Skuteczność osobista
Wyjątkowość to zwykłe życie

Wyjątkowość to zwykłe życie

Która książka to swoista kobieca biblia? Dzięki jakiemu rodzajowi ruchu można osiągnąć poziom jedności z wszechświatem? Czym jest stan MOJO i dlaczego wszyscy powinni do niego dążyć? Na te inne pytania odpowiada w kolejnej odsłonie cyklu Sekrety Mistrzów Życia certyfikowany executive coach dr Veechi Shahi.
Dr Veechi Shahi certyfikowany executive coach (International Coaching Federation), doktor hipnoterapii klinicznej i członkini Amerykańskiego Towarzystwa Hipnozy. Od 17 lat oferuje usługi w zakresie life and wellness coaching, zarządzania stresem, równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym, warsztaty i sesje medytacyjne dla kobiet. Pracuje z klientami indywidualnymi i biznesowymi, grupami i instytucjami. Łączy coaching z uważnością, medytacją, ugruntowaniem, samopoznaniem oraz metodami oddechowymi. Wykorzystuje również techniki relaksacyjne dla ciała i umysłu, proces zmiany uwarunkowań, hipnoterapię, zdrowe odżywianie i jogę. Prowadzi warsztaty w Europie i Indiach. Jej misją jest inspirowanie kobiet do życia w pełni. Pozostaje pod wielkim wpływem nauk Osho, B.K.S. Iyengara oraz zasad odżywiania wg dr Vijayi Venkat.
Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?


​Kiedy jestem w domu i nie prowadzę treningu czy intensywnych warsztatów, po przebudzeniu, wciąż leżąc w łóżku, świadomie odprężam ciało przez około 15 minut. Rozciągam się z zamkniętymi oczami, po prostu delikatnie i bez wysiłku na nowo nawiązuję z nim połączenie. Następnie powoli przechodzę do pozycji siedzącej z prostym kręgosłupem i obserwuję mój oddech w okolicy brzucha, zazwyczaj przez 15 do 20 minut. Gdy jestem z moim ukochanym, po prostu leżę w jego objęciach, obserwując mój oddech. Powoli otwieram oczy na nowy dzień, odsłaniam zasłony, wpuszczam światło i radośnie przygotowuję świeże owoce i ziołową herbatę, przyglądając się zieleni za oknem. Czasem słucham mantr, a czasem nie. Kiedy prowadzę treningi, warsztaty lub wstaję bardzo wcześnie, wykonuję te same czynności przez pół godziny. Podążam za wewnętrznym głosem, który rano jest bardzo wyraźny i prowadzi mnie przez życie. Z mojego serca w naturalny sposób wypływa modlitwa. Często siedzę w ciszy, wykonując tradycyjne hinduskie pozdrowienie namaste lub skłon. Odczuwam wówczas wdzięczność i błogosławieństwo nowego dnia.
Jakie książki najczęściej dajesz w prezencie/ rekomendujesz i dlaczego?


  • ​„Księga kobiet. Duchowa siła kobiecości" Osho, w której zgłębia on mistyczną kobiecą naturę i wyjaśnia, jak sam ją rozumie. Szczegółowo charakteryzuje kobiecość i wyjaśnia wszystkie funkcje płci pięknej. Osho mówi o związkach, rodzinie, macierzyństwie, antykoncepcji – wszelkich problemach stanowiących istotę życia kobiety, która nie powinna naśladować mężczyzny. Ma własne życie i powinna rozkoszować się swoją kobiecością, a nie się od niej odcinać. Życiową harmonię może osiągnąć przez synchronizację serca i rozumu. Serce ciągle powinno rządzić kobietą, a rozum ma za nim podążać i je uzupełniać. Chociaż książka ta traktuje o kobietach, może ją przeczytać każdy wrażliwy człowiek niezależnie od płci
Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?


Sukces oznacza dla mnie możliwość codziennego życia jak najpełniej, akceptację życia z jego wzlotami i upadkami, kontynuację procesu samoodkrywania wszelkimi sposobami, niezależnie od tego, jak bardzo jest się zajętym. Sukces to cieszenie się wszystkimi luksusami życia i życie w prostocie. Wybór i dzielenie się ze światem wszystkim, czym tylko można, z przestrzeni obfitości i wdzięczności. Mam wrażenie, że wszystkie kobiety (lub mężczyźni) żyjący swoim zwykłym życiem są wyjątkowi.
Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?


Taniec – pół godziny swobodnego ruchu, a potem odpoczynek. To najbardziej energetyczna praktyka, która uwalnia u mnie hormony szczęścia. Sprawia, że czuję się bardziej połączona z duchem wewnętrznym i zewnętrznym. Czuję się żywa i radosna. Kiedy tańczę, czuję bicie mojego serca, większą płynność, tajemniczość i otwartość ciała, jedność z wszechświatem. Lubię tańczyć.
Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?


„Kochaj, śmiej się i celebruj życie, jak tylko chcesz".


***
Veechi Shahi przyjeżdża do Polski we wrześniu, by poprowadzić warsztat: Dzika i mądra kobieta. Zapraszamy Cię w transformującą podróż, w czasie której połączysz się na nowo ze swoim kobiecym ogniem, wdziękiem, miłością, dzikością i mądrością.


Prelegent
0

Usługi

Wykład, ćwiczenia i dyskusja
Warsztat Aktywnego Słuchania
Instytut Rozwoju Osobistego EUPHONIA
14-15 października 2017
510 zł
Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback