Talent, kariera i rozwój

Kariera – szczęście czy zło konieczne?

Gdzie szukać inspiracji do poszukiwania swoich największych talentów? Czym charakteryzują się najwybitniejsi liderzy? I dlaczego proces kwitnięcia jest jednocześnie piękny i trudny? Szczegóły w eksperckim przeglądzie prasy Sylwii Czajki-Jansen, eksperta w dziedzinie talentów, certyfikowanego przez Instytut Gallupa coacha Mocnych Stron, mentora i konsultanta HR.

Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy

Talent, kariera i rozwój – to moje tematy. Jedni uważają je za zło ostateczne. Inni zatracają się w nich bez reszty. Ani jeden, ani drugi sposób szczęścia nie daje. Jedno i drugie jest w życiu ważne. Trzeba tylko to sobie poukładać w głowie, w sercu, w działaniu. Uważam, że kariery i miejsca pracy powinny być tworzone pod ludzi, a nie odwrotnie. Jestem coachem Gallupa, specjalistą w zakresie talentów i mocnych stron. To podejście jest dla mnie bazą spełnionego życia zawodowego i życia w ogóle. Tutaj w założeniu jest uznanie dla indywidualności człowieka, akceptacja tego, jakim jest, i rozwój zawodowy w zgodzie ze sobą, a nie wbrew sobie.

Najważniejsze źródła inspiracji

Witryny internetowe

  • TED tutaj poznaję ciekawych ludzi z nowatorskim spojrzeniem na stare sprawy albo wybiegających spojrzeniem w przyszłość. Jest tu miejsce na każdy temat i każdą perspektywę.
  • The CliftonStrengths Coaching Blog – mój portal branżowy. Tu uczę się od najlepszych, jak pomagać ludziom w budowaniu szczęśliwych dla nich karier.

Blogi

  • Blog Michała Pasterskiego – prezentuje rozwój osobisty konkretnie, spokojnie, bez sprzedażowego hałasu. Aktualnie testuję darmowy kurs Michała – „Dobre nawyki”.
  • Blog Marie Forleo – wszystko o biznesie w kobiecych rękach.

Poza tym zaglądam na różne portale branżowe (rekrutacja, szkolenia) i rozwoju osobistego. Szukam inspiracji wszędzie tam, gdzie człowieka postrzega się jako całość (z punktu widzenia ciała, ducha, serca i rozumu, jak np. w przypadku Nowej Psychologii).

Filmy

Youtube to dla mnie kanał rozrywkowy: słucham muzyki, oglądam kabarety, reportaże o zwykłych/niezwykłych ludziach. Robię to przynajmniej raz dziennie, bo dużo pracuję i potrzebuję momentów solidnego odprężenia. Tu mam swoje kawałki. Inspiracja przychodzi podświadomie. Celowo trafiam na Youtube przez Ted Talks, polecam np. wykład Simona Sinka o inspirujących liderach.

Książki

Szczególnie przydatne i uniwersalne są dla mnie następujące pozycje:

Artykuły

  • Artykuły zamieszczane na blogu „Pracuję, bo lubięinspirująco, praktycznie, z sensem mówią o sukcesie, rozwoju i karierze z perspektywy naszego polskiego podwórka.
  • „Marka osobista” („Sens”)każdy jest marką, nie każdy to wie. To szczególnie interesujący temat w dobie wszechpanujących social mediów – bycie autentycznym a wzięcie odpowiedzialności za swoją autentyczność to dwa różne tematy.
  • „8 łatwych do opanowania postaw mowy ciała, które mogą pomóc ci w pracy” – ciekawy artykuł Business Insider o tym, jak ciałem wprawić się w odpowiednią postawę/myśl. Praktycznie, biznesowo, a bez zadęcia.

Cytat

Przyszedł ten dzień, kiedy ryzyko trwania w pąku było bardziej bolesne niż ryzyko zakwitnięcia – Anaïs Nin. Zakwitnięcie, talentu na przykład, kojarzy się z czymś pięknym, z narodzinami, z jakimś cudem. Ale żeby tak było, trzeba wziąć odpowiedzialność za siebie. A to już nie zawsze bywa takie lekkie i przyjemne.

***

Dowiedz się, jak wykorzystać swój potencjał i odkryć talenty, pokierować karierą i osiągnąć sukces zawodowyOdkryj swoje mocne strony … i działaj! Podczas warsztatów z Sylwią czekają Cię dwa dni pracy twórczej, mnóstwo praktycznych wskazówek, narzędzi w doborowym, energetyzującym towarzystwie!

banner-sylwia-czajka-jansen-kurs

 

Sylwia Czajka-Jansenekspert w zakresie talentów, mentor i konsultant HR. Doradza, jak wykorzystywać swój potencjał, pokierować karierą i osiągnąć sukces zawodowy. W firmach wdraża programy talentowe, performance i przywództwa oparte na talencie i rozwoju mocnych stron. Pomaga menadżerom i działom HR tworzyć miejsca pracy dobre dla ludzi i efektywne dla biznesu. Pracuje z klientami indywidualnymi oraz firmami.

Zdjęcie profilowe Sylwia Czajka-Jansen

Sylwia Czajka-Jansen

Coach

Sylwia Czajka-Jansen – ekspert w zakresie talentów, mentor i konsultant HR. Doradza, jak wykorzystywać swój potencjał, pokierować karierą i osiągnąć sukces zawodowy. W firmach wdraża programy talentowe, performance i przywództwa oparte na talencie i rozwoju mocnych stron.

Przejdź do paska narzędzi