Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia – Anjori

Sekrety Mistrzów Życia – Anjori

​Jak połączyć poranne praktyki duchowe z celebracją intymnego rytuału? Czy ikona popkultury może być personifikacją sukcesu? I dlaczego najlepszą drogą do wychodzenia z umysłu jest… zmęczenie ciała? Swoje sposoby na docieranie w głąb siebie zdradza w cyklu „Sekrety mistrzów życia" certyfikowana terapeutka duchowa i nauczycielka medytacji serca Anjori.Anjori – certyfikowana terapeutka duchowa (Pune, Indie) i ciała subtelnego, facylitatorka i nauczycielka medytacji serca (Osho Miasto, Włochy). Wraz ze swoim partnerem Dhairyą przez 16 lat żyli w społecznościach Osho w Pune, Indiach, Danii i Osho Miasto we Włoszech, gdzie zgłębiali tajniki tantry. Wspólnie prowadzą warsztaty oparte na nauczaniu Osho, tradycji tantry tybetańskiej z linii Padmasambhava i przekazie Neela Fastinga ze szkoły tantry Vækstcentret w Danii. Ich misją jest dzielenie się wiedzą o tym, jak przez seks może się narodzić intymność i jak tantra wzbogaca relacje.

Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?
Mój rytuał to medytacja serca i poranna kawa w łóżku z moim ukochanym. Jak wykonuję medytację serca? Na siedząco lub leżąco zaczynam rozluźniać ciało z dłońmi na środku klatki piersiowej. Wykonuję w tej pozycji kilka głębokich wdechów, aby odprężyć się jeszcze bardziej…, tak by zacząć odczuwać własne serce, rozprężenie, ciszę i relaks. Kiedy czuję, że jestem gotowa, kładę jedną dłoń na sercu, a drugą na pierwszej czakrze. Wyczuwam pochodzące od dotyku i połączenia z sercem odprężenie. Można pozostawać w tym stanie tak długo, jak się chce. Kiedy czuję się gotowa, przekładam dłoń z pierwszej na drugą czakrę. Druga dłoń wciąż spoczywa na sercu. Ponownie zaczynam czuć tę czakrę, jej łączność z sercem, zauważać swoje doznania…, rozprężenie itp. Następnie powtarzam to z trzecią i czwartą czakrą. Medytację można zakończyć położeniem obu dłoni na sercu. Dla mnie jest to bardzo łatwa metoda na odprężenie się, idealna, kiedy wstaję i zazwyczaj nie jestem pełna energii.

Po medytacji jestem gotowa na filiżankę pysznej kawy z moim ukochanym. To miła chwila, którą możemy spędzić razem, i nasz wieloletni rytuał.
Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?


Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?David Bowie, który był dla mnie bohaterem, kiedy miałam 13 lat. Wciąż uważam go za geniusza. Był kimś, kto samodzielnie rozporządził swoimi talentami i darami, jakie otrzymał. Każdy człowiek ma własne, wyjątkowe uzdolnienia. David Bowie pokonał trudną drogę i uważam, że reprezentuje sobą odwagę do robienia tego, czego się chce – w tym przypadku samotnego przeciwstawiania się establishmentowi i tworzenia czegoś unikalnego, bez podążania za głównym nurtem.

Talenty i dary to część naszego wewnętrznego świata – wszyscy możemy uczyć się do nich docierać. Właściwie medytacja i uwrażliwianie się na własne wnętrze wprowadza nas również w kontakt z naszą wewnętrzną unikalną naturą. O to chodzi również w tantrze – o mówienie: „tak" wszystkiemu.

Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?Taniec, spacery i bieganie, a także siedzenie w ciszy. Najpierw należy znaleźć sposób poruszania ciałem przez taniec, chodzenie lub bieganie, tak by zapewnić mu energię. To pozwala na wyjście z umysłu (Osho wykorzystywał np. sporo tańca w swoich medytacjach, aby pomóc nam w wychodzeniu z umysłu – jak powiedział: „Kiedy tancerz staje się tańcem, tancerz znika"). Dzięki temu czuje się żywotność ciała i oddech („Bycie w ciele, w połączeniu z oddechem sprowadza nas do chwili obecnej"). Po rozruszaniu ciała jest się gotowym do przyjęcia pozycji siedzącej i można naprawdę cieszyć się stanem bezczynności. Osho w prawie wszystkich swoich medytacjach zawsze wykorzystywał aktywność przed zajęciem pozycji siedzącej, przede wszystkim po to, by zmęczyć ciało, ponieważ wówczas o wiele łatwiej jest usiąść i obserwować umysł.

Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?„Świadomość", ponieważ daje mi ona poczucie przestrzeni, odprężenia i wolności bez oceniania. Jest przypomnieniem, jakby dźwiękiem dzwonka, przywołującym tę jakość. Świadomość to stan bycia – obecność. Świadomie napisałabym na moim billboardzie po prostu samo słowo „świadomość". Wezwanie: „bądź świadomy" sugeruje działanie, wysiłek, tymczasem świadomość to nie działanie, lecz stan, który łączy mnie z moim centrum.Już w czerwcu będzie okazja spokać Anjori osobiście podczas warsztató ​warsztatów: Tantra dla par: Nowe wymiary intymności. Warsztaty poprowadzi ona wraz ze swoim partnerem Dhairyą, będą to pierwsze warsztaty tego typu w Polsce.

Sekrety Mistrzów Życia – Dhairya

​W jaki sposób wzmacniać intymność między dwojgiem kochających się ludzi? Która książka może stać się swoistą „związkową biblią
http://www.strefarozwoju.pl/blogi/wpis/sekrety-mistrzow-zycia-deva-dhairya
Prelegent
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback