Skuteczność osobista
Izabela Ziemińska o najtańszym bilecie do szczęścia

Izabela Ziemińska o najtańszym bilecie do szczęścia

Jak w ciągu dwóch minut znacząco wzmocnić poczucie pewności siebie? Jak odnaleźć swojego przewodnika w rozwoju osobistym? I co stanowi najtańszy bilet do szczęścia? Szczegóły w eksperckim przeglądzie prasy trenerki rozwoju osobistego Izabeli Ziemińskiej.
Izabela Ziemińska trenerka rozwoju osobistego rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Komunikacją zawodowo zajmuje się od ponad 20 lat, początkowo wyłącznie w sferze biznesu, później również rozwoju osobistego. Wspiera innych w budowaniu postawy pewności siebie i odwagi w oparciu o ich mocne strony. Prowadzi szkolenia dotyczące autoprezentacji, kreowania wizerunku, komunikacji w zespole, negocjacji oraz rozwoju osobistego. Łączy wieloletnie doświadczenie zawodowe z umiejętnościami psychospołecznymi. Z wykształcenia anglistka, absolwentka Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Prywatnie żona i mama dwójki dorosłych dzieci.


 

   

Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy


​Nieustająco żywy jest dla mnie temat wystąpień publicznych, czyli komunikacja z innymi, oraz zachowanie kontaktu z własnymi potrzebami i uczuciami w sytuacjach, kiedy poziom stresu jest wysoki. To temat związany z budowaniem poczucia własnej wartości w oparciu o swoje mocne strony. Im większą mamy świadomość siebie, tym łatwiej nam wyrazić siebie w sposób zgodny z naszymi wartościami, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla odbiorcy, daniu jemu i sobie wolności wyboru oraz – co ważne – wolności od ocen i interpretacji.
Najważniejsze źródła inspiracji


Ludzie


Najczęściej do wędrówki w sieci inspirują mnie osoby, które znam i mam wśród znajomych na Facebooku, są zazwyczaj związane z rozwojem osobistym, chociaż nie jest to regułą. Oglądam rekomendowane przez nie filmiki na YouTube i czytam polecane artykuły.  • Ewa Tyralik – lubię sposób, w jaki dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami na swoich stronach internetowych: ewatyralik.com i jestembogata.pl. Jasno, przejrzyście i na temat. To, co bardzo lubię w tekstach Ewy, to przestrzeń, jaką zostawia czytelnikowi.


  • Lucyna Wieczorek – w moim odczuciu ekspertka w dziedzinie empatycznej komunikacji, założycielka Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Cenię ją za uważność i otwartość w kontakcie z drugim człowiekiem, niezależnie od formy przekazu – mówionej czy pisanej :).
Portale


  • Ohme.pl – cenię ten portal za różnorodność podejmowanych tematów, sprawdzonych autorów oraz warsztat dziennikarski.  • Endorfina – tu znajduję inspirację i przestrzeń. To takie miejsce, gdzie łatwo o kontakt z własnymi potrzebami. Znam i cenię autorów tekstów, więc czytając ich artykuły, mam wrażenie, że to nasza wspólna „mała czarna". Filmy


  • Amy Cuddy mówi o postawie mocy, o tym jak w ciągu 2 minut wzmocnić swoje poczucie pewności siebie i jak postawa naszego ciała wpływa na mózg.


  • Daniel J. Siegel opowiada o podręcznym modelu mózgu. Ten filmik zainspirował mnie do dzielenia się nim na warsztatach, które prowadzę. Prosta instrukcja, model zawsze pod ręką :). Łatwiej świadomie wybierać sposób reakcji, jeśli wiemy, co się z nami dzieje i z czego to wynika. Polecam.


Książki


Polecam książki Daniela J. Siegela: „Psychowzroczność. Przekształć własny umysł zgodnie z regułami nowej wiedzy o empatii" oraz „Burza w mózgu nastolatka. Potencjał okresu dorastania". W przystępny sposób autor dzieli się w nich wiedzą z dziedziny współczesnej neurobiologii, tłumaczy, jak działa nasz mózg, pokazuje, jak korzystać z jego potencjału i rozwijać przez całe życie. Współczesna neurobiologia mówi przecież: „czego Jaś się nie nauczy, tego może nauczyć się Jan", wiek nie jest żadnym ograniczeniem. Te pozycje to lektura dla każdego. Druga stanowi w moim odczuciu duże wsparcie dla rodziców nastoletnich dzieci i samych nastolatków, zmienia perspektywę ii pokazuje potencjał okresu dorastania.
Artykuły
  • „Świat potrafi cię wynagrodzić za odwagę porzucenia bezpiecznej pracy, i to stokrotnie" – rozmowa z Marcinem Fabiańskim na łamach „Wysokich Obcasów" extra nr 5 na temat tego, jak łatwo popadamy w swego rodzaju niewolę wobec wyobrażeń o tym, co stanowi wartość w naszym życiu. Interesujący tekst o tym, dlaczego nie lubimy poniedziałków i jak się ma kapitalizm do kontaktu z naturą i jej rytmu. Skłania do refleksji i weryfikacji tego, za czym podążamy.  • Rozmowa Anny Maruszeczko w cyklu „Przełamując fale" z Katarzyną Szczerbowską, dziennikarką która przeszła przez schizofrenię, na łamach „Urody Życia" (7/2017). U nas to ciągle temat TABU, a tak naprawdę dotyczy każdego z nas, czasem blisko i bezpośrednio, czasem pośrednio przez znajomych znajomych czy dalszą rodzinę.
Cytat


„Wdzięczność, najtańszy bilet do szczęścia" – cytat, który jest mi bliski, to jednocześnie tytuł książki Liv Larsson. Praktykowanie wdzięczności pozwala skupić się na pozytywnych stronach życia, ma wpływ na samoocenę, ułatwia radzenie sobie ze stresem, umacnia relacje, ogranicza tendencje do porównywania się z innymi, zwiększa empatię i umiejętność słuchania. Wdzięczność rozrasta się w miarę jej praktykowania :).


***
Jeśli chciałbyś/chciałabyś nauczyć się jak występować przed publicznością, jak porozumieć się z partnerem czy z dzieckiem - zapraszamy Cię do udziału w kursie Szkoła Wystąpień Publicznych.


"Wyobraź sobie, że w dotychczas trudnych dla siebie sytuacjach wiesz, co chcesz powiedzieć i mówisz to. Przestajesz myśleć o tym, jak wypadniesz w oczach innych. Dostrzegasz, co jest dla Ciebie ważne i dążysz do celu, wybierasz i nie żałujesz swoich wyborów. SPRAWDŹ JAK TO DZIAŁA!" - Iza Ziemińska

Trener
0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback