Skuteczność osobista
​Dotknij serca Hawajów - Aloha Festiwal Polska już w ten weekend

​Dotknij serca Hawajów - Aloha Festiwal Polska już w ten weekend

Hawajskie mity, legendy i tajniki metod pracy z ciałem i głosem, zarezerwowane kiedyś tylko dla kahunów – to wiodące tematy Aloha Festiwal Polska, który zaczyna się w przyszłą sobotę (18.06) w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. 


Podczas czterodniowego wydarzenia będzie można m.in. poznać sekrety tańca hula i hawajskiego śpiewu, wykorzystywanych od tysięcy lat w hawajskich metodach uzdrawiania.


Taniec Hula zwany jest także "biciem serca Hawajczyków" – harmonia ruchów rąk, bioder i stóp pozostaje w równowadze z osią ciała, asymetryczne ruchy stymulują lewą i prawą półkulę mózgową, a skupienie na postawie wzmacnia koncentrację, uwagę i świadomość.


Sztuka śpiewu stanowiła jeden z najpilniej strzeżonych sekretów hawajskich strażników wiedzy, zwanych kahunami. Zgodnie z hawajskimi wierzeniami słowa posiadają moc zwaną mana – cały język, jak i pojedyncze wyrazy skrywają obrazy wypełnione energią, które mogą zamanifestować się w świecie rzeczywistym. Dlatego też treść hawajskich pieśni jest dobierana bardzo starannie, a wiedzę o głębszym znaczeniu słów i sztuce śpiewu tradycyjnie chronił system prawa kapu (tabu), którego złamanie groziło nawet śmiercią.


Więcej o programie festiwalu dowiesz się na stronie Aloha Festiwal Polska. 


Festiwal jest wydarzeniem non-profit. Jeśli chcesz stać się współtwórcą festiwalu, dołącz już dziś do kampanii crowdfundingowej organizatorów na Polakpotrafi.pl.


Redaktor
0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback