Skuteczność osobista
​Sekrety Mistrzów Życia – Shivani

​Sekrety Mistrzów Życia – Shivani

​Jak nawiązać łączność z centrum naszego serca i źródłem miłości? Kto znalazł się na liście „1000 twórców XX wieku"? Co stanowi życiowe powołanie każdego człowieka? Tajniki istnienia w harmonii z samym sobą i światem zewnętrznym zdradza w cyklu „Sekrety Mistrzów Życia" Shivani – założycielka TantraLove Way.


Shivani – założycielka Tantra LoveWay i nauczycielka samorozwoju: tantry, medytacji, terapii. Pochodzi z Portugalii, posiada wykształcenie prawnicze, pracowała w konsultingu i biznesie. Przez ostatnie dwanaście lat szkoliła się, w Europie, USA, Brazylii i Indiach na Uniwersytecie OSHO w Punie i Dharamsali, w kilku obszarach: jogi, oddychania, medytacji, uzdrawiania kwantowego, pracy z czakrami, terapii ciała, bioenergetyki, szamanizmu, tantry, uzdrawiania energią. Prowadzi warsztaty w Europie i Brazylii w zakresie medytacji aktywnych Osho, medytacji oddechu primal energy (pierwotny oddech), tantry, uzdrawiania energetycznego, coachingu miłości dla par, terapii holistycznej i LoveWay.


​Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

​Mój poranek porządkują dwa budziki nastawione w odstępie 10-15 minut. Po zadzwonieniu pierwszego oddycham i uśmiecham się w sercu. Wdechy i wydechy wykonuję z dłońmi na klatce piersiowej – centrum serca. Tworzę energię danego dnia: „to będzie wspaniały dzień!", połączenie ze źródłem: Ziemią, niebem i sercem, z którego emituję miłość, oraz otaczającą mnie ochronną bańkę światła i miłości. Kiedy budzik dzwoni ponownie, wiem, że mam jeszcze pięć minut, zanim pójdę pod prysznic. Rozciągam ciało, potrząsam nim – zgodnie z zasadami przebudzenia w  kundalini. Potem otwieram okno, patrzę na słońce, niebo i drzewa i idę pod prysznic. Po powrocie przygotowuję sobie i dzieciom odżywczy koktajl z kakao, macą, baobabem i mlekiem ryżowym. Mocno przytulam i całuję dzieci, jemy śniadanie, przygotowuję je do szkoły, karmię naszego psa i bawię się z nim. Gdy otwieram drzwi, wychodząc z domu, oddycham z poczuciem wdzięczności za słońce na mojej twarzy i za ten cenny dzień.

​​Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?

​- „Duszyczka i słońce" Neale'a Donalda Walscha to krótka historyjka, która może zmienić sposób postrzegania życia. Wyjaśnia istotę porozumienia, jakie zawarliśmy z innymi duszami, zanim przybyliśmy na Ziemię. W książce tytułowa duszyczka prosi Boga o naukę dotyczącą szczególnej właściwości bycia światłem przebaczania. Inna, przyjacielska dusza zgadza się jej pomóc. Będzie ona obniżać swoje wibracje i otaczać się ciemnością tak, aby duszyczka mogła nauczyć się przebaczać. Jedyne, o co prosi przyjacielska dusza, to pamięć o zawartym porozumieniu – jeśli jej zabraknie, obie zapomną, kim są naprawdę. Duszyczka i przyjacielska dusza trafiają na Ziemię, a Bóg mówi: „Pamiętaj, nie posłałem ci nic prócz aniołów". Polecam tę historię wszystkim uczestnikom moich sesji indywidualnych i parom, gdyż dzięki niej można zrozumieć swój cel życia na ziemi, którym nie jest bycie ofiarą, bezsilną jednostką w obliczu nieszczęścia i bólu, lecz ciągły rozwój.

-Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi" Osho, który pisze: „Uczę Cię również, byś najpierw pokochał siebie. Nie ma to nic wspólnego z ego. Miłość to właściwie tego rodzaju światło, w którym ciemność ego w ogóle nie może istnieć. Jeśli kochasz innych, jeśli Twoja miłość jest na nich skupiona, żyjesz w ciemności. Skieruj swoje światło najpierw na siebie, stań się najpierw własnym wewnętrznym światłem. Pozwól temu światłu rozproszyć Twoją wewnętrzną ciemność i słabość. (…) Dzień, w którym pozbędziesz się samopotępienia i braku szacunku do samego siebie, idei grzechu pierworodnego, dzień, w którym będziesz mógł pomyśleć o sobie jak o kimś wartościowym i kochanym przez sam fakt istnienia, będzie wspaniałym błogosławieństwem. Od tego dnia zaczniesz dostrzegać ludzi w ich prawdziwym świetle, ze współczuciem".

-„Potęga teraźniejszości" Eckharta Tolle'a, który wprowadza czytelników w świat oświecenia i jego naturalnego wroga – umysłu. Budzi ich z roli kreatorów bólu i pokazuje im, jak odzyskać bezbolesną tożsamość poprzez życie w teraźniejszości. Tolle prezentuje, jak nawiązać łączność z niezniszczalną istotą swojego bycia – wewnętrznym, stale obecnym jednym życiem, które wystaje ponad jego niezliczone formy, które podlegają narodzinom i śmierci. Autor uświadamia, że oświecenie jest możliwe po ponownym osiągnięciu świadomości bycia, wyzwolonej z umysłu i mocno osadzonej w teraźniejszości.


​Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?

Wizjoner i mistyk Osho, którego sukces przejawia się według mnie w jego wkładzie w sferę rozwoju duchowego, czyli skutecznych form terapii fizyczno-umysłowo-duchowych, skierowanych do człowieka XXI wieku. Jego wizja wciąż żyje w ludziach z całego świata, praktykujących medytacje aktywne, które przełamują schematy, uwalniają spod wpływu ograniczających przekonań umysłu i stresujących wspomnień w ciele, uniemożliwiających życie z pełnym potencjałem, w momencie teraźniejszym, z miłością i radością. Osho wymyka się klasyfikacjom. Wygłosił tysiące wykładów o wszechstronnej tematyce: od indywidualnego poszukiwania sensu po najpilniejsze społeczno-polityczne problemy, w obliczu których staje dzisiaj społeczeństwo. Londyński tygodnik „Sunday Times" umieścił go na swojej liście „1000 twórców XX wieku", a amerykański pisarz Tom Robbins określił jako „najbardziej niebezpiecznego człowieka od czasów Jezusa Chrystusa". Indyjska gazeta „Sunday Midday" umieściła Osho wśród dziesięciu osób – obok Gandhiego, Nehru i Buddy – które zmieniły przeznaczenie Indii.

​​Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?

Dziesięciominutową medytację serca jako wewnętrznego centrum. Wykonuję ją z zamkniętymi oczami i dłońmi na sercu. Oddycham, jakbym oddychała przez serce. Czuję, jak wiele mam w nim przestrzeni i miłości. To zaskakujące, ale… po prostu przebywam tam przez chwilę, głęboko oddycham i pozwalam mojemu sercu rozszerzać się jeszcze bardziej. Następnie czuję pełnię miłości wszechświata napływającą i odpływającą z mojego serca, po prostu poprzez świadomy oddech tą częścią ciała. Pozwalam, by wypełniła mnie ta energia miłości. Kiedy powracam do siebie, odczuwam radość, spokojnie oddycham, otwieram oczy i pozostaję świadoma mojego wewnętrznego centrum serca.

​Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?

„Bądź światłem, do bycia którym przyszedłeś na świat. Stań się źródłem miłości! Świadomie oddychaj sercem, otwórz się na otrzymywanie miłości od Matki Ziemi (stopy) i Ojca Nieba (głowa). Poczuj w sobie, jak prawdziwa miłość odżywia Twoje ciało, umysł i duszę. Połącz się z prawdziwym centrum miłości: połącz te dwie energie w swoim sercu i pozwól mu lśnić i emanować wewnętrzną miłością. Jesteś źródłem miłości, tu i teraz". To potężna i łatwa technika, która może na zawsze zmienić życiową perspektywę. Wszystko jest w nas, jeśli znajdziemy nasze połączenie ze źródłem (Ziemią i Niebem, prawdziwymi matką i ojcem), przestaniemy poszukiwać i czuć, że potrzebujemy czegokolwiek z zewnątrz. Ostatecznie poczujemy się odżywieni jak nigdy wcześniej, w centrum, w domu i w łączności. Porzucimy tęsknotę, poczucie odosobnienia i przekonanie, że nigdy nie otrzymaliśmy wystarczająco dużo miłości (ze świata zewnętrznego, od biologicznych rodziców/społeczeństwa). Tego rodzaju przekonania uniemożliwiają nam bowiem osiągnięcie pełni - jedności ze źródłem miłości, szczęścia i wolności w momencie teraźniejszym.


Jeśli chcesz spotkać Shivani na żywo w Warszawie, wyjątkowa okazja już w tym tygodniu (zobacz poniżej):
Odpocznij pod koniec dnia - inspiracja na rytuał wieczorny od Shivani

Najważniejsze momenty gwarantujące medytacyjną dyscyplinę to poranne przebudzenie i wieczorne wyciszenie. Shivani, założycielka TantraLove Way, dzieli się inspiracjami na to, jak efektywnie rozluźnić się i wyciszyć przed położeniem do łóżka. Przed przyjęciem pozycji leżącej:porozciągaj ciałozatańcz do jednej- dwóch piosenek, aby rozluźnić napięcia powstałe w ciele w ciągu dnia.Na leżąco:posłuchaj medytacji prowadzonych, np. Rest In Natural Great Peace – Nyoshul Khenpo Rinpoche lub Miracle of Metamorphosis Trust Your Heart – Darpan,  zrelaksuj się, słuchając uspokajającej muzyki, np. Devi Prayer lub Deva Premal. ​ I jak? Czy czujesz się wypoczęta/ wypoczęty? Czy wprowadzenie tego rytuału zmieniło Twoją wieczorną świadomość ciała i sprawiło, że skutecznie pozbyłaś się/ pozbyłeś się napięć z ciała i z umysłu? Dobranoc!
http://www.strefarozwoju.pl/blogi/wpis/inspiracjaod-shivani

Medytacja: Znajdź swoje centrum z Shivani

Chciał(a)byś, mieć prosty sposób na szybkie podładowanie akumulatorów w ciągu dnia? Ekspertem w tym temacie jest założycielka TantraLove Way Shivani, z którą możesz się spotkać na żywo już 24 listopada w Warszawie. Jeśli jednak np. nie jesteś z Warszawy i nie masz możliwości dołączyć do spotkania, mamy dla Ciebie prezent od Shivani – prostą i niezwykle odprężającą medytację, którą ta inspirująca i pełna energii nauczycielka podzieliła się z nami podczas zeszłotygodniowego webinaru. I jak? Czy Twoje ciało jest pełne nowej energii, nowego życia? Czy odczułaś/ odczułeś, że możesz zapuścić korzenie w Matce Ziemi i czerpać z jej soków? Czy poczułaś/poczułeś, że także Księżyc i Słońce mogą napełnić Cię miłością? Czy udało Ci się być w uważności przez całą medytację?​Za każdym razem, gdy brakuje Ci sił, zanurz się w to, co dają Ci niebo i Ziemia, by stworzyć swoją świetlistą bańkę energii:)No i oczywiście jak jesteś z Warszawy, skorzystaj z okazji, by doenergetyzować się z Shivani na żywo.​Jeśli chcesz spotkać Shivani na żywo w Warszawie, wyjątkowa okazja już w przyszłym tygodniu (zobacz poniżej): OSHO MEDYTACJE AKTYWNE – SZTUKA EKSTAZY SZTUKA EKSTAZY: bądź sobą! Jeśli chcesz żyć pełnią życia, najpierw musisz poznać swój potencjał, dowiedzieć się kim naprawdę jesteś. MEDYTACJA jest drogą do tego poznania. Jest nauką świadomości i obecności.MEDYTACJE AKTYWNE wg OSHO zostały stworzone żeby uwolnić nagromadzony w ciele i umyśle stres, aby móc łatwiej doświadczyć spokoju, głębokiego relaksu uwolnienia od myśli w życiu codziennym. Wiele technik medytacyjnych wymaga trwania w nieruchomej pozycji w ciszy. Jednak dla większości z nas nagromadzony w ciele i umyśle stres bardzo to utrudnia. Zanim sięgniemy do wewnętrznej potęgi świadomości, musimy uwolnić nasze napięcia. Dlatego oprócz ostatniej fazy relaksu i integracji, Medytacje Aktywne składają się też z Celebracji, Oddychania, Ruchu, Tańca, budzenia energii Kundalini. Niektóre zawierają fazę Katharsis – czyli uwolnienie emocji, połączenie z wewnętrzną mocą i stanem obecności – tu i teraz. Wszystkie te metody to aktywne sposoby uwalniania napięć i stresu, przyczyniające się do odprężenia ciała/umysłu i do przepływu Twojej wewnętrznej energii abyś obudził swój pełny potencjał. Piękno Medytacji Osho polega na tym, że ktokolwiek zechce eksplorować swoją wewnętrzną drogę, może to robić sam. Kiedy już zrozumiesz poszczególne kroki, możesz pójść swoją ścieżką. OSHO był indyjskim mistrzem, mistykiem i wizjonerem, wniósł ogromny wkład w naukę o samodoskonaleniu i wewnętrznej transformacji . Posługiwał się zarówno wschodnimi naukami jak i zachodnią psychoterapią. Nauczał jedynie sztuki medytacji, dzięki której każdy może wybrać swoją duchową ścieżkę rozwoju. Stworzył Medytacje Aktywne dla kobiet i mężczyzn XXI wieku, które wpasowują się w szybkie tempo współczesnego życia zachodniego świata. Lokalizacja: Warszawa, ul. Śniadeckich 17, SPLOT ARTYSTYCZNY (sala nr 1 na dole po prawej) 19.00 – 21.00Koszt: 40zł Weź ze sobą wygodne ubranie, butelkę wody i opaskę na oczy. Nie musisz mieć doświadczenia, zajęcia są dla każdego :) http://www.strefarozwoju.pl/index.php?option=com_easyblog&view=entry&id=2026 POCZUJ swój POTENCJAŁ I UWOLNIJ SIĘ! z Shivani POCZUJ swój POTENCJAŁ I UWOLNIJ SIĘ! z Shivani  ***SHIVANI*** jest założycielką Tantra LoveWay i nauczycielką samorozwoju – tantry, medytacji, terapii – zajęcia i warsztaty opierają się na medytacjach aktywnych wg Osho, technikach oddechowych, pracy terapeutycznej w grupie, ćwiczeniach w parach. Prowadzi warsztaty w Europie i Brazylii w zakresie medytacji aktywnych Osho, medytacji oddechu Primal Energy (Pierwotny Oddech), Tantry, Uzdrawiania Energetycznego, coachingu miłości dla par, terapii holistycznej i LoveWay. Pochodzi z Portugalii, posiada wykształcenie prawnicze, pracowała w konsultingu i biznesie. Przez ostatnie 12 lat szkoliła się w Europie, USA, Brazylii i Indiach na Uniwersytecie OSHO w Punie i Dharamsali, w kilku obszarach: jogi, oddychania, medytacji, uzdrawiania kwantowego, pracy z czakrami, terapii ciała, bioenergetyki, szamanizmu, tantry, uzdrawiania energią. Shivani jest także sannyasinem Osho, oddaną medytacji życia i miłości.@ Ul. Marszałkowska 3/5 Warsaw Dance Department 26.11 – 10.00 – 21.00 27.11 – 9.00 – 17.30Zapraszamy! http://www.strefarozwoju.pl/index.php?option=com_easyblog&view=entry&id=2027
http://www.strefarozwoju.pl/blogi/wpis/medytacja-z-shivani
Redaktor
0

Usługi

Wykład, ćwiczenia i dyskusja
Warsztat Aktywnego Słuchania
Instytut Rozwoju Osobistego EUPHONIA
14-15 października 2017
510 zł
Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback