Skuteczność osobista

Psychoterapia indywidualna

0
0
Psychoterapia indywidualna
Psychoterapia
Pławieńska 10, 78-440 Czaplinek, Poland
cena do ustalenia
Monika Tyszkiewicz

Psychoterapia to metoda leczenia zaburzeń emocjonalnych i rozwiązywania problemówosobistych środkami psychologicznymi. Dzieje się to w trakcie i poprzez indywidualny kontakt z terapeutą.


Jeśli zmagasz się z: lękami, depresją, obsesjami, problemami psychosomatycznymi, zaburzeniami osobowości i odżywiania oraz innymi niepokojącymi objawami psychologiczno-psychiatrycznymi, możemy w tym pomóc.


Psychoterapia ma pomóc pacjentowi w lepszym poznaniu siebie, przeżywaniu w pełni radości i smutków, i w rezultacie – w bardziej świadomym życiu, w większej harmonii ze sobą i z innymi.


Najczęściej psychoterapia indywidualna rozpoczyna się jednym lub kilkoma spotkaniami wstępnymi, zwanymi konsultacjami albo wywiadem. Po nich zostaje zawarty kontrakt terapeutyczny określający:nad czym pacjent chce pracować (cel psychoterapii),jak często będzie się spotykał z psychoterapeutą,ile czasu będą trwały spotkania,ile będą kosztowały,jak można odwołać sesję,jak wygląda przerwanie terapii.


Psychoterapia odbywa się zazwyczaj z częstotliwością jednej do dwóch sesji w tygodniu, trwających zwykle 50 minut. Terapia trwa od kilku do kilkudziesięciu miesięcy.


Od ponad dziesięciu lat pracujemy w obszarze zdrowia psychicznego, efektem tego jest autorski Ośrodek oferujący kompetentną pomoc psychoterapeutyczną.


Pracuje tak, aby możliwe stało się zrozumienie znaczenia objawów takich jak: lęki, depresje, zaburzenia osobowości, perwersje, zaburzenia odżywiania, uzależnienia. Ciekawią ją choroby psychosomatyczne jako przejaw nieświadomej komunikacji. Psychoterapię postrzega jako podróż, która pomaga pogłębić wiedzę o sobie i której zadaniem jest zredukować tendencję do odtwarzania objawu oraz doprowadzić do opracowania bardziej twórczych sposobów inwestowania energii psychicznej. Pracuje w podejściu psychoanalitycznym.


0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback