Skuteczność osobista
Ekspercki Przegląd Prasy – Monika Jakubiak

Ekspercki Przegląd Prasy – Monika Jakubiak

​Jak przez cały rok można obchodzić Dzień Dobrych Wiadomości? Jaką muzyką naenergetyzować się w trudnych chwilach? Na czym polega główny paradoks ludzkiego życia i jak go przezwyciężyć? O tym wszystkim opowiada w eksperckim przeglądzie prasy nauczycielka procesu tworzenia, masażystka Monika Jakubiak.


Monika Jakubiak – trener, coach, nauczycielka procesu tworzenia, masażystka lomi lomi nui oraz dźwiękiem mis tybetańskich. Z wykształcenia socjolog, z zamiłowania podróżniczka. Poszukuje prostych, skutecznych metod utrzymania zdrowia i powrotu do niego, jak również radzenia sobie ze stresem. Prowadzi autorskie zajęcia świadomej pracy z ciałem „Radość ciała" oraz warsztaty „Głęboki relaks". Pomaga innym odnaleźć pasję i harmonię w życiu prywatnym i zawodowym.


Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy​Na co dzień wspieram i inspiruję innych do tego, by tworzyli w zgodzie ze swoim sercem i ciałem, zarówno w relacjach, jak i w biznesie. Sama mam za sobą około 10 lat doświadczenia pracy w biznesie (w tym na stanowiskach menadżerskich) i przeszłam przez proces wychodzenia z korporacji i tworzenia własnego życia zawodowego zgodnie z moją pasją. Teraz pomagam pokonywać tę drogę innym :)


Ważne są dla mnie następujące tematy:

 • Miłości – jak tworzyć miłość wokół nas, jak nią żyć, tak by nie dać się zwieść szarej, burej codzienności i przejść przez życie świadomie.

 • Radzenia sobie ze stresem i świadomości ciała – często kurczymy się w sobie, zaciskamy pięści i idziemy dalej, brnąc coraz dalej w życie, którego zupełnie nie chcemy.

 • Metod i pomysłów na radzenie sobie z codziennym stresem, budowania kontaktu z ciałem, słuchania go jak barometru, który świetnie sygnalizuje nam, czego nie powinniśmy robić. Od kilku lat niezwykle uważnie słucham mojego ciała, ponieważ doświadczyłam bólu, kiedy postanowiło mi ono oznajmić, że więcej stresu już nie zniesie :)

 • Świadomego życia – jeśli chodzi o to, co jemy, czym się otaczamy, jak dbamy o czystość naszych domów, jak również naszych myśli i przekonań.

Najważniejsze źródła inspiracjiPortal internetowy
Ludzie


 • Glennon Doyle Melton i jej niezwykle inspirujące świadectwo dotyczące uwolnienia się od bulimii, alkoholu i narkotyków. W zabawny sposób tłumaczy, jak dzisiejsze społeczeństwo „pomaga" nam stać się uzależnionymi i przestraszonymi konsumentami.Muzyka • Niezwykle energetyczna ZAZ, której słucham w trudnych chwilach :)Filmy • „Ukryte piękno" – jeden z piękniejszych filmów, jakie widziałam. Opowiada o dwóch aspektach prawdziwej miłości: szczęściu i bólu straty.

 • „Zamieszkajmy razem" – z humorem pokazany pomysł na życie w komunie po siedemdziesiątce.

 • „Captain Fantastic" – film o próbie stworzenia życia poza systemem, z dala od cywilizacji i konsekwencjach każdej skrajnej opcji. Odważny obraz ukazujący głębokie pytania ojca o to, jak wychowywać dzieci w zgodzie ze sobą.

 • „Doctor Strange" – kocham podróże, a ta podróż do Nepalu (i do wnętrza siebie) urzekła mnie, tym bardziej że porusza zagadnienia prawdy i czasu, a czas mocno dziś przyspiesza.


Artykuły • „Kochaj wystarczająco dobrze: życie z kosmitą" – inspirujący i zabawny artykuł o dwóch najbardziej popularnych modelach związków: „świętym spokoju w pakiecie z samotnością" albo „takim włoskim małżeństwie", które stanowi „przejaw jakiejś fantazji, która jest podsycana kulturowo, że zakochani ludzie powinni mieć rentgeny w oczach i czytać sobie w myślach".

 • „Moc oceanu" – wpis pochodzący z nietuzinkowego bloga o podróży po Azji.


Książki • „Sztuka życia świadomego" Anny Brandysiewicz – książka o tym, jak tworzyć świadomie szczęśliwe życie, czyli co zrobić, by nasze strachy i lęki nie robiły tego za nas. Ania opisuje swoją życiową podróż do momentu, gdy dotarła do Kalifornii, gdzie mieszka obecnie, i jak rok po roku zdobywała doświadczenie i mądrość kolejnych etapów procesu tworzenia.

 • „Tybetańska księga życia i umierania" Sogyala Rinpoczego – niezwykła książka o tym, od czego zazwyczaj uciekamy – o śmierci i procesie umierania. Autor w bardzo przystępny dla Europejczyków sposób dzieli się zasadami życia w prawdzie, niezależnymi od wyznawanej religii czy filozofii. Kluczowe jest, by przysłowiowe światło w tunelu poznać teraz, rozpoznawać je na co dzień.

 • „Świadome zakupy, czyli co naprawdę kupujemy" Pat Thomas – świetna książka, praktyczny przewodnik o tym, co kupujemy pod nazwą środki czystości i kosmetyki. Bardzo pomogła mi oczyścić mój dom z chemii i zacząć świadomie tworzyć naprawdę czystą przestrzeń.


Cytaty • „This is the basic problem of life: its unsatisfactory nature. Things happen that we do not want; things that we want do not happen. And we are ignorant of how or why this process works, just as we are each ignorant of our own beginning and end. Everything we encounter in life is the result of our own actions. Consequently we can become master of our fate by becoming master of our actions" – Goenka

Moimi słowami: „To jest podstawowy problem życia: niezadowolenie z jego natury. Nie chcemy rzeczy, które się dzieją, a rzeczy, których chcemy, nie dzieją się. Pozostajemy nieświadomi, jak i dlaczego działa ten proces. Tak jak każdy z nas nieświadomy jest własnego początku i końca. Wszystko, co nas spotyka w życiu, jest wynikiem naszych własnych działań. W konsekwencji możemy stać się panem swojego losu poprzez stanie się jego świadomym twórcą". Praca ze zmianą świadomości jest moją pasją. Na co dzień obserwuję ludzi wciąż szukających tego, czego nie mają. W większości wynika to z nieuświadomionych, automatycznych przekonań wytyczonych przez rodziców, społeczeństwo. Z radością obserwuję też, jak tworzą oni nowe, pełne radości i wdzięczności poglądy. Miłość jest wszędzie – wystarczy tylko się na nią otworzyć.


Proces tworzenia relacji / Warszawa

Jak stworzyć relację pełną miłości i zrozumienia? - Wydaje się to banalnym pytaniem.... a jednak mnóstwo czasu błądzimy doświadczając tego, czym miłość nie jest...Tak, miłość jest procesem. Znając pewne prawidłowości można sobie ten proces ułatwić, oswoić. Na tych warsztatach uwaga kierowana jest szczególnie na proces tworzenia relacji. Jest to temat, który towarzyszy każdemu człowiekowi codziennie i przez całe życie. Warto podejść do niego bardziej świadomie - głęboko spojrzeć na swoje potrzeby, rozpoznać własne wzorce tworzenia związków, wyciągnąć wnioski z wcześniejszych doświadczeń, by odkryć, jakie relacje chcemy tworzyć i jak ma wyglądać nasz najważniejszy związek. Te warsztaty w znaczący sposób pomogą Ci uświadomić to sobie.
http://www.strefarozwoju.pl/blogi/wpis/proces-tworzenia-relacji-warszawa-1

Medytacja metodą procesu tworzenia

Monika Jakubiak zaprasza na medytacje metodą procesu tworzenia – aktywną pracę transformującą ograniczające przekonania i wartości – w celu uzyskania harmonijnego przepływu energii. Spotkania grupowe przeznaczone są dla osób poszukujących zdrowia, obfitości, piękna i miłości w każdym aspekcie życia. Medytacja jest prowadzona przez terapeutę w atmosferze wzajemnego zrozumienia i wsparcia. Towarzyszenie innym w ich procesie pozwala na głębsze zrozumienie problemu i szybszą transformację osobistych blokad. Wsparcie grupy przynosi również ogromną siłę w pokonywaniu własnych ograniczeń.Medytacja to: podróż w głąb siebie w poszukiwaniu wewnętrznej siły i prawdy zapisanej w ciele, które pamięta wszystkie przeżycia i stworzone pod ich wpływem poglądy i może być drogowskazem między umysłem a światem zewnętrznym, wspierać w podejmowaniu decyzji, zatrzymywać nas, gdy postępujemy wbrew sobie, a także wzmacniać, gdy idziemy przez życie w zgodzie ze sobąaktywna forma pracy nad ograniczającymi przekonaniami, która pomaga zrozumieć, gdzie ciało utrwaliło szkodliwe przekonania i jak je zmienić, by były z nami spójne, a także praktykować i wzmacniać nowe zachowania w życiu codziennym Prowadząca: Monika Jakubiak – trener, coach, nauczycielka procesu tworzenia, masażystka lomi lomi nui oraz dźwiękiem mis tybetańskich. Z wykształcenia socjolog, z zamiłowania podróżniczka. Poszukuje prostych, skutecznych metod utrzymania zdrowia i powrotu do niego, jak również radzenia sobie ze stresem. Prowadzi autorskie zajęcia świadomej pracy z ciałem „Radość ciała
http://www.strefarozwoju.pl/blogi/wpis/medytacja-metoda-procesu-tworzenia

Proces Tworzenia (relacji i biznesu) – wprowadzenie cz.1 /POZNAŃ

Jest to dwudniowe szkolenie dla tych, którzy chcą rozpocząć podróż w głąb siebie w poszukiwaniu wewnętrznej siły i mądrości zapisanej w naszym ciele. Te warsztaty są również przygotowaniem do cyklu warsztatów „Proces tworzenia relacji
http://www.strefarozwoju.pl/blogi/wpis/proces-tworzenia-relacji-i-biznesu-wprowadzenie-cz-1-poznan

Proces Tworzenia (relacji i biznesu) - wprowadzenie

Jest to dwudniowe szkolenie dla tych, którzy chcą rozpocząć podróż w głąb siebie w poszukiwaniu wewnętrznej siły i mądrości zapisanej w naszym ciele. Te warsztaty są również przygotowaniem oraz budują fundament do cyklu warsztatów
http://www.strefarozwoju.pl/blogi/wpis/wprowadzenie-do-procesu-tworzenia
Nauczyciel
0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback