Skuteczność osobista
Mój sukces to to, co mogę dać innym

Mój sukces to to, co mogę dać innym

Jakiego rodzaju umiejętności można doskonalić dzięki grom? Kiedy lęki stają się istotniejsze niż cele? I która książka to lektura obowiązkowa dla każdego męża i ojca? Szczegóły w Eksperckim Przeglądzie Prasy psychologa biznesu i trenera Wiktora Wołoszki.
Wiktor Wołoszkopsycholog biznesu i trener. Od 2005 r. szkoli i doradza w obszarach związanych z komunikacją interpersonalną, prezentacjami biznesowymi oraz obsługą klienta. Korzysta przy tym z różnych narzędzi rozwojowych – głównie z gier szkoleniowych i symulacyjnych, które można zastosować zarówno w edukacji, jak i biznesie. Współautor gier dostępnych w serwisie GraSzkoleniowa.pl. Prywatnie odnajduje radość w rozwijaniu się w roli ojca, co również pomaga mu w dbaniu o balans między życiem zawodowym i osobistym. Posadził kilka drzew i rozpoczął budowę domu na ukochanych Mazurach.
Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy


​Obecnie dużo uwagi poświęcam grom szkoleniowym – metodom, które w dość nietypowy sposób rozwijają umiejętności zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Zawsze interesowało mnie pomaganie innym w ich własnym wzroście, dlatego projektuję gry, które kształtują takie kompetencje, jak np. rozwiązywanie konfliktów, zarządzanie czasem, negocjacje, wystąpienia publiczne, sprzedaż itp. Dzięki tego rodzaju narzędziom szkolenie przebiega w całkowicie innych warunkach – przed uczestnikami stawiane są wyzwania, określone zasady, których muszą przestrzegać, dążąc do wygranej. Sama gra jest źródłem wielu emocji, doświadczeń, ale kluczem jest ich wspólne omówienie wraz z prowadzącym. Trener moderujący dyskusję pomaga uczestnikom wyciągnąć jak najwięcej wniosków, które stają się podstawą dalszej zmiany. Przyznam, że prowadzenie warsztatów opartych na grach daje mi ogromną satysfakcję. Szczególnie lubię moment, gdy uczestnicy wychodzą z konkretnymi pomysłami na to, co mogą ulepszyć, zmienić lub zacząć robić, by zwiększyć swoją zawodową i osobistą skuteczność.
Najważniejsze źródła inspiracji


Blog


  • Jak oszczędzać pieniądze?" – blog Michała Szafrańskiego, który jest dla mnie inspiracją w zakresie zarządzania pieniędzmi, ale także dobrego życia i czerpania radości z tego, co się robi.


  • Liczy się wynik" – blog Bartka Popiela dotyczący przedsiębiorczości i rozwoju osobistego. Lektura podstawowa dla osób, które prowadzą biznes lub planują działanie na własny rachunek.
​Filmy


  • Why you should define your fears instead of your goals" – Tim Ferriss podpowiada, jak lepiej radzić sobie z trudnościami i obawami, jakie napotykamy w życiu. A wszystko to w duchu filozoficznego nurtu – stoicyzmu – który jest mi bardzo bliski.


  • Do schools kill creativity?" – poruszająca i inspirująca prezentacja sir Kena Robinsona mówiąca o tym, jak ważne na drodze do budowania szczęśliwego życia jest odkrywanie i rozwijanie talentów (własnych, naszych dzieci).


Książki


  • Minimalizm po polsku, czyli jak uczynić życie prostszym" Anny Mularczyk-Meyer – pozycja dla każdego, kto czuje się zmęczony wielością spraw i rzeczy, które go otaczają. Autorka podpowiada, jak można uprościć swoje życie, zmienić perspektywę i skupić się na tym, co faktycznie jest w życiu ważne.


  • Być mężem i ojcem" Jespera Juulalektura obowiązkowa dla każdego mężczyzny, który chce w odpowiedzialny sposób pełnić rolę ojca i męża. Dzięki tej książce zrozumiałem lepiej siebie, swoje reakcje w obliczu zmian, jakie nastąpiły po urodzeniu się moich synów. Dostałem też wiele wskazówek, jak postępować w trudnych sytuacjach, z którymi mierzy się współczesny mężczyzna.
Cytaty


Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś" – Bo Bennet. Ten cytat dobrze oddaje moje podejście do życia. Swój sukces mierzę nie rzeczami czy tytułami, lecz tym, co wiem, potrafię i mogę dać innym.


***
Zapraszamy do zapoznania się z jedną z gier, której współautorem jest Wiktor Wołoszko: „Mądrość słów". Może być ona wykorzystana m.in. na warsztatach z komunikacji interpersonalnej. Dzięki niej uczestnicy poznają najważniejsze zasady udzielania konstruktywnych informacji zwrotnych.


Trener
0

Usługi

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe

Trafiłeś na starą wersję naszego serwisu. Koniecznie sprawdź, jak teraz wygląda odświeżona StrefaRozwoju.pl

feedback
feedback