Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia – Agnieszka Sypek-Piniak

Sekrety Mistrzów Życia – Agnieszka Sypek-Piniak

​Dlaczego rano warto zapewnić sobie pozbawioną dyscypliny przestrzeń na relaks? Którą książkę można określić jako niesamowitą podróż po ludzkim potencjale? I jakiego rodzaju wdzięczność stanowi oparcie w trudnych chwilach? O najlepszych pokarmach dla ciała i ducha opowiada w cyklu „Sekrety Mistrzów Życia" terapeutka tańcem i ruchem Agnieszka Sypek-Piniak.Agnieszka Sypek-Piniak – terapeutka tańcem i ruchem, pieśniarka, tancerka, performerka, podróżniczka. Od 1998 r. prowadzi autorskie warsztaty oraz sesje indywidualne w ramach Misterium Ciała i Ducha w Polsce i za granicą oraz szkolenia i zajęcia integracyjno-terapeutyczne dla pracowników firm i instytucji publicznych. Łączy wiele metod pracy z ciałem i umysłem, wykorzystuje różne formy ekspresji twórczej, medytację, szamanizm oraz wiele innych narzędzi i technik transformacyjnych. Inspiruje ludzi do życia w zgodzie ze sobą i otaczającym światem, w pełnym poszanowaniu wszystkich istot i natury. Pomaga im odkrywać ich potencjał jako bytów wielowymiarowych. Tworzy choreografię autorskich spektakli ruchu i dźwięku. Bierze udział w różnego rodzaju projektach artystycznych i edukacyjnych, mających na celu poszerzanie świadomości człowieka we wszystkich aspektach życia.​Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?Jeszcze w łóżku, takim trochę kocim zwyczajem, przeciągam ciało i relaksuję się. Ważne jest też głębokie oddychanie. Podstawa to relaks i rozluźnienie ciała i umysłu. To, co jest dla mnie ważne, to nie zrywać się, dać sobie przestrzeń na zintegrowanie snów i pobudzenie energii potrzebnej na nowy dzień. Później piję wodę z cytryną i w zależności od moich potrzeb wykonuję medytację, ćwiczenia hatha jogi lub rytuały tybetańskie.

Każdy dzień jest inny i nasz stan ciągle się zmienia, dlatego tak istotna jest uważność, obecność i dostosowywanie metod i praktyk do aktualnej sytuacji. Przestrzeń pozbawiona przymusu i wymyślonej sztywnej dyscypliny. Słuchanie ciała jest w tym wypadku wspaniałym, godnym zaufania narzędziem. To pozbawiona kreacji inteligencja. Wrażliwość na język ciała, odpowiednie dostrojenie naszego umysłu oraz wyrażenie konkretnej intencji na dany dzień pozwala nam skoncentrować energię i nadać jej moc. W rezultacie możemy tworzyć naszą rzeczywistość każdego dnia i – co ważne – w swobodny i twórczy sposób. Jestem zwolenniczką przestrzeni i lekkości, bo pozwalają nam na taniec z życiem. Zamiast zmagań i wysiłku twórzmy akceptację i przestrzeń. Bądźmy dla siebie dobrzy i wyrozumiali – nasz własny wymiar istnienia to pierwszy kontakt ze światem, który stopniowo rozszerza się na inne istoty. Dlatego tak istotny jest początek naszego dnia.​Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?Książek ważnych są dosłownie setki i każda wnosi coś istotnego, więc bardziej polecałabym konkretnych autorów oraz zachęcała do studiowania ich metod i odkrywania wrażliwości. Często stanowi to początek własnej podróży, inspirację do poszukiwań i eksploracji. Ważna jest umiejętność przekładania tych myśli na własną sytuację, znalezienie punktu odniesienia do tu i teraz. Dopiero to daje prawdziwy pożytek. Intelekt jest wspaniałym narzędziem, jednak prawdziwa mądrość czy zrozumienie to poziom serca – przestrzeń, w której oprócz słów rozumiemy także znaczenie. Wspaniała myśl musi przejść próbę doświadczania, metodę należy sprawdzić i dopiero wtedy możemy odkryć wartość, jaką ona reprezentuje. Wspaniałych autorów są dziesiątki i doprawdy warto poszukiwać, czytać i odkrywać – jest w nas taki potencjał!

  • „Wolność od duchowego materializmu" to książka tybetańskiego mistrza w tradycji wadżrajany Chögyama Trungpy, bardzo oryginalnego nauczyciela, który jako jeden z pierwszych nauczał buddyzmu tantrycznego na Zachodzie. Jest niezwykle mądra, a zarazem bardzo praktyczna, gdyż dotyka fundamentalnych zagadnień tzw. duchowości czy rozwoju duchowego. To w zasadzie lektura obowiązkowa, stanowiąca bardzo dobre antidotum na współczesne zjawisko spłycania i kompilowania własnych wersji nauk z pominięciem ich kontekstu i znaczenia. Uważam, że konkretna tradycja i przekaz wiedzy mają ogromne znaczenie. Warto zwrócić uwagę na kompetencje i prostotę danego nauczyciela czy autora, gdyż właśnie to świadczy o prawdziwym zrozumieniu.

  • „Duchowość ciała", książkę fundamentalną i absolutnie nowatorską z punktu widzenia współczesnej pracy terapeutycznej, napisał Alexander Lowen, bezapelacyjnie jeden z ważniejszych autorów, kształtowany zresztą w dużym stopniu przez Wilhelma Reicha, którego działa, jak wiemy, spalono. Sam Reich to również temat na studia i bardzo inspirująca postać.

  • „Kiedy niemożliwe staje się możliwe" to niesamowite dzieło Stanislava Grofa, twórcy psychologii transpersonalnej. Książka opisuje jego własną transformację i przemianę z twardego, zdroworozsądkowego naukowca w człowieka i badacza wrażliwego oraz otwartego na nowe wymiary istoty ludzkiej, a także kultury duchowej ludzkości. Niesamowita podróż po ludzkim potencjale. Polecam gorąco!

  • Jako wisienkę na torcie dodałabym jeszcze tryskające poczuciem humoru i błyskotliwością dzieło Roberta Antona Wilsona „Powstający Prometeusz" ;-).
​Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?​To słowo, które jest zdecydowanie jednym z najbardziej nadużywanych zwrotów w naszej rozkapryszonej nadmiarem bodźców kulturze. Dlatego w moim rozumieniu sukces to nasza autentyczność – niezafałszowana, pełna prostoty i troski natura. Sukces to szczęście życia w zgodzie ze swoim prawdziwym ja i – po raz kolejny – sukces to odwaga do odkrywania całości naszego istnienia – akceptacja blasku i cienia. Tak pojęty sukces to wymiar, który ma przede wszystkim prawdziwy potencjał transformacji naszego świata w dobrym kierunku. Mam wrażenie, że wszyscy tego chcemy, a to znaczy, że źródło tych zmian jest w nas. To wspaniała nowina.​Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?​Nie uważam tego za dobry pomysł w sensie praktycznym i realistycznym, bo – jak wspomniałam wcześniej – nasz stan się zmienia. Ale taką nadrzędną, można powiedzieć, praktyką jest dla mnie wdzięczność za dar życia. Ten dar to możliwości rozwoju miłości i mądrości, rodzaj intencji w naszych działaniach, która chroni nas w życiu, szczególnie wtedy, kiedy przychodzą trudne momenty, bo to daje oparcie w świadomości dobrze spożytkowanego życia.​Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?​„Życie to dar – wykorzystaj go w pełni".

  

     

  

     

  

   

Nauczyciel
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback