Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia – Mateusz Wiszniewski

Sekrety Mistrzów Życia – Mateusz Wiszniewski

Jacy mistrzowie duchowi mogą być przykładem ludzi sukcesu i dlaczego? Dzięki której porannej praktyce można z energią rozpoczynać każdy kolejny dzień? W jakich książkach szukać inspiracji w zakresie pracy z ciałem i tajników medytacji? Kwestie te objaśnia w cyklu „Sekrety Mistrzów Życia" arteterapeuta i zen coach Mateusz Wiszniewski.​dr Mateusz Wiszniewski – arteterapeuta, zen coach. Od wielu lat prowadzi warsztaty i sesje indywidualne z zakresu terapii ekspresyjnych, tańca i rysunku oraz ćwiczeń relaksacyjnych i wizualizacji. Jest jednym z wykładowców podyplomowego studium arteterapii. Brał udział w warsztatach i szkoleniach prowadzonych przez wielu mistrzów terapii ekspresyjnych, między innymi w USA (Anny Halprin, Gabrielle Roth, Emilie Conrad), oraz twórcy antykariery Ricka Jarowa. Jest instruktorem improwizacji tańca i symboliki ciała (metoda Kapperta), eksperymentalnego teatru tańca, hawajskiej pracy z ciałem: kino mana, masażu lomi lomi nui i tańca hula oraz chi kung-healing dao. Uczył się metod pracy z traumą, wywodzących się bioenergetyki i coachingu, oraz terapii systemowej. Jest autorem wydanych przez Studio Astropsychologii książek: „Uzdrawiający taniec", „Zrelaksuj się i żyj twórczo", „Samouzdrawianie i praca ze snami", „Huna w samouzdrawianiu i autoterapii" oraz „Potęga wizualizacji".Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?


Dzień zawsze zaczynam od porannej praktyki medytacji qigong. W zależności od tego, ile mam czasu, staram się dopasować praktykę do sytuacji. Rozpoczynanie dnia medytacją i treningiem energetycznym ułatwia mi zachowanie spokoju, radości i wysokiego poziomu energii w ciągu dnia.


Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz?Jest na pewno wiele książek godnych polecenia.
Za najbardziej uniwersalne, mające sens, zarówno na poziomie duchowym, jak i psychologicznym, uważam te napisane przez Sanayę Roman na podstawie przekazu duchowego przewodnika Orina: „Życie w radości" (org. "Living with joy"), „Moc osobista dzięki świadomości" (org. "Personal Power through Awareness"), „Bycie swoim wyższym ja" (org. Being your higher self").
Ponadto polecam też klasykę psychologii, np. Rogersa, Lowena, Maslowa, czy dobre książki o terapii sztuką i tańcem, np. „Taniec jako sztuka uzdrawiania. Do zdrowia przez ruch i twórczą pracę z uczuciami" Anny Halprin czy „Wypoć swoje modły" Gabrielle Roth.
Wartościowa jest też klasyka na temat medytacji: Osho, Thích Nhất Hạnh.


Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?Myślę, że sukces ma wiele oblicz w zależności od wartości, która jest dla nas najważniejsza.
Jeżeli chodzi o taniec i terapię sztuką, największe wrażenie robi na mnie życie i przykład Anny Halprin, która zrealizowała się na wielu płaszczyznach: jako kobieta, matka, artystka, nauczycielka. Wyleczyła się z raka i nadal, w wieku 95 lat, inspiruje i pomaga ludziom w sposób bardzo bezinteresowny, naturalny i świadomy.

Podobnie z wielkim szacunkiem odbieram pracę Louise Hay, która wyszła z poważnej choroby i pomaga tysiącom ludzi na całym świecie.

Jeżeli chodzi o pracę z ciałem, dla mnie wzorem sukcesu, dobrych wibracji i realizującego się trenera i nauczyciela była przez wiele lat Susan Floyd – nauczycielka, od której przez dziesięć lat uczyłem się masażu lomi lomi nui.

Miałem też przyjemność spotkać wielu autentycznych mistrzów medytacji, którzy są dla mnie przykładem sukcesu w obszarze ducha i świadomości.

Jeżeli chodzi o bycie trenerem, coachem, to przykładem największego sukcesu na świecie jest dla mnie Tony Robbins. Doceniam jego umiejętności, jednak bardziej inspirują mnie osoby, które wymieniłem wcześniej.


Jeśli mógłbyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrał i dlaczego?


Dla mnie najbardziej kluczowe ćwiczenia to: bycie uważnym, utrzymywanie świadomości ciała, oddechu, ruch – qigong, taniec, masaże – i kontakt z naturą. Gdyby sprowadzić to do jednej praktyki, to byłoby to bycie uważnym i świadomym.


Jeśli miałbyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisał?


„Kochaj, oddychaj, uwierz w siebie i żyj szczęśliwie".Interesuje Cię taniec, bądź relacje ekspresyjne? Zapraszamy na najbliższe warsztaty prowadzone przez Mateusza! Więcej informacji poniżej.Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback