Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia – Giten Tonkov

Sekrety Mistrzów Życia – Giten Tonkov

Jak wstawać prawą nogą dzięki herbacie? Co jest najskuteczniejszym sposobem na rozwój osobisty? I po jakie książki warto sięgnąć, by zawsze znaleźć się po uskrzydlającej stronie mocy? Przeczytaj, jakie recepty na szczęście, harmonię i wewnętrzny spokój na swojej ścieżce odkrył twórca procesu biodynamicznego oddechu i uwalniania traumy Giten Tonkov. 
Giten Tonkov - dyrektor Instytutu Energii Oddechu (Energy of Breath Institute) w Nowym Jorku oraz Europejskiego Instytutu Sztuk Uzdrawiania (EIBOHA). Twórca procesu „Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy".  Licencjonowany terapeuta masażu (Szwedzki Instytut Masażu i Terapii w Nowym Jorku), a od 2001 certyfikowany terapeuta oddechu (Osho Multiversity, Puna, Indie).  Stworzył unikalną metodę pracy z oddechem na piłce (Breath Work on the Ball™). Obecnie prowadzi szkolenia z „Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traum" m.in. w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Chinach, Rosji, Ukrainie, Kolumbii, Kostaryce, Grecji i Polsce. 

Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?Mój ulubiony rytuał poranny to ceremonia picia herbaty i medytacja: codziennie zaraz po wstaniu przygotowuję zieloną lub białą herbatę w tradycyjny, chiński sposób. Rytualny charakter ceremonii pomaga mi wejść w stan medytacji, wyostrza zmysły węchu i smaku. Ważne są szczegóły, takie jak temperatura wody i czas parzenia naparu. Aromat i smak herbaty pomagają łagodnie wystartować w dzień. Dlatego ceremonia picia herbaty to według mnie znakomity sposób, by budzić się w świadomy sposób.

Po wypiciu herbaty praktykuję medytację Vipassana – obserwuję przez kilkunaście minut, jak brzuch unosi się i opada podczas wdechu i wydechu.

Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz?​- Shantaram Gregory'ego Davida Robertsa
Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa
Bioenergetyka Aleksandra Lowena

Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?Tony Robbins. Jest inspiracją dla tysięcy ludzi na całym świecie.

Gdybyś mógł wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrał i dlaczego?Dla mnie najważniejsza jest praca z oddechem, ponieważ zawiera wszystkie elementy potrzebne do rozwoju osobistego. Choć oddech towarzyszy nam przez cały czas, na co dzień nie zwracamy na niego specjalnej uwagi. Uważamy go za coś oczywistego. Tymczasem praca z oddechem otwiera drogę do wyższych stanów świadomości. Skutecznie uwalnia napięcia nagromadzone w ciele i przywraca swobodny przepływ energii w organizmie.

Pomocne są zarówno świadome oddychanie, jak w Vipassanie, jak i intensywniejsze metody pracy z oddechem, takie jak biodynamiczny oddech oparty m.in. na odkryciach Wilhelma Reicha.Jeśli miałbyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisał?Wszystko, czego potrzebujesz, to MIŁOŚĆ!


Spotkaj Gitena już w październiku na szkoleniu z Inteligencji Emocjonalnej - III części Treningu BioDynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy:
Przeczytaj również:

Sekrety mistrzów życia: Nisarga Eryk Dobosz

Jakie praktyki pozwalają nieustannie kultywować życie tu i teraz? Gdzie poszukiwać inspiracji na każdy kolejny dzień? Swoje sposoby na bycie ze sobą w harmonii przedstawia w kolejnej części cyklu Strefy Rozwoju „Sekrety mistrzów życia
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/sekrety-mistrzow-zycia-nisarga

Mistrzowie życia: Satyarthi Peloquin

Jakie smoothie postawi Cię w mig na nogi? Które medytacje są szczególnie dobre, by z pozytywną energią zacząć dzień? I jaka lektura najbardziej wzmocni Twoje plecy? Poznaj nawyki i przemyślenia na temat sukcesu Sathyarthiego Peloquina, twórcy metody mięśniowo-powięziowego rozluźniania. Satyarthi Peloquin – specjalista z ponad 40-letnim doświadczeniem w dziedzinie pracy z ciałem. Prowadzi szkolenia, których tematem jest m.in. współuzależnienie, seminaria „Ścieżka miłości
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/mistrzowie-zycia-satyarthi-peloquin
Redaktor
0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback