Skuteczność osobista
Sekrety mistrzów życia- Emma Bonnici

Sekrety mistrzów życia- Emma Bonnici

​Czy źródłem artystycznej kreatywności może być wyłącznie smutek? Jak przekuć przeciętność w prawdziwą waleczność? Której praktyce rozwojowej warto poświęcić codziennie choćby pięć minut? Na te pytania odpowiada w cyklu „Sekrety Mistrzów Życia" światowej klasy aktorka, pieśniarka, performerka i nauczycielka Emma Bonnici.


Emma Bonnici – aktorka, pieśniarka, performerka, nauczycielka. Ukończyła Exeter University – BA Classical Studies and English oraz Central School of Speech and Drama. Studiowała w Metropolitan Opera, uczyła się u Jonathana Harta w Nowym Jorku. Przez osiem lat współpracowała w Polsce z dwoma teatrami o międzynarodowej renomie – Teatrem Pieśń Kozła i Teatrem Zar – z którymi występowała w wielu krajach i wraz z zespołem zdobywała liczne nagrody. Przez wiele lat uczyła się śpiewu od mistrzów wywodzących się z różnych tradycji wokalnych: sybirskich pieśniarzy, Ormian i Persów. Brała również udział w wielu wyprawach badawczych do Gruzji, Armenii, na Sycylię i wyspy zachodniego wybrzeża Szkocji, gdzie miała możliwość poznawania oryginalnych, tradycyjnych sposobów grania i śpiewania polifonicznego. Współpracowała z Clod Ensemble, DV8 Physical Theatre, Vivian Wood Company i Riotous Company. Obecnie pracuje w Londynie, we Wrocławiu i w Warszawie jako nauczycielka śpiewu, zarówno grup, jak i pojedynczych osób, profesjonalistów i amatorów. Mocno wierzy w to, że głos, śpiew jest uzewnętrznieniem osoby i jej opowieści, a więc każdy może i potrafi śpiewać.​Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?

​Obecnie prowadzę bardzo koczowniczy tryb życia, nieustannie podróżuję i pracuję w różnych miastach. Może to być fizycznie uciążliwe, więc rano i wieczorem przyglądam się mojemu ciału, aby zauważyć, w jakiej jest kondycji, gdzie znajduje się jego energia, i nawiązuję łączność z obszarami, które są odrętwiałe lub obolałe. Często jest tak, że potem wstaję, nalewam sobie filiżankę herbaty i trochę ćwiczę jogę lub piszę trzy „poranne strony" strumienia świadomości, do czego zainspirowała mnie książka Julii Cameron Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę".


​​Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?

Poezje Rumiego lub Hafeza – ze względu na ich język i radosny rytm. Dorastałam pod wpływem artystycznych rewolucjonistów przełomu XIX i XX w., którzy mocno mnie inspirowali. Byłam poruszona faktem, że wielu z nich było bardzo nieszczęśliwych. Dręczyła mnie korelacja między smutkiem a kreatywnością. Potem poznałam twórczość Rumiego, Hafeza i Tagore i odkryłam, że radość również może być cennym źródłem kreatywności.


​​Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?

​Muszę przyznać, że niezbyt lubię to słowo, jednak – odpowiadając na pytanie – jako pierwsze przyszły mi do głowy Brené Brown czy Elizabeth Gilbert. Są to osoby, które (jak wiemy), mają za sobą podróż. Przeciętne jednostki, które miały w sobie siłę i upór, by przyjrzeć się swoim własnym trudnościom i kryzysowi osobowości. Pomimo całego powstałego w związku z tym strachu, załamania i wstrząsu poszły naprzód. Nie wzbraniały się przed przyglądaniem się rzeczywistości i rozwojem. Emocjonalna rewolucja i waleczność są według mnie wyjątkowo inspirujące.


​​Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?

Siedzenie/stanie i bycie w momencie teraźniejszym, w łączności ze sobą, przez co najmniej pięć minut dziennie, co stanowi formę medytacji.


Jeśli miałbyś/miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?

„Ponieważ żyjesz, wszystko jest możliwe" – Thích Nhất Hạnh. Chciałabym przypomnieć, że działanie jest możliwe, zmiana jest możliwa, bycie zmianą, którą chcemy dostrzec na świecie, jest możliwe.Jeśli chcesz spotkać się z Emmą Bonnici osobiście zapraszamy na jej grudniowe warsztaty w Warszawie!


Wpisz swój nagłówek tu


Zobacz wystąpienie Emmy na Tedtalks

Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
Grupa zamknięta dla kobiet
Coaching ciała - seksualność w kobiecie
Beata Karpowicz
05 paź - 14 gru 2017
250 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback