Motywacja w kobiecym cyklu

Motywacja ukryta w kobiecym cyklu

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, co zrobić, aby stać się pełną energii i efektywną kobietą? Za nic mieć wahania motywacji, nastroju i decyzyjności? To możliwe! Wystarczy, że dopasujesz styl pracy do Twojego miesięcznego cyklu!

Naturalny cykl kobiety = naturalny cykl motywacji

Cykl miesięczny to nie tylko podstawa planowania rodziny. To rytm energii kobiecego życia. To skuteczność działania. To możliwość osiągnięcia celów bez zbytnich obciążeń. Brzmi nieźle, prawda? A jaka jest rzeczywistość? Obejrzyj poniższy filmik 🙂

Jak co miesiąc odnajdywać klucz do kobiecej motywacji?

Przez skoki hormonalne na kobiece ciało raz mocniej oddziałują estrogeny, a innym razem – progesteron. I tak jest co miesiąc. Jeśli chcesz zatem zadbać o utrzymanie motywacji na optymalnym poziomie, warto, byś dostosowała swój rytm działania do skoków hormonalnych – a przede wszystkim je poznała.

Krzywa motywacji podczas cyklu menstruacyjnego
Krzywa motywacji podczas kobiecego cyklu

[Wykres powstał w oparciu o osobiste obserwacje, poparte wiedzą z zakresu seksuologii i wywiadami z kobietami, i został zweryfikowany przez członkinie mojej grupy – Kobiece Korzenie Mocy]

Kobieto, działaj w rytmie!

Działaj zgodnie ze swoim rytmem, który można porównać do rytmu pór roku:

Cztery pory kobiecości

Jak przełożyć tę metaforę na rzeczywiste działania?

Zapoznaj się z tabelą i przekonaj się, kiedy rośnie, a kiedy spada Twoja motywacja do pracy (i co z tym zrobić), a także, kiedy jesteś odważniejsza i masz… wyższe libido.

Jesteś kobietą? Zatem jesteś ekspertem zmiany. Wykorzystaj ten potencjał!

Tekst powstał na podstawie mojego wykładu zaprezentowanego podczas VIII Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingu.

Zdjęcie profilowe Sylwia Bogucka

Sylwia Bogucka

Coach

Sylwia Bogucka - Executive & Team Coach, mentor coach, seksuolog oraz trener w programie „Narodziny Coacha"(ICF ACSTH), którego jest współautorką. Specjalizuje się w rozwoju zespołów i ich liderów, tworzy programy rozwojowe dla kobiet, w ciągu 6 lat zainspirowała ponad 1000 z nich do zmiany swojego życia i realizacji marzeń.

Przejdź do paska narzędzi