Skuteczność osobista
Sens życia według zen

Sens życia według zen

Czym jest integracja ciała, umysłu i ducha, zarówno z punktu widzenia codzienności, jak i rozwoju duchowego? Dlaczego błędnie definiujemy sens życia? I czy pełnia doświadczania wymaga ciężkiej pracy? Dowiedz się, jak te z pozoru skomplikowane kwestie wyjaśnia w filmie mistrz zen Alexander Poraj-Żakiej. Uświadom sobie, że… już jesteś pełnią!
Panujący od stuleci prymat rozwoju intelektualnego nad duchowym, fizycznym czy emocjonalnym powoduje, że nieświadomie zaczynamy żyć głównie we własnym umyśle. Posługujemy się w większości myślami, wyobrażeniami czy obrazami myślowymi. Zamiast odczuwać rzeczywistość częściej ją komentujemy czy oceniamy, przez co nie jesteśmy w stanie w pełni doświadczać życia. "Żyjemy cały czas w wyobrażeniach, myślach, obrazach myślowych naturalnie podszytych uczuciem. Większość naszego życia przeżywamy umysłowo, myśląc" - mówi mistrz zen Alexander Poraj-Żakiej. "Ta sytuacja doprowadza do problematycznych stanów uczuciowo-cielesnych".Uczucie kluczem


Uczucia, jako reakcje psychosomatyczne, są silnie związane zarówno z ciałem, jak i świadomością, stanowią więc klucz do integracji tych dwóch sfer. Wielu osobom trudno jest jednak przestawić się z myślenia na doznawanie. Nieustannie snują różne projekty i błędnie definiują sens życia, polegający faktycznie właśnie na odczuwaniu i przeżywaniu tego wszystkiego, co potem kategoryzuje umysł.Nie zyskuj – przywróć


"Integracja ciała i umysłu jest podstawą i nieodłącznym elementem każdego ćwiczenia duchowego" - przekonuje Alexander Poraj-Żakiej. W tym kontekście integracja nie jawi się jako przeogromny wysiłek, lecz szansa. Możliwość identyfikacji blokad, które uniemożliwiają nam odczuwanie, oraz odkrycia, że są one nieaktualne, że nie musimy już usilnie bronić się przed dopuszczaniem do siebie określonych doświadczeń.

Z czego to wynika? Dlaczego w dzisiejszych czasach mamy większe możliwości rozwoju w sferze odczuwania i współodczuwania, a więc głębszego poznawania świata i samych siebie, a także zwiększenia poziomu energii życiowej, niż jeszcze sto lat temu? Aby się tego dowiedzieć, obejrzyj wideo Alexandra i wyzwól się spod kontroli umysłu!


Możesz sięgnąć głębiej w mądrość zen i doskonalić swoją praktykę podczas warsztatów prowadzonych przez Alexandra i jego współpracowników z Instytutu Euphonia. Sprawdź kalendarz wydarzeń i zdecyduj, w których chcesz wziąć udział.


W naszej Uskrzydlającej Bibliotece możesz natomiast znaleźć nagrania ponad 50 webinarów ekspertów od rozwoju osobistego z całego świata. Są wśród nich 2 webinary Alexandra Poraja-Żakieja oraz poświęcone zen i medytacji wywiady z kilkoma innymi nauczycielami. Mamy tam też dla Ciebie ponad 20 praktycznych ćwiczeń rozwojowych do samodzielnego stosowania na co dzień. Dowiedz się więcej i śmiało sięgaj po więcej inspiracji!Alexander Poraj-Żakiej – coach i doradca biznesu, mistrz zen i nauczyciel kontemplacji chrześcijańskiej. Jest doktorem teologii i oficjalnym następcą Willigisa Jägera oraz mistrzem zen świeckiej linii Pusta Chmura (30-letni trening). Obecnie jest dyrektorem Centrum Duchowego Benediktushof (Holzkirchen, Niemcy). Współtwórca Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia we Wrocławiu i w Barcelonie, współzałożyciel Fundacji „Mądrość Wschodu i Zachodu" w Niemczech, Polsce i Hiszpanii. Był prezesem sieci klinik psychosomatycznych (Berlin).Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback