Skuteczność osobista
WyRUSZ po energię - czyli jak małym wysiłkiem zmniejszyć stres i zwiększyć produktywność

WyRUSZ po energię - czyli jak małym wysiłkiem zmniejszyć stres i zwiększyć produktywność

Za dużo zadań, a doba za krótka? Kiedy dnia już w żaden sposób nie da się rozciągnąć, a na samą myśl o kolejnym dniu roboczym chcemy zaszyć się pod kołdrą, pozostaje tylko jedno rozwiązanie: zarządzanie energią. I choć zdolność do umiejętnego kierowania swoimi zasobami energetycznymi to obszerna nauka, obejmująca emocje, umysł i ducha, z pewnych jej dobrodziejstw na szczęście możesz skorzystać w mig. Jak? Zaczynając od ciała i podpinając się pod energetyczny potencjał ruchu.
Lepsze niż seks i czekolada


Potężny antydepresant, silny środek przeciwbólowy - ruch to bezpłatny lek na stres i pigułka młodości w jednym. Oczywiście możemy wybierać pośród mnóstwa metod fitnessu, jogi, pilatesów. Jednocześnie, ponieważ zbyt duży nacisk na intensywne treningi może prowadzić do wypalenia, warto też mieć w repertuarze bardziej wyciszające formy aktywności fizycznej. Poniżej znajdziesz trzy praktyki ruchowe, których możesz jeszcze nie znać, a za które Twoje ciało i umysł Ci podziękują :)
I. TRE (Trauma release exercises) - radość i drżenie


Zaobserwowałeś może, co się dzieje w tych (raczej nielicznych) wypadkach, kiedy ofierze w filmie przyrodniczym szczęśliwie udaje się uciec przed drapieżnikiem? Właśnie: zaczyna drżeć, po pewnym czasie zaś oddala się w swoją stronę, jak gdyby nigdy nic. Ten właśnie naturalny mechanizm uwalniania stresu poprzez drżenie wykorzystuje TRE - metoda stworzona z myślą o amerykańskich żołnierzach, cierpiących na zespół stresu pourazowego.Jeśli pomaga wojskowym poradzić sobie z traumami wojennymi, to czy okaże się też dobrym sposobem na radzenie sobie z irytującym szefem, albo podwładnym? I czy faktycznie pogłębia orgazm, jak przekonuje licencjonowana nauczycielka TRE Elżbieta Pakoca? Sprawdź sam/a :)II. Qi Gong - czyli recepta na witalność po setce


Przekroczyć magiczne 100 lat, cieszyć się witalnością, a nawet...płodzić dzieci? Takie rzeczy to tylko w Chinach. Tamtejsze parki przepełnione są starszymi ludźmi o łagodnych twarzach i świeżym spojrzeniu, regularnie harmonizujących swoją energię poprzez praktykę Tai Chi i Qi Gong. Świetnym przykładem uzdrawiającej siły tej starożytnej chińskiej metody może być Simon Calder, któremu Qi Gong pomogło wrócić do pełnej sprawności po poważnej kontuzji kręgosłupa.
III. Taniec pięciu rytmów - powrót do harmonii dzięki archetypom ruchu


To jeden z tych eksperymentów, który mówi więcej niż 1000 słów: Na ekranie grupa niemowlaków. W tle muzyka klasyczna i...nic. Kiedy tylko jednak rozlega się dźwięk bębnów, oseski natychmiast wesoło zaczynają podrygiwać w rytm wygrywany na tych prostych instrumentach. Kto widział film, nie może być wątpliwości - rytm po prostu mamy w genach. A dokładniej nie jeden, tylko co najmniej pięć, przekonuje wieloletni nauczyciel tańca 5Rytmów® Adam Barley. Poddanie się pięciu archetypowym wzorcom rytmicznym to, jak przekonuje Barley, jeden z najlepszych sposobów na uwolnienie nagromadzonych napięć i powrót do naszej naturalnej harmonii.

   
Liczy się jedno...


​Stawiające na siłę drżenia TRE, starożytna sztuka kierowania energią Qi Gong, łączący strukturę i spontaniczność taniec pięciu rytmów, a może jeszcze jakaś zupełnie inna metoda? Ostatecznie nieważne, co wybierzesz, wszak wybór zawsze możesz zmienić. By skorzystać z dobrodziejstw energii fizycznej, liczy się na dobrą sprawę tylko jedno: słuchać, czego potrzebuje ciało i pozostawać w ruchu! Ożywienie Twojego ciała będzie tym pełniejsze, im lepiej potrafisz zbalansować ruch i działanie z głębokim odpoczynkiem
Zobacz też, ile może być tańca w wytrząsaniu, a ile wytrząsania w tańcu - Strząśnij stres z Adamem Barleyem

***

     

Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
Grupa zamknięta dla kobiet
Coaching ciała - seksualność w kobiecie
Beata Karpowicz
05 paź - 14 gru 2017
250 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback