Skuteczność osobista
StrefaRozwoju.pl przygotowuje poradnik noworoczny

StrefaRozwoju.pl przygotowuje poradnik noworoczny

Już w środę 23 grudnia oddamy w Wasze ręce poradnik o tym, jak przestać się zmagać z własnymi postanowieniami i zacząć spełniać marzenia idąc przez życie, jak przez pasjonującą grę. Dzisiaj możesz przeczytać wstęp do poradnika i zarejestrować się w StrefaRozwoju.pl, żeby za kilka dni pobrać go bezpłatnie w całości.


Dziesięć do dwudziestu pięciu procent – tylko tyle osób realizuje postanowienia noworoczne. Niektórzy nawet czterokrotnie bezskutecznie przymierzają się do osiągnięcia tego samego celu. Jak widać, mimo długiej tradycji, ze spełnianiem postanowień noworocznych bywa różnie. Trudno się zatem dziwić, że ponad połowa Polaków, pragnąc uniknąć kolejnego rozczarowania, w ogóle rezygnuje z podejmowania wyzwań na nadchodzące dwanaście miesięcy.


Czy mimo tych miażdżących statystyk, noworoczne wyznaczanie sobie celów może stać się przyjemnością, a nie kończyć się rezygnacją, bo nie wierzysz w powodzenie swoich działań? Czy zamiast żmudnym obowiązkiem, do którego podchodzisz z przymusem, mogłoby stać się ekscytującą przygodą, motywującą do działania i warunkującą Twoją determinację?


Odpowiedź na oba pytania brzmi „tak" – jeśli tylko dowiesz się, skąd czerpać wzory. Jest bowiem taki obszar, gdzie swoje cele realizujesz z ogromną przyjemnością, wykazując przy tym nieprawdopodobną wręcz odporność na porażki. Tym obszarem są gry.


„Gry to strata czasu", „granie odbiera wyobraźnię i uczy przemocy", „życie to nie gra" – gry, w szczególności komputerowe, nie mają dobrego wizerunku. W ostatnich latach jednak mnożą się badania wskazujące na ogromne korzyści płynące z regularnego grania. Obecnie gry z powodzeniem wykorzystywane są w profilaktyce demencji, leczeniu bólu oparzeniowego, zapobieganiu zespołowi stresu pourazowego, a nawet w terapii raka. Jak można wykorzystać ich transformacyjny i rozwojowy potencjał do realizacji swoich celów i marzeń? Z poradnika, który dla Ciebie przygotowaliśmy, dowiesz się krok po kroku, jak to zrobić:


Level 0: Obudź w sobie duszę gracza - w tym rozdziale poznasz podstawy gamefulness i kilka najważniejszych korzyści płynących z grania w realu.

Level 1: Postaw na epickie zwycięstwo - tu dowiesz się, jak formułować cele, żeby rozbudzić swój instynkt gracza.

Level 2: Zadbaj o morale - jak utrzymać wysoką energię i motywację? Ta część przedstawia dwie najważniejsze zasady budowania wewnętrznej siły potrzebnej do osiągania epickich zwycięstw.

Level 3: Staw czoła czarnym charakterom - gdzie jest bohater, tam i czarne charaktery niedaleko. Ta część jest o tym, jak sobie radzić z przeszkodami.

Level 4: Podejmuj bohaterskie działania - nawet najlepszy plan na niewiele się zda bez odpowiedniego działania. W tym levelu dowiesz się, jak zamierzenia przekuwać w czyn.

Level 5: Podtrzymuj ducha walki - Co każdy bohater musi wiedzieć, a boi się zapytać: dwie niezawodne strategie utrzymywania rozpędu.

Level 6: Mission accomplished - na zakończenie zdradzimy, dlaczego z gamefulness ostatecznie zawsze jesteś skazany na sukces.


Podejście i koncepcje przedstawione w poradniku oparte są na rewolucyjnej metodzie pionierki badań nad grami komputerowymi („Superbetter", czyli „Superlepiej") Jane Mcgonigal, która jest wynikiem pięcioletnich badań z udziałem ponad 400 tysięcy osób. I Ty już teraz możesz dołączyć do tej coraz liczniejszej społeczności osób, które każdego dnia stają się superlepsze. Nie potrzebujesz ani superszybkiego procesora, ani zaawansowanej technologii. Nie musisz być nawet zapalonym graczem. Wystarczy otwarty umysł i gotowość na to, by spróbować czegoś nowego.


Gotów do gry? Start!

Redaktor
0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback