Skuteczność osobista

Sekrety Mistrzów Życia – Izabela Morawska-Torres

0
0
Inspiracja | Umysł : Sukces

Ile obliczy ma sukces? O czym warto pamiętać każdego dnia? Swoimi nawykami i inspirującymi lekturami dzieli się z czytelnikami Strefy Rozwoju Izabela Morawska-Torres, najbardziej znana ambasadorka kultury kubańskiej w Polsce.Izabela Morawska-Torres – wieloletnia propagatorka kubańskiej kultury i sztuki w Polsce. Wraz z mężem José Torresem stworzyli kilka składów grających muzykę kubańską, zorganizowali wiele związanych z salsą wydarzeń artystycznych, założyli również fundację „Sztuka, Zdrowie, Tolerancja". W 2008 r. wydali autobiograficzną książkę „Salsa na wolności", która cieszyła się ogromną popularnością. Od 2011 r. prowadzą we Wrocławiu Torres ART Studio.

Rytuał poranny – jak zaczynasz dzień?

​Najczęściej moim budzikiem są żyjące w naszym domu zwierzęta – dwa pieski i kot. To one, budząc mnie każdego dnia, przypominają, że nie żyjemy tylko dla siebie – służymy ludziom, zwierzętom, przyrodzie. Potem dotknięcie stopami ziemi w ogródku, przypomnienie sobie: „jestem tu!", mała poranna kawa i do pracy

Jakie książki najczęściej dajesz innym w prezencie?

​Zdecydowanie najważniejsza z nich to „Mały książę" Antoine'a de Saint- Exupéry'ego – jest jak biblia o miłości, przyjaźni, prostocie i naturze dziecka, które należy chronić w sobie.

Kolejna to „Kamyki ze stawu" Paramhamsy Prajnananandy – kolejna biblia, zbiór opowiadań i przypowieści. Ta książka jest dla mnie drogowskazem. Często kiedy stawiam sobie pytanie lub problem, który mnie nurtuje, otwieram ją w dowolnym miejscu i zawsze dostaję odpowiedź, głęboką i mocną, choć nierzadko ukrytą pod symbolem, który dociera do mnie przez kilka dni.

Trzecia to „Rozmowy z Bogiem" Neale'a Donalda Walscha, która na nowo pomogła mi zbudować moją relację z „szefem nieba".

Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto pierwszy przychodzi Ci do głowy?

​Dla mnie sukces ma wiele twarzy. Najważniejsza to rodzina, moi synowie i to, jak się kochają, szanują, wspierają. Druga to „trafiona" praca, która przynosi pieniądze, ale i sprawia wiele radości, satysfakcji, daje wiele innym. Trzecia to przyjaźń, czyli grono cudnych ludzi, którzy są blisko, wspierają, radzą lub po prostu lojalnie są – i to już wystarczy.

Gdybyś do końca życia mogła wykonywać tylko jedną praktykę, co byś wybrała i dlaczego?

​Zdecydowanie taniec! Ma w sobie wszystko: medytację, mantrę, rozwija ciało i duszę, daje energię. Mogłabym tylko tańczyć.

Gdybyś dostała billboard, co byś na nim umieściła?

​Chciałabym mieć kilka, bo złotych myśli, które dają siłę ludziom, jest tak wiele, ale jeśli muszę wybrać jedną, byłaby to ta, którą zamieściliśmy we wstępie naszej autobiograficznej książki:

„Nie masz prawa robić wszystkiego, co chcesz, ale masz prawo nie robić tego, czego nie chcesz".


Zobacz również:

Sekrety Mistrzów Życia – Janusz Szopa

Jakie patenty możesz podpatrzeć od joginów, by z energią wystartować w dzień? Dlaczego mnisi buddyjscy są ludźmi sukcesu? O tym, jak zaczynać dzień i czyimi tekstami się inspirować, by żyć spokojniej, w cyklu Sekrety Mistrzów Życia opowiada profesor Janusz Szopa, jogin i kierownik Katedry Zarządzania Sportem i Turystyką AWF w Katowicach. Prof. AWF dr hab. dr h.c. Janusz Szopa – Kierownik Katedry Zarządzania Sportem i Turystyką AWF w Katowicach. Instruktor relaksacji, kinezypsychoprofilaktyki i ćwiczeń jogi. Posiadacz międzynarodowych dyplomów nauczyciela jogi wg metody Iyengara i Shivanandy. Twórca programów nauczania oraz wykładowca technik relaksacyjnych, kinezypsychoprofilaktyki, jogi, psychosomatyki i zarządzania stresem w polskich i zagranicznych uczelniach. Wypromował około 850 instruktorów rekreacji ruchowej w specjalności hatha-joga. Kierownik studiów podyplomowych „Relaksacja i joga
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/sekrety-mistrzow-zycia-janusz-szopa

Sekrety Mistrzów Życia – Giten Tonkov

Jak wstawać prawą nogą dzięki herbacie? Co jest najskuteczniejszym sposobem na rozwój osobisty? I po jakie książki warto sięgnąć, by zawsze znaleźć się po uskrzydlającej stronie mocy? Przeczytaj, jakie recepty na szczęście, harmonię i wewnętrzny spokój na swojej ścieżce odkrył twórca procesu biodynamicznego oddechu i uwalniania traumy Giten Tonkov.  Giten Tonkov - dyrektor Instytutu Energii Oddechu (Energy of Breath Institute) w Nowym Jorku oraz Europejskiego Instytutu Sztuk Uzdrawiania (EIBOHA). Twórca procesu „Biodynamicznego Oddechu i Uwalniania Traumy
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/life-masters-giten-tonkov
0

Inne artykuły tego autora

Inspiracja | Emocje | : Relacje
21.02.2017 r.
0
Inspiracja | Umysł | : Decyzje
15.02.2017 r.
0
Inspiracja | Dusza | : medytacja
15.02.2017 r.
0
Inspiracja | Dusza | | : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
0
Inspiracja | Dusza | | | : ARTYKUŁY
09.11.2016 r.
0
26.10.2016 r.
0
12.10.2016 r.
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback