwko hipokryzji i niesprawiedliwości jest naprawdę godna podziwu.

​Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?

​Zatrzymanie się w momencie teraźniejszym i bycie świadomą, w jakim stanie się znajduję i co czuje moje ciało. Świadomość połączona z akceptacją to najpotężniejsza z praktyk.

​Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?

„Jesteś pięknym, unikalnym dziełem życia". Dlaczego? Ponieważ widzę, że ludzie ogromnie cierpią przez to, że czują się niegodni, bezwartościowi, nieistotni. Każdy człowiek jest ważny. Każda osoba wnosi wyjątkowy wkład do ogółu.


Polecamy: 

Zobacz również:


Sekrety Mistrzów Życia – Izabela Morawska-Torres

Ile obliczy ma sukces? O czym warto pamiętać każdego dnia? Swoimi nawykami i inspirującymi lekturami dzieli się z czytelnikami Strefy Rozwoju Izabela Morawska-Torres, najbardziej znana ambasadorka kultury kubańskiej w Polsce. Izabela Morawska-Torres – wieloletnia propagatorka kubańskiej kultury i sztuki w Polsce. Wraz z mężem José Torresem stworzyli kilka składów grających muzykę kubańską, zorganizowali wiele związanych z salsą wydarzeń artystycznych, założyli również fundację „Sztuka, Zdrowie, Tolerancja
http://www.strefarozwoju.pl/index.php?option=com_easyblog&view=entry&id=1680

Sekrety Mistrzów Życia – Janusz Szopa

Jakie patenty możesz podpatrzeć od joginów, by z energią wystartować w dzień? Dlaczego mnisi buddyjscy są ludźmi sukcesu? O tym, jak zaczynać dzień i czyimi tekstami się inspirować, by żyć spokojniej, w cyklu Sekrety Mistrzów Życia opowiada profesor Janusz Szopa, jogin i kierownik Katedry Zarządzania Sportem i Turystyką AWF w Katowicach. Prof. AWF dr hab. dr h.c. Janusz Szopa – Kierownik Katedry Zarządzania Sportem i Turystyką AWF w Katowicach. Instruktor relaksacji, kinezypsychoprofilaktyki i ćwiczeń jogi. Posiadacz międzynarodowych dyplomów nauczyciela jogi wg metody Iyengara i Shivanandy. Twórca programów nauczania oraz wykładowca technik relaksacyjnych, kinezypsychoprofilaktyki, jogi, psychosomatyki i zarządzania stresem w polskich i zagranicznych uczelniach. Wypromował około 850 instruktorów rekreacji ruchowej w specjalności hatha-joga. Kierownik studiów podyplomowych „Relaksacja i joga
http://www.strefarozwoju.pl/index.php?option=com_easyblog&view=entry&id=1652

Sekrety Mistrzów Życia – Giten Tonkov

Jak wstawać prawą nogą dzięki herbacie? Co jest najskuteczniejszym sposobem na rozwój osobisty? I po jakie książki warto sięgnąć, by zawsze znaleźć się po uskrzydlającej stronie mocy? Przeczytaj, jakie recepty na szczęście, harmonię i wewnętrzny spokój na swojej ścieżce odkrył twórca procesu biodynamicznego oddechu i uwalniania traumy Giten Tonkov.  Giten Tonkov - dyrektor Instytutu Energii Oddechu (Energy of Breath Institute) w Nowym Jorku oraz Europejskiego Instytutu Sztuk Uzdrawiania (EIBOHA). Twórca procesu „Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy
http://www.strefarozwoju.pl/index.php?option=com_easyblog&view=entry&id=1618
Redaktor
0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback