Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia-Susan Pa’iniu Floyd

Sekrety Mistrzów Życia-Susan Pa’iniu Floyd

W jaki sposób można wyrazić wdzięczność za to, co już za nami? Dlaczego woda odgrywa fundamentalną rolę w ludzkim organizmie? Gdzie szukać praktycznych zastosowań hawajskiej uzdrawiającej filozofii życia? O tym wszystkim, w kolejnej odsłonie cyklu Sekrety Mistrzów Życia, opowiada Susan Pa'iniu Floyd – światowej sławy nauczycielka masażu lomi lomi nui i tańca hula.


Susan Pa'iniu Floyd – światowej sławy nauczycielka masażu lomi lomi nui, hawajskiej pracy z ciałem kino mana, huny i tańca hula, jedna z głównych trenerek i liderek Aloha International – organizacji propagującej hawajską tradycję na całym świecie. Szamanizmu hawajskiego uczy od 1987 r., współpracowała m.in. z takimi mistrzami, jak: Serge Kahili King, Kahu (Abraham) Aua'ia Maka'i'ole Kawai'i i Loea Kawaikapuokalani. Jest jedną z głównych propagatorek filozofii hawajskiej w Polsce.

​​
Rytuał poranny – jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?Gdy tylko uświadomię sobie, że już się obudziłam, rozmyślam o wszystkich wspomnieniach z nocnych snów. Często ich nie pamiętam, ale jeśli mi się to uda, zwracam uwagę na wszelkie możliwe przekazy ode mnie do mnie. Sypiam na podłodze, więc kolejną rzeczą, którą robię, jest rozciąganie sztywności i większych napięć poprzez powolne ruchy naprężania i odprężania w połączeniu z głębokim, świadomym oddechem. Może to potrwać od 15 minut do godziny. Jeśli robię to przy muzyce, łatwo mi przedłużać. Następnie wykonuję powitanie słońca, nawet jeśli jest niewidoczne. Dostałam pieśń Kumu Huli, która opowiada o Pele jako bogini ognia, a także jej bliskiej relacji z młodszą siostrą. Pele wybiera Hiiakę, aby ta w razie konieczności obudziła ją z czasu snu, ponieważ wierzy, że jest w stanie zrobić to delikatnie. Pieśń przypomina nam, że możemy wybierać osoby, z którymi nawiązujemy bliskie relacje, i sposób, w jaki chcemy podążać przez życie: tańcząc i śpiewając czy walcząc i płacząc. Po jej odśpiewaniu wyrażam wdzięczność za to, co już za mną, poprzez przyglądanie się temu, czego nowego chciałabym doświadczyć tego dnia. W końcu nadchodzi czas na duże i zdrowe śniadanie (gotowane na parze zielone warzywa i mnóstwo świeżych owoców od lokalnego rolnika).


Jakie 1-3 książek najczęściej dajesz w prezencie/rekomendujesz i dlaczego?


1. „Szaman miejski" Serge'a Kahili Kinga, ponieważ jest to najłatwiejsza do zrozumienia książka opisująca praktyczne zastosowanie hawajskiej (uzdrawiającej) filozofii życia, którą nazywamy huną.

2. „Twoje ciało domaga się wody" dr. Fereydoona Batmanghelidja, która przypomina nam, że brak wody leży często u źródła wielu chorób.

3. „Tajemnice wody i jej wpływ na człowieka i naszą planetę" Masaru Emoty, która przypomina nam, że cząsteczki wody odpowiadają (kurczą się wokół ujemności, rozszerzają wraz z dodatniością) na myśli i emocje, zwłaszcza nasze własne, więc – ponieważ nasze organizmy składają się w większości z wody, sensowne jest bycie tak szczęśliwym, jak to tylko możliwe.


Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy i dlaczego?


Moi nauczyciele, ponieważ robią to, co kochają, pomagając ludziom poprzez dzielenie się swoją mądrością. Odnoszą sukcesy nie tylko dlatego, że mogą manifestować swoje marzenia i zarobić na życie, lecz także ponieważ są szczęśliwi, nawet w obliczu wyzwań, jakie życie czasem stawia im na drodze.


Jeśli mogłabyś wykonywać tylko jedną praktykę rozwojową do końca życia, którą byś wybrała i dlaczego?


Aloha Mana Pono:
błogosław przeszłość, ufaj własnemu wewnętrznemu głosowi i oczekuj najlepszego!


Jeśli miałabyś do dyspozycji billboard – co byś na nim napisała?


„Szczęście uzdrawia…, a my mamy moc do wybierania go 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu!".

Nauczyciel
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback