Skuteczność osobista
Sukces znaczy: „wszystko jest możliwe”

Sukces znaczy: „wszystko jest możliwe”

W jakiej pozycji najlepiej skanować całe ciało po przebudzeniu? Czego uczy książka o języku serca? Kto zasługuje na miano prawdziwego mistrza życia? Te i inne kwestie wyjaśnia w cyklu „Sekrety Mistrzów Życia" naturoterapeuta Krzysztof Wadelski.
Krzysztof Wadelskicertyfikowany terapeuta i specjalista w zakresie medycyny naturalnej z akredytacją AADP (ang. American Association of Drugless Practitioners – Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy Leczących Bez Użycia Leków), trener i szkoleniowiec. Wykorzystuje szeroko rozumianą pracę z ciałem w połączeniu z terapią werbalną. Pracuje z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, osobami starszymi oraz niepełnosprawnymi fizycznie, zarówno w obszarze rozwoju osobistego, jak i wspomagania leczenia chorób o podłożu psychosomatycznym, zaburzeń, dysfunkcji oraz uzależnień.
Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?


​Kiedy świadomość budzi mnie ze snu, nie otwierając jeszcze oczu, przypominam sobie, o ile mogę sobie przypomnieć :), marzenia senne minionej nocy. Następnie odczuwam pozycję, w której się aktualnie znajduję (czasami jest ona dziwna i zabawna), a później w pozycji savasana (nieboszczyka) skanuję całe swoje ciało i zwracam uwagę na świadomy już oddech (sprawdzam, jak się czuję, czy jestem cały po tej podróży sennej, czy coś mnie nie boli, jaka jest jakość mojego oddechu – zajmuje mi to dosłownie kilka minut – polecam). Następnie poranna toaleta – z zimną wodą na twarz włącznie. Wypijam kubek letniej wody lub jakiejś tajemniczej mikstury. Potem w zależności od pory roku i pogody spędzam 30 min na aktywności ruchowej. Może to być przebieżka w terenie, orbitrek, medytacja w ruchu lub któreś z ćwiczeń oddechowych skierowanych na uważność. Później w spokoju jem śniadanie i to jest moje 60 minut.
Jakie książki najczęściej dajesz w prezencie/ rekomendujesz i dlaczego?


  • ​„Porozumienie bez przemocy. O języku serca" Marshalla Rosenberga – książka o języku serca, która była i jest dla mnie na pierwszym miejscu. Zawiera najskuteczniejsze narzędzia służące poprawie relacji i komunikacji opartej na empatii i szacunku do drugiego człowieka, ale też w stosunku do siebie. Uczy, uzdrawia i wprowadza w życie nową jakość. Jestem wielkim zwolennikiem koncepcji NVC, toteż polecam wszelką literaturę z tym związaną


  • Książki Alexandra Lowena, a najbardziej „Lęk przed życiem" – lektura o byciu w pełni sobą, o tym, jak kontakt z własnym ciałem prowadzi do odkrywania i leczenia ran duszy z przeszłości.


  • Publikacje Erica Berne'a, np. „Dzień dobry… i co dalej?" – książka pouczająca, dająca duży wgląd w to, jak działają mechanizmy skryptów, gier i itp…


  • Zły Pan" Gro Dahle i Sveina Nyhusa – pozycja w szczególności dla rodziców i opiekunów, choć nie tylko.
Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?


​Zacznę od tego, że słowo sukces ma dla mnie wiele znaczeń. Ale najbliższe mojemu sercu to takie, które mówi, że „wszystko jest możliwe". I to w moim poczuciu dotyczy osób, którym – pomimo np. wielu trudności, bólu, choroby, smutku, samotności, być może upadku – udało się na tyle odbudować lub zbudować na nowo, że ponownie cieszą się życiem w zdrowiu. Nie przywołam żadnej z nich jako pierwszej, bo żadnej nie chciałbym pominąć. One są wśród nas i tak naprawdę są mistrzami.
Jeśli mógłbyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrał i dlaczego?


​W związku z tym, że jestem wielkim propagatorem świadomego oddechu, wybrałbym właśnie tę praktykę. Moje osobiste doświadczenia z nią i wykonywana praca bez żadnych wątpliwości stawiają ją na pierwszym miejscu. Praktyka nie wymaga jakiś specjalnych zabiegów (ubranie, miejsce, pozycja, pora dnia...), można uprawiać ją wszędzie... dosłownie. Potrzeba tylko jednego: chwili albo dłuższej chwili uważności. Robisz powoli i spokojnie wdech przez nos (żadnego wysiłku – zmagania – PODSTAWA), następnie zatrzymujesz na chwilę nabrane powietrze (pauza), po czym robisz spokojny i długi wydech i zostajesz przez chwilę na tzw. bezdechu (pauza) (żadnego wysiłku – zmagania – PODSTAWA) i tak powtarzasz. Zwracasz w tym czasie uwagę na jakość, płynność i przyjemność bycia świadomym tego procesu. Cykl: wdech – zatrzymanie, wydech – zatrzymanie z biegiem czasu możesz sobie wydłużać. Masz teraz możliwość wpływania na swoje ciało, umysł, stan ducha i cały organizm. Jesteś świadomy.
Jeśli miałbyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisał?


„Miej serce i patrzaj w serce".


***
Jeśli potrzebujesz "restartu" czy jesteś zainteresowana/y samorozwojem i nauką skutecznych - naturalnych technik redukcji stresu i napięć w ciele lub  też chcesz nauczyć się uwalniania trudnych emocji - zapraszamy Cię na intensywny warsztat organizowany przez Krzysztofa:Trener
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback