Skuteczność osobista
Siła wciąż zmieniająca wszechświat

Siła wciąż zmieniająca wszechświat

Jak przekształcić rodzicielstwo w praktykę duchową? Gdzie szukać tropów do uświadomienia sobie traum z dzieciństwa? I jak najskuteczniej przekuć aktywność w bezczynność? W tym tygodniu swoje sekrety zdradza czytelnikom Strefy Rozwoju Mistrzyni Życia Vedanta Aspioti – założycielka i liderka Power of Light Institute.
Vedanta Aspioti – założycielka i liderka Power of Light Institute, nauczyciel senior w Diamond Logos Academy i prezes oddziału DL w Grecji. Od 30 lat specjalizuje się w channelingu, pracy z wewnętrznym dzieckiem, z parami i esencjami oraz szkoleniach dla psychoterapeutów. Jest terapeutką zorientowaną na ciało oraz autorką kilkunastu książek i studiów na temat psychologii i esencji, m.in. „Soul and Essence in Psychotherapy" oraz „The Structure of the Self and The Diamond Somatics Manual".

Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?


Muszę być gotowa do funkcjonowania o 6.30, ponieważ moja córka musi być przygotowana do szkoły. Po wszystkich tych latach porannych praktyk i medytacji wydaje mi się, że mam w sobie wystarczająco dużo medytacyjnej obecności, by być w stanie obudzić się na czas i jak najlepiej się nią zająć. Dla mnie to najlepsza poranna praktyka duchowa – bycie z moją córką i mówienie jej „do widzenia" z uśmiechem i ze szczerego serca. Tak zwykle zaczyna się mój dzień i absolutnie właściwie nastraja mnie to na resztę dnia. Moje serce otwiera się w ten sposób na życie i świat.Na ścieżce duchowej jako kobiety powinnyśmy kierować się darami naszej kobiecej natury. Moim zdaniem kluczowe jest to, by kobieta była świadomą matką, tak by świadomie wychować dziecko. To jest jej medytacja. A wszystkie praktyki, które wykonywała przed wkroczeniem w macierzyństwo, to po prostu przygotowanie do tej roli. Doprowadzi ją ona do pełnego rozkwitu jej prawdziwej natury. Wśród moich praktyk duchowych znajdowały się: vipassana, medytacje aktywne Osho, tai chi i wiele innych. Wszystko to było jedynie przygotowaniem do macierzyństwa
Jakie książki najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?
  • The Psychological Birth of the Human Infant: Symbiosis and Individuation" Margaret Mahler, Freda Pine'a i Anni Bergman – książka, która idzie o krok dalej w wyjaśnianiu problemów z dzieciństwa na różnych etapach rozwoju. Pomaga sprecyzować materiał historii psychologicznej i odkryć relacje z obiektem. Pozycja ta to absolutna konieczność zarówno dla terapeutów, jak i szczerych poszukiwaczy własnej ścieżki.  • Moja książka „Soul and Essence in Psychotherapy" – może pomóc zauważyć związek pomiędzy problemami psychologicznymi a istotą duszy. Stanowi nieocenioną pomoc w wyjaśnianiu trudności w relacji z podstawą własnego ja.
Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?


Pierwszą osobą, która przychodzi mi na myśl, jest moja córka. Macierzyństwo i jej wkroczenie w moje życie postrzegam jako najpiękniejsze, co mnie kiedykolwiek spotkało.
Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?


Pierwsza praktyka to WuWei – bezczynność, wewnętrzny bezruch – dzięki której można zbliżyć się do swojej prawdziwej natury. Warunkowany umysł zawsze coś robi, tak aby uniknąć tego, co naprawdę dzieje się wewnątrz nas. Bezruch bardzo przeraża neurotycznie szumiące ego, które jest uciążliwe niczym komar w nocy, ponieważ pokazuje mu, że nie jest prawdziwą tożsamością, w ogóle nie pochodzi od esencji. Dlatego właśnie powinniśmy praktykować WuWei. Jednakże aby osiągnąć ten stan, należy – przynajmniej według moich doświadczeń – wykonywać najpierw dłuższy czas medytacje aktywne – jedną z bardzo nowoczesnych technik, jakie pozostawił po sobie Osho, która dosłownie ratuje życie. Zawiera elementy ćwiczeń oddechowych, wyrażania stłumionych emocji w bezpiecznej formie, uziemiania, odnajdywania ciszy, a w końcu tańca, autocelebracji. Dla mnie medytacje aktywne stanowią zasadniczy warunek osiągnięcia wewnętrznego bezruchu.
Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?


Miłość", ponieważ to największa siła, dzięki której istnieje i wciąż zmienia się wszechświat. To ona podtrzymuje życie. Jest najbardziej oczywista wśród ludzi i zwierząt. To siła, dzięki której jesteśmy ze sobą połączeni i czujemy się bezpiecznie, przyjmując naszą wrażliwość. Miłość może utrzymywać przy życiu.


***
Jeśli zainspirowała Cię Vedanta Aspioti - już na początku przyszłego roku będzie okazja, by spotkać ją na żywo i zagłębić się w siebie, korzystając z jej metod pracy, na warsztacie Wewnętrzne dziecko - Powrót do esencji. Sprawdź szczegóły:


Redaktor
0

Usługi

Wykład, ćwiczenia i dyskusja
Warsztat Aktywnego Słuchania
Instytut Rozwoju Osobistego EUPHONIA
14-15 października 2017
510 zł
Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback