Skuteczność osobista
Ekspercki Przegląd Prasy – Magdalena Macyszyn i Michalina Gajewska

Ekspercki Przegląd Prasy – Magdalena Macyszyn i Michalina Gajewska

Dlaczego warto pracować nad wzajemnymi relacjami między domownikami? Jakie możliwości i zagrożenia niesie za sobą rozwój nowych technologii? Gdzie szukać inspiracji do rozwijania w sobie umiejętności efektywnej rozmowy? W eksperckim przeglądzie prasy Magdalena Macyszyn i Michalina Gajewska, specjalistki w dziedzinie coachingu relacji rodzinnych, inspirują do przyjrzenia się współczesnej komunikacji w rodzinie.


Magdalena Macyszyn – coach ICF w Family Coaching, mentor, trener biznesu, dyrektor rozwoju Fundacji Be Proactive. Z wykształcenia logopeda. Specjalizuje się w executive coachingu, business coachingu, coachingu kariery, life coachingu, mentoringu i coachingu rodzica. W ramach Family Coaching przygotowuje rodziców do zmiany, pomaga zdefiniować cele i zaplanować działania, które są zgodne z ich potrzebami, pragnieniami i potencjałem. Prywatnie żona i mama ośmiolatka.Michalina Gajewska – psycholog, pedagog, konsultant placówek oświatowych, trener w Family Coaching. Ukończyła liczne szkolenia w zakresie budowania strategii i pomocy dziecku z zaburzeniami emocjonalnymi, zachowania i rozwoju. Podczas pracy bazuje na metodzie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla nauczycieli i rodziców, tworzy zindywidualizowane programy dla dzieci. Uważa, że każdy potrzebuje unikalnego planu na zmiany w swoim życiu. Pracuje nad nim z klientami i uwzględnia przy tym ich styl i rytm życia, osobowość, potrzeby i oczekiwania.


Temat, który jest dla nas szczególnie żywy


Inspiracje do zmian w komunikacji rodzinnej. W pracy z naszymi klientami często słyszymy, że: życie w rodzinie nie jest łatwe, relacje są ryzykowne, efektów nie widać i każdy sobie... Stajemy się samotni, mieszkając razem. Członkowie rodziny są ze sobą każdego wieczora, ale w tym samym czasie każdy chce być gdzie indziej. W domu widzą nas takimi, jakimi jesteśmy – nie panujemy nad sobą, jesteśmy leniwi, nudzi nas zabawa z dziećmi. Okazuje się, że on-line możemy być, jak chcemy, i wyjść stamtąd, kiedy chcemy. Nas i nasze dzieci pociąga łatwy świat wirtualny, gry komputerowe. Spędzamy wieczór na portalach społecznościowych. Jesteśmy tam duchem, a w domu tylko ciałem. Takie mamy czasy! Pracujemy z klientami nad komunikacją tu i teraz w trudnych czasach komunikatorów internetowych.


Najważniejsze źródła inspiracji


Filmy  • Sherry Turkle opowiada o tym, jak nowoczesne technologie i media społecznościowe wpływają na relacje międzyludzkie i redefiniują komunikację. Wyjaśnia, dlaczego życie wyłącznie w wirtualnym świecie zawsze nieuchronnie prowadzi do alienacji. Zachęca do zwiększania świadomości w zakresie tego, czego naprawdę i szukamy, i czy w dążeniu do zaspokajania potrzeb nie oszukujemy samych siebie.

  • Amy Cuddy, psycholog społeczny, pokazuje, jak pozycja siły wpływa na nas i nasze otoczenie, nawet gdy nie czujemy się pewni siebie. Rodzina może stać się pierwszym, eksperymentalnym obszarem, w którym przyda się ta wiedza. Będzie również pomocna, gdy dookoła zimno i ciemno. Brak słońca i polska mentalność dają pole do popisu „tłumaczycy" i „wymówkozie". To rzeczywiście przygnębia, niektórym nawet święta nie pomagają w podniesieniu nastroju. Można dać się ponieść temu nurtowi. My wybieramy inną drogę. Chcemy mieć wpływ na to, jak się czujemy i jak nas postrzegają. Nie wszyscy wiedzą, że wystarczą dwie minuty, by tylko dzięki postawie ciała zmienić stan swojego umysłu.

  • Polecamy też poruszający serial „Touch", w którym główny bohater, reporter Martin Bohm nauczył się komunikować z 11-letnim synem, chłopcem, który w życiu nie wypowiedział ani słowa, ale jest zafascynowany liczbami, wzorami odnoszącymi się do liczb. Spędza większość swoich dni na zapisywaniu ich w zeszytach, na tablecie z ekranem dotykowym i niekiedy przy użyciu różnych obiektów. To jest film o sztuce komunikacji :) Oto, co Kiefer Sutherland, odgrywający rolę głównego bohatera mówi o serialu.
ArtykułyKsiążki


  • Zainspirowała nas ostatnio książka Ewy Tyralik pt. „Ewka, co Cię ugryzło?" – o tym, jak się zrozumieć i porozumieć. Autorka lekko, osobiście i rzetelnie porusza tematy tak nam bliskie. Zadaje pytania, które prowokują do myślenia i działania: czy zdarza Ci się czasami, że choć bardzo się starasz, rozmowy w Twojej rodzinie nie zawsze idą w dobrą stronę?, ciekawi Cię, jakie blokady mogą pojawiać się w Twojej komunikacji, a jakie blokady Twoich rozmówców działają na Ciebie jak płachta na byka?, chcesz, aby Twoje rozmowy z ważną dla Ciebie osobą miały w sobie więcej luzu i jeszcze bardziej Was zbliżały?

Cytaty  • "Zanim się ożeniłem, miałem przygotowanych sześć różnych teorii na temat wychowywania dzieci. Teraz mam sześcioro dzieci i żadnej teorii" – John Wilmot. Kiedy pracujemy z rodzicami, widzimy że nie ma jednej recepty na wychowywanie dzieci. Najbliższe jest nam podejście pełne szacunku do dziecka – jako istoty posiadającej wszystkie niezbędne cechy do budowania relacji i współdziałania. W Polsce wciąż mamy jednak przekonanie, że dzieci nie potrafią funkcjonować. Family Coaching stawia raczej na pracę z rodzicami, jeśli chodzi o zmianę.

Family Coaching

Zmiany w życiu wymagają od nas reakcji. Powrót do pracy, dążenia osobiste, konflikt w rodzinie, trudności szkolne, adaptacja przedszkolna, rozwód, trudności w związku – możemy reagować, ale też świadomie projektować swoje działania. Jesteśmy po to, by WAS do nich przygotować; zdefiniować cele i zaplanować działanie, które jest zgodne z Waszymi potrzebami i pragnieniami. Indywidualne rozwiązania, małe zmiany – duże korzyści, doświadczenie, wsparcie przy znajdowaniu własnej drogi jako rodzica.Metody pracy: coaching, mentoring, doradztwo, konsultacje psychologiczne, testy. Nasze usługi dostosowujemy do konkretnych potrzeb klienta. Zapraszamy doo skorzystania z autorskiego programu Family Coaching. Do końca roku tylko dla czytelników „Strefy Rozwoju
http://www.strefarozwoju.pl/blogi/wpis/family-coaching
Prelegent
0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback