Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia- Frank Gaschler

Sekrety Mistrzów Życia- Frank Gaschler

Co warto praktykować, by być spokojnym i szczęśliwym człowiekiem? Jaka jest prawdziwa miara sukcesu? I dlaczego warto doszukiwać się człowieczeństwa we wszelkich ludzkich działaniach? W kolejnej odsłonie cyklu „Sekrety Mistrzów Życia" swoje najważniejsze inspiracje przedstawia Frank Gaschler – certyfikowany trener porozumienia bez przemocy.Frank Gaschler – certyfikowany trener porozumienia bez przemocy, mediator w firmach i organizacjach, trener, pracownik socjalny. Prowadzi szkolenia, doradztwo, mediacje, coaching i pisze książki. Jego pasją jest praca z dziećmi i rodzinami, a pragnieniem wspieranie ich w budowaniu dobrego, satysfakcjonującego życia. Marzy, aby dzieci i rodzice byli partnerami, a kobiety i mężczyźni potrafili dbać o własne potrzeby.


Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?


Och, żałuję, że nie napiszę czegoś mądrego, zdrowego czy poruszającego, ale chcę być szczery. Przez pierwsze 60 minut siedzę na kanapie, piję kawę, żałując, że się nie wyspałem, i gapiąc się na dziury w przestrzeni z nadzieją, że nikt się do mnie nie odezwie.


Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?


Książkę „Nonviolent Communication: A Language of Life" Marshalla B. Rosenberga, która stanowi podstawę ziaren, które mam szczęście rozsiewać w rodzinach, przedszkolach i szkołach poprzez nauczanie komunikacji bez przemocy. Jest napisana prostym, nienaukowym językiem, jednak w szczery i praktyczny sposób i od początku mnie poruszyła.
Polecam również film „Człowiek" – przypowieść pokazującą, że to, która tradycja zapewnia „lepszą" drogę do oświecenia i szczęścia, nie ma znaczenia. Jest ich wiele – niektóre są bardziej, inne mniej pomocne. Żadnych dogmatów, żadnego myślenia w kategorii „dobre i złe", żadnej kary czy nagrody. Film wiąże się z moim najgłębszym pragnieniem dotyczącym zdolności do dostrzegania człowieczeństwa we wszystkim, co robią istoty ludzkie. Nawet jeśli są agresywne, okrutne czy samodestrukcyjne. Chcę odczuwać empatię wobec ludzi, nie potworów.


Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?


Kiedy starałem się odpowiedzieć na to pytanie, przyszli mi do głowy wszyscy ważni ludzie na świecie: Donald Trump, Justin Bieber, Lionel Messi. Jak jednak zdefiniować sukces? Czy jego miarą są dochody? Liczba obserwujących na Facebooku? Obecność na okładce magazynu? Może sukces oznacza życie marzeniem, może wartościami, może po prostu przetrwanie. Kto przychodzi mi do głowy? Matka, która była bita jako dziecko, przeżyła traumę, znalazła kogoś, komu w dzieciństwie zaufała, nauczyła się pewności siebie, rozwinęła inne niż przemoc strategie radzenia sobie ze złością i wstydem i obecnie wychowuje dzieci z miłością.


Gdybyś mógł wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrał i dlaczego?


„Przepraszam, proszę, wybacz mi, dziękuję, kocham cię!" to mantra Hoʻoponopono, czyli hawajskiego procesu przebaczenia. Kiedykolwiek go praktykuję, uspokajam się i dotyka mnie słodki rodzaj szczęścia.


Jeśli miałbyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisał?


„Bądź wewnętrznie spójny" – nie należy tego traktować jako przymus i oczywiście nie jest tak, że ja zawsze byłem temu wierny. Chodzi mi bardziej o przypomnienie o pokorze.

Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback