Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia – Kavina Thorslund

Sekrety Mistrzów Życia – Kavina Thorslund

Jaka powieść w przystępny i niekonwencjonalny sposób dostarcza cennych informacji na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu? Co jest prawdziwym, często pomijanym, aspektem życiowego sukcesu? I jaki jest nasz faktyczny wpływ na wszystko, co się nam przydarza? Na te i inne pytania odpowiada w cyklu „Sekrety Mistrzów Życia" certyfikowany trener Zen Coachingu Kavina Thorslund.


Kavina Thorslund – certyfikowany trener Zen Coachingu, który stosuje od 2010 r., zarówno w ramach sesji indywidualnych, jak i grupowych, m.in. w Polsce, Szwecji i Holandii. Ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie medytacji i pracy wewnętrznej. Z ciałem pracuje od końca lat 90., praktykowała również 5 rytmów. Obecnie prowadzi swój własną praktykę pod marką Relaxed Being oraz kształci się w dziedzinie praktycznego szamanizmu w Sweet Medicine SunDance Path.Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

​To zależy od dnia. Czasem po prostu z filiżanką herbaty wyglądam przez okno, rozkoszując się poranną ciszą. Kiedy indziej trochę ćwiczę jogę, aby otworzyć przepływ energii w ciele. Czasami idę na spacer w otaczającą mnie naturę. Inne poranki (jak np. ten) spędzam po prostu z termosem zielonej herbaty przed komputerem na spotkaniu biznesowym. W tym momencie mojego życia nie mam stałego rytuału porannego.

Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?

​Kocham XIII-wiecznego perskiego poetę Dżalaluddina Rumiego i mogę polecić tłumaczenia jego dzieł Colemana Barksa„The Essential Rumi".

Obecnie naprawdę uwielbiam szwedzką autorkę Åsę Nilsonne, która napisała książkę pt. „H" – fikcyjną powieść, w której narratorem jest część mózgu zwana hipokampem. To bardzo pouczająca i interesująca lektura, ponieważ ujawnia funkcjonowanie mózgu, a także zabawna, jako że to również historia o zakochiwaniu się (z zupełnie innego punktu widzenia niż zazwyczaj).

Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?

​Pierwszą osobą, która przychodzi mi do głowy, jest coach i trener Tony Robbins. Przypuszczam, że ze względu na sposób, w jaki docierał do ludzi i sprawił, że jego nazwisko stało się dobrze znane. Ponadto naprawdę wyraził swoje przekonania i od tego momentu stał się dużą inspiracją dla innych ludzi. Wydaje się, że naprawdę zmienił wiele osób.
Nie chcę jednak ograniczać pojęcia sukcesu tylko do tego, jako że oznacza ono dla mnie również prowadzenie takiego życia, jakie chcę. Wielokrotnie zadawałam sobie pytania na ten temat. Doszłam do wniosku, że stworzyłam wiele z tego, czego w życiu chcę, i żyję, tak jak chcę. Dlatego również odniosłam sukces. Kolejnym krokiem jest pytanie: czy mogę to odczuć? Doświadczyć kreacji własnego życia? Czy wciąż dążę do czegoś więcej, poza nieprzynoszącym satysfakcji wzorcem? Pogodzenie z tym, co mam, i ciągły głód i otwartość na otrzymywanie od życia więcej w łagodny sposób to dla mnie prawdziwy sukces.


Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?


Delikatność i wrażliwość wobec samego siebie. Stanowi to bazę, na której można oprzeć wszystko inne. Przy takiej postawie mogę wdychać powietrze w sposób miękki i otwarty, praktykować jogę, medytacje dynamiczne Osho, medytować na siedząco. Bez tego będę jedynie zmagać się i walczyć z tym, kim jestem, by być kimś lepszym, bardziej wysportowanym, lepiej wyglądającym, bardziej duchowo rozwiniętym itd... Miłość własna i dbanie o siebie to dla mnie prawdziwa odmiana!Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?

„Czy w tym momencie jesteś częścią problemu czy jego rozwiązania?". Tak łatwo jest przeoczyć nasz własny wpływ na jakąś sytuację. Wielu ludzi o wiele szybciej identyfikuje się z rolą ofiary niż swoim udziałem w jakimkolwiek problemie, w obliczu którego stają. Nie dostrzegają, że zawsze przyczyniają się do pewnego aspektu każdej sytuacji. Czy ów wpływ będzie wzmacniający i twórczy, czy wycieńczający i destrukcyjny? Czas na bycie zmianą samego siebie!

Chcesz doświadczyć Zen Coachingu na własnej skórze? Mogą Cię zainteresować warsztaty

"5 sposobów na bezwysiłkową transformację".


5 sposobów na bezwysiłkową transformację

Czego potrzebujemy, aby uwolnić pokłady radości i kreatywności życia? Większość z nas żyje w cieniu głosu naszego wewnętrznego krytyka i perfencjonalisty, który to operuje sformułaniami typu
http://www.strefarozwoju.pl/blogi/wpis/5-sposobow-na-bezwysilkowa-transformacje
Coach
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback