Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia – Roger Marklund

Sekrety Mistrzów Życia – Roger Marklund

Jaka może być definicja sukcesu? I jakimi porannymi zwyczajami warto się inspirować, by być szczęśliwym? W tej części cyklu „Sekrety mistrzów życia" tajniki swojej efektywności zdradza Roger Marklund, coach i superwizor Zen Coachingu.Roger Marklund jest facylitatorem, coachem i superwizorem Zen Coachingu. Prowadzi leadership-coaching i szkolenia mindfulness. Jest współnauczycielem podczas treningów Zen Coachingu w Norwegii. Od ponad 20 lat pracuje w biznesie - jako menedżer i jako trener. Napisał książkę ICA-handlaren som gick in i väggen, o swoim przebudzeniu z niezwykle zapracowanego, pełnego napięć życia, do uważności i radości.


​Rytuał poranny – jak zaczynasz swój dzień?
​Powoli, od medytacji w ciszy. Jestem ze swoim ciałem i z punktem Hara (Hara to punkt w brzuchu, znajdujący się 5 cm poniżej pępka – przyp. red.). I pozwalam mojej świadomości i uważności być w tym punkcie. Zostaję z tym doświadczeniem około 20 minut. Czasami wykonuję bardzo powolne ruchy, aby przebudzić swoje ciało, np. bardzo powoli, uważnie się przeciągam. To pozwala mi być blisko siebie, swoich odczuć, swojego ciała, przez cały dzień, nawet wtedy, kiedy muszę być w środku miasta, pośród zgiełku i wszechobecnego pośpiechu.

​1–3 ​książki, które dajesz w prezencie/polecasz?
​Przede wszystkim „Cud uważności: Zen w sztuce codziennego życia: Prosty podręcznik medytacji". Ta książka jest jak poezja dla mojego ciała.

​Kiedy myślisz o słowie „sukces" –  kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy?
​Dla mnie wyznacznikiem sukcesu jest szczęście, a definicją człowieka szczęśliwego jest ktoś, kto mówi „tak" wszystkiemu, co go spotyka, kołysze każde doświadczenie, tuli je tak, jak mama tuli dziecko. Matka nie wypuści go z rąk i nie pozostawi, gdy się rozpłacze. Przyjmuje je w całości, takie jakie ono jest. Taką osobą jest dla mnie Thich Nhat Hanh, buddyjski mnich z Wietnamu, który mieszka we Francji. To człowiek, który nigdy się nie spieszy, chodzi bardzo, bardzo powoli, rozmawia z ludźmi i pisze… pięć–sześć książek rocznie. Słowem, robi bardzo wiele, w ogóle się nie spiesząc. Jest zaprzeczeniem stereotypu na temat medytacji, według którego ten, kto medytuje, siedzi w jaskini i nie angażuje się w prawdziwe życie.

Gdybyś miał do dyspozycji billboard, co byś na nim napisał?
​Napisałbym na nim pytanie: Co się dzieje teraz?" Zadawanie sobie tego pytania regularnie to świetny sposób, by wracać uwagą do chwili obecnej.Więcej o tym, w jaki sposób Roger Marklund myśli o medytacji, uważności i szczęściu, w wywiadzie Rogera dla Strefy Rozwoju.

​Rogera będziesz mógł też spotkać podczas 

VII Międzynarodowej Naukowej Konferencji Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego 03-05 czerwca 2016. Mistrzowie życia – Arjuna Ardagh

Jakie ​nawyki sprzyjają sukcesowi? I jakimi lekturami warto się inspirować, by budować lepsze relacje? Na łamach „Sekretów mistrzów życia
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/arjuna-ardagh

Sekrety mistrzów życia – Grzegorz Turniak

Jakie ​nawyki sprzyjają sukcesowi? I jakimi lekturami warto się inspirować, by budować lepsze relacje? W drugiej części cyklu „Sekrety mistrzów życia
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/sekrety-mistrzow-zycia-grzegorz-turniak

Nowy cykl: Sekrety mistrzów życia – Kåre Landfald

Dziś startujemy z nowym cyklem, w którym odkrywamy nawyki i przekonania topowych coachów i ludzi sukcesu. W pierwszej odsłonie poznasz sekrety szczęścia według Kåre Landfalda, twórcy Zen Coachingu. Czy chciałbyś uczyć się od najlepszych i dowiedzieć się, jakie mają poranne rytuały, co czytają, jak definiują sukces i czym kierują się w życiu? Jeśli tak, nasz nowy cykl sekrety mistrzów życia to propozycja dla Ciebie. Co środę będziemy w nim prezentować nawyki, przekonania na temat sukcesu i ulubione lektury wiodących trenerów, twórców modeli i metod coachingowych oraz innych ludzi sukcesu. Krótko i na temat – to Twoja cotygodniowa dawka inspiracji o tym, co jeszcze możesz wypróbować, by zmienić swoje życie na (jeszcze) lepsze! Przeczytaj już dziś pierwszą odsłonę i poznaj sekrety szczęścia według Kåre Landfalda, twórcy Zen Coachingu. Kåre Landfald – twórca Zen Coachingu. Od 1997 r. pracuje jako konsultant, coach, mediator, menadżer i nauczyciel rozwoju osobistego oraz zarządzania zmianą w organizacjach. Wcześniej angażował się w działania w obszarze stosunków międzynarodowych, pracując dla Organizacji Narodów Zjednoczonych, norweskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz jako konsultant w wielu organizacjach społecznych. ​Rytuał poranny ​Zmienny – nie lubię sztywnej rutyny. Na ten moment 30 minut jogi i 10 minut medytacji. Generalna zasada: brak pośpiechu. ​Książki, które rekomendujesz ... ​1. „Komunikacja bez przemocy
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/sekrety-kare-landfald
Redaktor
0

Usługi

Warsztaty dla kobiet
Pełna Mocy
Sylwia Bogucka
29 października 2017
120 zł
Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback