Skuteczność osobista
Ekspercki Przegląd Prasy – Aleksandra Wołoszyn

Ekspercki Przegląd Prasy – Aleksandra Wołoszyn

​Jakiego rodzaju możliwości twórcze kryje w sobie każdy człowiek i jak je wykorzystywać, nie tylko w działalności artystycznej? Czy dzięki sztuce można nauczyć się uważności? Gdzie szukać słów, które warto sobie powtarzać, gdy odczuwa się paraliżujący lęk przed porażką? Przeczytaj ekspercki przegląd prasy arteterapeutki Aleksandry Wołoszyn i sprawdź, czym warto się inspirować, by świadomie kreować własne życie.Aleksandra Wołoszyn – psycholog, arteterapeutka, trenerka i nauczycielka wykorzystująca metodę Vedic Art. Jej misją jest zachęcanie innych do tego, by żyli w zgodzie ze sobą, czyli poznawali siebie, nawiązywali ze sobą w kontakt i podążali za tym, co w nich żywe i prawdziwe. Dali sobie przyzwolenie na to, by byli tacy, jacy są, znaleźli niezbędną do tego odwagę. W pracy z innymi wykorzystuje twórczość i uważność jako narzędzia poznawcze, dzięki którym można być bliżej własnego ciała, myśli, emocji, pragnień, potrzeb i wartości. Wierzy, że każdy ma naturalną potrzebę bycia twórczym i nosi w sobie źródło nieograniczonej mocy, wykorzystywanej nie tylko w działalności artystycznej, lecz także w kreacji własnego życia.


Temat, który jest dla mnie aktualnie szczególnie żywy


Od dłuższego czasu żywym tematem jest dla mnie kreatywność, rozumiana jako tworzenie czegoś nowego i wartościowego dla ludzi w określonym czasie. Jesteśmy z natury kreatywni, jednak często w trakcie życia tracimy dostęp do tej właściwości. Moje poszukiwania dotyczą dróg, które prowadzą do odzyskania kreatywnej części siebie. Ponieważ jednak nie tracimy jej bez powodu, ważnym dla mnie tematem jest pogodzenie kreatywności z jej ewentualnymi kosztami. Bliskie jest mi myślenie o twórczej postawie jako o sposobie bycia i o tworzeniu jako realizacji swojego potencjału i możliwości w świecie.


​Szczególnie żywym tematem jest dla mnie wykorzystywanie środków wyrazu artystycznego we wspieraniu rozwoju i zmiany. Nawet jeśli (a tym bardziej gdy) uważamy, że nie umiemy malować, śpiewać, tańczyć itd., proces twórczy otwiera przed nami nieznane dotąd lądy, jest okazją do poszukiwania siebie, odkrywania znaczeń i nowych dróg.Najważniejsze źródła inspiracji


Największymi źródłami inspiracji są dla mnie doświadczenia, obcowanie z naturą i spotkanie z drugim człowiekiem.


Blogi  • Blog Cathy Malchiodi, specjalistki w dziedzinie arteterapii, która przedstawia rzetelną wiedzę na temat możliwości wykorzystywania twórczej aktywności w terapii i rozwoju oraz skuteczności tych działań.

  • Blog The Painting Experience, tworzony przez specjalistów wykorzystujących twórczą aktywność w pracy z innymi. Znajdują się tu informacje o istocie, właściwościach i wartościach procesu twórczego oraz refleksje i przemyślenia dotyczące korzyści płynących z praktyki malowania. 

