twórczość cover

Twórczość! Bez niej biznes zamiera

Dlaczego twórcze podejście do życia i biznesu oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet są ważne? Które teksty i filmy inspirują i pozwalają się zatrzymać? O tym Strefie Rozwoju w cotygodniowym Eksperckim Przeglądzie Prasy mówi współzałożycielka Akademii Kobiet Sukcesu Małgorzata Smoczyńska.

Jaki temat jest dla Ciebie aktualnie szczególnie żywy i dlaczego?

Twórcze podejście do życia i biznesu oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet – to tematy, które pochłaniają mnie od wielu lat – mam poczucie, że w Polsce wciąż brakuje odpowiedniego wsparcia dla osób, które chcą zbudować  rentowny biznes oparty na pasji i rozwoju swoich talentów. 

Internet 

​Inspirują mnie teksty dostępne w Magazynie Coaching, ponieważ dotykają ważnych dla mnie tematów samorozwoju w kontekście prowadzenia szkoleń, ale także własnego biznesu. Inspirujący okazał się tekst Co tracimy, gdy się boimy o przełamywaniu własn  ych lęków przy realizacji marzeń, ale także po prostu w codziennej pracy.
Zatrzymał mnie także tekst Ucisz głowę, w którym autorka pokazuje w jaki sposób działa nasz umysł i jak można wykorzystać medytację, by efektywniej pracować.

W blogu Biegnąca z Wilkami znalazłam uskrzydlające mnie opracowania poszczególnych archetypowych historii opisanych w „Biegnącej z Wilkami”. Opórcz tego można tam znaleźć rozważania na temat tego, jakimi prawami rządzi się przypadek.

Filmy   

  • Bardzo inspirujący był dla mnie film „W pogoni za szczęściem” z Willem Smithem z bardzo chwytającą za serce rozmową ojca z synem i przydatnym podczas warsztatów i wystąpień cytatem o motywacji, do którego chętnie wracam – „Nie daj sobie nigdy wmówić, że czegoś nie potrafisz”.

  • Imagine” Andrzeja Jakimowskiego – niesamowity film o wizjonerze, który tworzy możliwości tam, gdzie inni ich nie widzą.

Artykuły

  • Polecam artykuł Patrycji Załug pt Jak mądrze wspierać siebie. Szczególnie poruszyły mnie w nim sposoby na nawiązanie relacji z samym sobą, na bycie dobrym dla siebie przy jednoczesnym dystansowaniu się do swoich myśli i odczuć. Wierzę, że dzięki ćwiczeniom zaproponowanym przez autorkę można powiększać swój potencjał.
  • Bliskie jest mi także przesłanie artykułu Odpuść sobie o tym, jak odangażowanie może – paradoskalnie – wpływać na nasz sukces.

Cytat/wypowiedź, nad którą się zastanawiasz obecnie?

Anthony de Mello:

– Dlacze­go wszys­cy tu­taj są tak szczęśli­wi, a ja nie?
– Dla­tego, że nau­czy­li się widzieć dob­ro i piękno wszędzie – od­rzekł Mistrz.
– Dlacze­go więc ja nie widzę wszędzie dob­ra i piękna?
– Dla­tego, że nie możesz widzieć na zewnątrz siebie te­go, cze­go nie widzisz w sobie. 

 

Małgorzata Smoczyńska. Pasjonatka rozwoju osobistego i entuzjastka życia pełnią potencjału; w 2008 roku udało jej się połączyć moje pasje ze sferą zawodową – wtedy rozpoczęła przygodę z własnym biznesem, tworząc Akademię Kobiet Sukcesu – społeczność dla kobiet dążących do rozwoju osobistego i sukcesu opartego na równowadze. Obecnie Akademia Kobiet Sukcesu, którą rozwija wraz z Patrycją Załug, jest jedną z największych w Polsce społeczności kobiet aktywnych i przedsiębiorczych, skupiającą ponad 15 tysięcy kobiet.

Zdjęcie profilowe Magda Bącela

Magda Bącela

Moderator

Magda Bącela nie napisał/a notki o sobie.

Przejdź do paska narzędzi