Filmy  • Mooji, jeden z bliższych mi nauczycieli duchowych, który jednym pytaniem potrafi wiele rozjaśnić, wyjaśnia istotę praktykowania wdzięczności.
  • Wystąpienie Mariny Abramović o sztuce, która zmienia, o potrzebie zaglądania lękom w oczy, o doświadczeniach, które są nam dostępne na co dzień, a w przestrzeni sztuki – przeżyte uważnie(j) – mogą okazać się głębokimi i transformującymi doświadczeniami. Artykuły  • „Zachwyt nad fałdą spodni" – rozmowa z dr. hab. Bartłomiejem Dobroczyńskim o szczęśliwym życiu dzięki filiżance herbaty, o tym, dlaczego osiąganie celów nie zawsze jest dobrą strategią na szczęśliwe życie, oraz czego możemy uczyć się od dzieci i dlaczego warto tworzyć.


KsiążkiCytaty


Zacznij. Tak się czyści zatrutą rzekę. Jeśli się boisz niepowodzenia, zacznij mimo to, a jeśli nie można inaczej, to ponieś klęskę, pozbieraj się i zacznij od nowa. Jeśli znów się nie uda, to co z tego? Zacznij jeszcze raz. To nie porażka powstrzymuje – to niechęć do zaczynania od początku powoduje stagnację. Co z tego, że się boisz? Jeśli się obawiasz, że coś wyskoczy i cię ugryzie, to niech się to wreszcie stanie. Niech Twój strach wyjrzy z ciemności i cię ukąsi, żebyś miała to już za sobą i mogła się posuwać dalej. Przezwyciężysz to. Strach minie. Lepiej, żebyś wyszła mu naprzeciw, poczuła go i pokonała zamiast mieć w nim wieczną wymówkę od czyszczenia rzeki" – Clarissa Pinkola EstésWarsztaty z Aleksandrą Wołoszyn. Odkryj siebie prawdziwą, obudź swoją twórczą moc i używaj jej w każdej dziedzinie swojego życia. VEDIC ART

Odkryj siebie prawdziwą, obudź swoją twórczą moc i używaj jej w każdej dziedzinie swojego życia.Vedic Art to metoda, która otwiera drogę do siebie prawdziwego. Prawdziwego, to znaczy takiego, który istnieje poza nawykami, przekonaniami, ograniczeniami, poza narzuconymi z zewnątrz schematami, poza tymi działaniami, które są próbą spełniania oczekiwań nałożonych sobie samym i pojawiających się z zewnątrz. Metoda działa poprzez wejście w twórczy proces działania. To głęboki proces, który przypomina nam, skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy. UMIEJĘTNOŚCI MALARSKIE NIE MAJĄ ZNACZENIA Doświadczanie metody Vedic Art odbywa się poprzez malowanie – spontaniczne, ekspresyjne, intuicyjne, które nie wymaga żadnych umiejętności, znajomości technik, zdolności malarskich. W Vedic Art nie chodzi o naśladowanie, odwzorowywanie rzeczywistości wizualnej, ale o otwarcie się na własne wnętrze i wyrażenie własnej indywidualności bez oczekiwań i wymagań. Liczy się akt tworzenia, doświadczanie, proces. Powstające obrazy są wyrazem wnętrza twórcy zaangażowanego w proces działania, nie podlegają więc (i nie mogą podlegać!) niczyjej ocenie. Dzięki atmosferze pełnej akceptacji, ciszy i spokoju doświadczając 17 wedyjskich zasad, będziesz mogła odkryć, że umiejętność tworzenia jest w Tobie i możesz tworzyć takie życie, jakiego pragniesz. WARSZTATY SĄ DLA CIEBIE, JEŚLI: potrzebujesz zmiany w swoim życiu, czujesz wewnętrzne wypalenie i poszukujesz inspiracji, pragniesz odzyskać wiarę w siebie i wznieść się ponad własne ograniczenia, chcesz odkryć swój potencjał, pragniesz wyrazić siebie bez żadnych ograniczeń i reguł, chcesz odnaleźć swoją drogę, poczuć, że sama tworzysz własne życie, tęsknisz za tworzeniem i po prostu chcesz malować,
http://www.strefarozwoju.pl/blogi/wpis/vedic-art
Prelegent
0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback